Cudowna Dolina Muminków

,,Nie ma to jak długa nieobecność, żeby sobie przypomnieć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej". Muminki przeżyły wielką przygodę i powracają do cudownej Doliny Muminków! Dołącz do nich, gdy poznają nowych przyjaciół, Migotka i Bobka, stawiają czoła naelektryzowanym Hatifnatom, urządzają przyjęcie-niespodziankę i dokonują wielkiego włamania.

Bogato ilustrowane opowieści prosto z Doliny Muminków są idealne na pierwszą lekturę dla najmłodszych czytelników 3+. Wprowadzą dziecko w świat pełen wyobraźni, który uczy przyjaźni, wrażliwości i otwartości.

To połączenie klasyki z nowoczesnością jest pomostem między pokoleniami!

W serii ukazały się:

.,,Przygody w Dolinie Muminków"

.,,Więcej przygód w Dolinie Muminków"

.,,Powrót do Doliny Muminków"

Opowieści o Muminkach zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i doczekały się niemal 20 ekranizacji. Ten zbiór, zainspirowany opowiadaniami Tove Jansson, został uzupełniony o wyjątkowe ilustracje z najnowszego serialu ,,Dolina Muminków"; w brytyjskiej wersji pani Filifionce głosu udzieliła Kate Winslet!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Cudowna Dolina Muminków:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-11-23

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Cudowna Dolina Muminków

Cudowna Dolina Muminków - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jak wiecie kiedyś na dobranockę codziennie leciała inna bajka, ale ja najbardziej wyczekiwałam Doliny Muminków:-) To w tej bajcie była różnorodność postaci z ich wadami i zaletami. W tej pozycji przeczytacie osiem historii w których nie zabraknie żadnego z bohaterów bajki. Ich historie są krótkie, lecz każda wartościowa i z przesłaniem. To tutaj Mamusia Muminka przekonuje wszystkich, że nie warto robić żadnych podziałów, gdyż tylko wspólnie można być naprawdę szczęśliwym. Pokazała też, że posiadanie tajemnic przed innymi potrafi być bardzo wyczerpujące. Mała Mi zdała sobie sprawę, że nie ważne do jakiej rodziny się należy, ważne jest uczucie jakim ją darzą. Muminek nauczył się, że nie warto w życiu kłamać, gdyż wtedy może to na innych sprowadzić nieszczęście. Migotek, wielki wynalazca przekonał się, że nie wolno być absolutnie prawdomównym, gdyż może to sprawić innym przykrość. Czasami umiejętność milczenia potrafi być na wagę złota. Tata Muminka wciąż wierzy, że jest we wszystkim dobry, choć niejednokrotnie przekonał się, że czas nie stoi w miejscu. W opowieści będzie też straszna Buka, pani Filifionka, czy też Ryjek. Każdy z nich będzie tu istotny, wniesie wiele dobrego, lub ukaże swoje niedoskonałości. W końcu w książce nie chodzi o to, by było sielankowo, tylko by postacie umiały sobie radzić w każdej sytuacji. Niektórzy wybiorą tu ciszę, gdyż nie chodzi o to, by dla kogoś się zmieniać, lecz by inni zaakceptowali nas takich, jacy jesteśmy naprawdę. Dzięki tej bajce poczułam jak to jest znowu być dzieckiem i jak wtedy nie docenia się chwil, które nigdy nie powrócą. Mamusia Muminka twierdzi, że zawsze jest jakieś wyjście z każdej sytuacji, tylko trzeba go poszukać. To najmądrzejsza postać w książce. Jest jakby symbolem matki każdego, kto tylko znajdzie się w potrzebie. Uważa też, że każdy zasługuje na drugą szansę. Czy wy też tak myślicie?

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-01-22,

"Cudowna Dolina Muminków" to opowiadania zainspirowane twórczością Tove Jansson.

Muminki to dobranocka mojego dzieciństwa. Młodsze pokolenie może nie znać historii o tych małych bohaterach, dlatego cieszę się, że powstają książki i opowiadania o Muminkach.

"Nie ma to jak długa nieobecność, by sobie przypomnieć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".

