Fighter

„Fighter” – Paulina Świst

Czy znacie książki Pauliny Świst? Lubicie? Ja uwielbiam, każdą książkę pochłaniam i ciągle mam niedosyt.

Wydaje mi się, że „Fighter” to taka spowiedź autorki, tłumaczy dlaczego tak długo musieliśmy czekać na nową książkę, co wydarzyło się w jej życiu. Ale czy to fikcja czy prawda to wie jedynie sama autorka. My jedynie możemy snuć domysły. Bo dobra książka, to taka która namiesza nam w głowach i o której nie możemy przestać myśleć.

Główną bohaterką jest Kinga Wernerowska, która wydaje książki pod pseudonimem „Pola Werner”. Autorka książek kryminalnych z wątkiem erotycznym. Jej książki są pełne ciętych ripost, dobrego humoru i jeszcze lepszego seksu. Współpracuje z Wydawnictwem Azum, które ma z nią urwanie głowy, gdyż nigdy nie oddaje swoich książek na czas.

„Poczułam się dziwnie lekko. Tak jakbym przestała z tym wszystkim być sama.”

Kinga od jakiegoś czasu dostaje anonimy. Pierw starała się je olewać, ale są coraz częstsze i groźniejsze. Dlatego dostaje ochroniarza, mega przystojnego, fightera Patryka Cebulskiego. Obydwoje mają chęć zemsty na firmie VeroMax. Każde z nich z innych powód.

„[…] graliśmy w jednej drużynie, sypialiśmy ze sobą i mieliśmy przeciwko sobie cały VeroMax.”

Patryk ponieważ to właśnie oni zniszczyli mu karierę zawodnika MMA, pewnego dnia został zaatakowany gdzie uległ kontuzji i jego ścieżka zawodowa stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Natomiast Kinga chce pomścić śmierć dziadka. Czy uda im się odkryć prawdę?

Obydwoje świetnie się dogadują, Kinga swoimi tekstami i zachowaniem stara się rozładować atmosferę i to jak wiele rzeczy ją w ostatnim czasie przytłoczyło. Między nimi panuje wzajemna ekscytacja, która w łóżku przeradza się w ogień, który ciężko jest ugasić.

Całość świetna. Uwielbiam język, którym posługuje się Paulina w swoich powieściach. Oczywiście bawi do łez. Wątek kryminalny rozbudowany odpowiednio, a i oczywiście ten erotyczny też dodawał dodatkowy smaczek.

Nie raził mnie w oczy wulgaryzm. Po prostu jest dobrany odpowiednio do sytuacji. Oczywiście Świst obiecała w podziękowaniu, że to początek, więc wyczekujcie kolejnych książek autorki.

Informacje dodatkowe o Fighter:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Fighter

Kup książkę Fighter

Grasz w głupie gry, to wygrywasz głupie nagrody.

Całkiem niezłe to są schabowe w barze mlecznym. Ty jesteś, niunia, wyjątkowa.

Anyway
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Anyway

Wydaje się, że Ksenia ,,Werner" Wernerowska i Patryk Cebulski żyją w szczęśliwej bańce i nic nie zwiastuje, by coś miało się zmienić... Ale jak to w życiu:...

Sztauwajery
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Sztauwajery

Po bestsellerowych ,,Paprocanach" i ,,Chechle" intrygująca prawniczka prezentuje kolejny tom serii - ,,Sztauwajery". Na czytelników czekają bezbłędne dialogi...