Czas wyborów. Pensjonat na wzgórzu. Tom 2

„Ludzie potrzebują siebie nawzajem, nawet jeśli myślą inaczej”.

„Czas wyborów”, czyli druga część serii obyczajowej „Pensjonat na wzgórzu”.
Kontynuacja znakomicie opowiedzianej historii 3 sióstr, których życiowe drogi po latach rozłąki los skrzyżował w najmniej oczekiwanym momencie.

Patrycja, Martyna i Klaudia – w otoczeniu pięknych bieszczadzkich krajobrazów ,postanawiają wspólnymi siłami zadbać o to, by rodzinny biznes ich ojca, pensjonat, powrócił do dawnej świetności.

Każda z kobiet ma jednak na głowie mnóstwo własnych problemów.

Patrycja, najstarsza z sióstr, po nieudanym małżeństwie, boi się że nagle zaczęło jej zależeć na miejscowym lekarzu.
Martyna dowiaduje się, że jest w ciąży, co oznacza, że jej zawodowe plany szlag trafił. Dodatkowo ojciec dziecka okazuje się porażką. Nagła zmiana sytuacji życiowej komplikuje jej życie i kobieta nie potrafi się w tym odnaleźć.
A Klaudia, najmłodsza, uwikłana w związek z żonatym i wyrachowanym mężczyzną powili zaczyna otwierać oczy na wiele spraw. Gubi się we własnych myślach, emocjach. Trudno jej zrozumieć, że i ona ma prawo do szczęścia.

Dodatkowo pojawiają się sprawy z przeszłości, które ktoś kiedyś załatwił, jak załatwił, a teraz przyszła pora, by zmierzyć się ze skutkami podjętych decyzji.

Choć każda z kobiet jest na innym etapie w życiu.. każda ma inne priorytety, cele i potrzeby, dla każdej z nich przyszedł teraz czas życiowych wyborów i rewolucji.

Czy siostry będą potrafiły odbudować zerwaną kiedyś więź?

Czy jeśli nie mówi się o problemach, to one znikają?

Jakie skutki przyniesie ujawnienie tajemnicy sprzed lat?

Aleksandra Rak zabiera nas na wakacje do serca Bieszczad i pozwala podglądać życie domowników pewnego pensjonatu. Kobiet zwykłych i niezwykłych jednocześnie. Możemy poznać lepiej każdą z nich. Ich lęki, pragnienia i tajemnice.

„Czas wyborów” to poruszająca i mądra opowieść o miłości, nadziei, trudnych relacjach i nieoczywistych życiowych zwrotach. Książkę czyta się jednym tchem.

Z niecierpliwością czekam na kolejną jej część.

Polecam.

Kup książkę Czas wyborów. Pensjonat na wzgórzu. Tom 2

Nowe początki. Pensjonat na wzgórzu. Tom 3
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki -  Nowe początki. Pensjonat na wzgórzu. Tom 3

Trzecia część serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu. W pensjonacie na wzgórzu znów wiele się dzieje. Patrycja i Martyna spotykają się z rodzicami, jednak...

Dziewczyna ze słonecznikiem
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Dziewczyna ze słonecznikiem

Łucja ma 25 lat i prowadzi warsztaty artystyczne w domu kultury. Poznaje tam Kacpra, który jest malarzem i jego przyjaciela - Bonia, muzyka. Zauroczony...