Muminki przeżyją wielkie przygody. Muminek będzie miał się czym pochwalić, a raczej zaimponować Pannie Migotce. Mała Mi znowu będzie psocić i dokuczać innym. Wynalazki Migotka nauczą Muminki akceptować siebie takimi jakimi są. Muminki poznają nowego przyjaciela Bobka, który ma skłonności do kradzieży. Toft, który ma wielką wyobraźnię, dzięki Muminkowi zrozumie, że strach jest tylko, w jego głowie. Przekonany się, że Muminki mają swoje sekrety.

Książka posiada przepiękną szatę graficzną. Twarda oprawa, kolorowe ilustrację z pewnością spodobają się każdemu małemu czytelnikowi, a przygody Muminków oczarują każdego, bo nie sposób nie pokochać tych wspaniałych bohaterów.

Dla mnie ta książka to powrót do dzieciństwa☺

Polecam 👌

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-01-15,

Czy jest tu ktoś, kto nie kocha Muminków? 🥰 Bohaterowie słynnej wieczorynki na stałe rozgościły się w wydawnictwie Znak Emotikon.

Na serię o sympatycznych, przypominających hipopotamy stworkach składają się:
👉„Przygody w Dolinie Muminków”.
👉„Więcej przygód w Dolinie Muminków”.
👉 „Powrót do Doliny Muminków".

W listopadzie 2022 ukazała się "Cudowna Dolina Muminków". To barwny zbiór ośmiu opowiadań o przygodach Muminków i ich przyjaciół. ☺️

Wszystko zaczyna się od tego, że... Muminki wracają do domu. 🏡 W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 😉 Niestety, w muminkowych "czterech kątach" rozgościły się Hatifnaty, białe przypominające trochę dżdżownice stworki. 😱 Jak się ich pozbyć? To nie jedyny problem Muminków. Jak przekonać Ryjka, że wcale nie jest Mędrcem? Czy test na tatę Małej Mi to na pewno dobry pomysł? Czy warto ukrywać złodzieja? 🤔Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w "Cudownej Dolinie Muminków". ☺️

Historie są krótkie i wciągające. Dlatego dzieci nie mają kłopotów z utrzymaniem uwagi na czytanej opowieści. 👌 Pomagają w tym także barwne ilustracje, które są zaczerpnięte z serialu "Dolina Muminków".

Co jest najlepsze w tej książce? 👍 To, że każda opowieść zawiera morał lub dobrze znaną (przynajmniej przez dorosłych) prawdę życiową. Mali czytelnicy nauczą się m.in., że kłamstwo nie popłaca. Zwrócą też uwagę na to, że rodzina i przyjaciele są najważniejsi. 👨‍👩‍👧‍👧 Muminki doskonale uczą dzieci wrażliwości, otwartości, tolerancji, a przede wszystkim tego, jak dbać o przyjaźń. 😊

Muminki zabierają czytelników w podróż. 🌍 Tych starszych - w podróż wspomnień. Tych młodszych - w podróż do swojego świata, pełnego przygód. Jeśli kochacie te małe, szare stworki - koniecznie sięgnijcie po tę książkę. 📖

Avatar użytkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

Nie wiem, czy z tej książki cieszą się bardziej moje dziewczynki, czy ja. Duży format, twarda oprawa i błyszczące zdobienia wprost zachęcają do wyruszenia w podróż do Doliny Muminków. A środek? Zachwycający! Na której stronie byśmy nie otwarli, zawsze nasze oczy będą cieszyć przepięknie zdjęcia, ozdoby i pastelowe tło. Ale najcenniejsza w tej książce jest treść i przesłanie jakie ze sobą niesie dla najmłodszych czytelników.

W „Cudownej Dolinie Muminków” znajdziemy, aż osiem rozdziałów napisanych na podstawie opowiadań Tove’a Janssona, ciepłych, zaskakujących i pełnych niespodzianek, również dla małych czytelników. Aura jaką tworzą te opowieści, wręcz hipnotyzuje, nie chcąc wypuścić ze świata Muminków, gdzie każdy gość jest mile widziany, czuje się jak w domu – otoczony opieką i troską. Wzajemna pomoc i wsparcie stanowią tutaj jedną z najwyższych wartości, a kłamstwo i nieuczciwość nie są mile widziane.

Ta wartościowa książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-12-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Na pewno każdy z nas zna Muminków i ich przyjaciół. Wydawnictwo Zysk Emotikon po raz kolejny wydało przepięknie ilustrowaną książkę o Dolinie Muminków. Zawarte w niej jest osiem sympatyczny i zabawnych opowieści o rodzinie Muminków.

-Tatuś i Mama Muminka, wraz z Małą Mi i nowym przyjacielem Latarnikiem wracają do swojej ukochanego Domu. Podobno w dalekich wyprawach najprzyjemniejsze są powroty do własnych czterech kątów. Ale co wydarzyło się w ich domu, podczas ich nieobecności?

-Muminek wypłynął łódką w poszukiwaniu przygody. Wyskoczył z niej, a fale wyrzuciły na brzeg pustej wyspy. Ale czy na pewno nikt na niej nie mieszkał? Bo tej wyprawie stwierdził, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

-Jeśli chcecie poznać Mimble i Pana Szus, koniecznie musicie wybrać się na biwak wraz z Muminkami i Małą Mi i obejrzeć wraz z nimi albumy.

-W kolejnej opowieści poznamy wybryki Bobka (mojego ulubieńca). Jest on psotnikiem i złodziejem, ale nie każdy tak o nim myśli. Ma on również specjalne zadanie do wykonania. Jakie?

-Poznamy również Tofta o bujnej wyobraźni i Bukę, której legenda głośni, że zamraża kości na lód.

Z tych krótkich opowieści ze świata Muminków dowiemy się, że rodzina i przyjaciele są bardzo ważni. Że kłamstwo nie popłaca, i że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Oprócz tego przesłania, historyjki posiadają dużą dawkę humoru. Książka posiada wiele kolorowych ilustracji, dzięki czemu młodszemu czytelnikowi łatwiej jest skupić się na czytanym tekście. Każda z opowieści jest na tyle krótka, by młodsze dzieci dały radę skoncentrować się. Dla dzieci książka jest fantastyczną przygodą, a dla nas dorosłych, sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa.

Jeśli chodzi o Muminki to można chyba znaleźć tak wielu ich miłośników jak i osób, które nie pałają do nich sympatią.

Do której kategorii się zaliczacie?

Jeśli kochacie Muminki lub znacie kogoś komu mogą się one spodobać to mam dla Was pozycję obowiązkową.

Cudowna Dolina Muminków to już 4 część książek o tych sympatycznych bohaterach wydana w nowej odsłonie nakładem wydawnictwa @znakemotikon.

Chociaż w stosunku do tego co pamiętam z dzieciństwa ilustracje zostały unowocześnione to w dalszym ciągu są po prostu śliczne i w tym konkretnym przypadku absolutnie mi to nie przeszkadza. Powiedziałabym wręcz, że jeśli chodzi o tą książkę to dodają tylko nowemu wydaniu uroku ?

Muminki powróciły do domu, do swojej ukochanej doliny. Czeka na nie tam całe mnóstwo przygód, a także sytuacji, które wystawią je na próbę.

Powróćmy raz jeszcze do magicznej krainy, którą pamiętamy z dzieciństwa.

Książka składa się z 8 rozdziałów co jest dla mnie ogromnym plusem. Jeśli mamy na pokładzie młodsze dzieci łatwiej nam skupić ich uwagę poprzestając na jednej czy dwóch opowieściach (chociaż wcale bym się nie zdziwiła gdyby domagały się czytania dalej ?)

Zaczarowana Dolina Muminków
Amanda Li0
Okładka ksiązki - Zaczarowana Dolina Muminków

,,Może Dolina Muminków nie powstała dzięki czarom, ale to z pewnością najbardziej magiczne miejsce ze wszystkich". Poznajcie Dolinę Muminków dzięki zaczarowanym...

Przygody w Dolinie Muminków
Amanda Li0
Okładka ksiązki - Przygody w Dolinie Muminków

,,Na mój ogon!", wykrzyknął Muminek. ,,Przecież to smok!" Oto zbiór barwnych opowieści o niezwykłych przygodach Muminka i jego przyjaciół...