Fighter

Po książki pani Pauliny sięgam w ciemno, gdyż cenię jej powieści, cięty, dosadny język i emocje jakie zawsze towarzyszą mi podczas czytania. Ta pozycja niczym nie ustępuje swoim poprzedniczkom, gdyż trzyma fason, jest zabawna, intrygująca, rozpala zmysły i zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie.

Tym razem poznajemy historię Poli Werner, która jest autorką uznanych w literackim świecie książek oraz pracuje w wydawnictwie Azum. Podczas zbierania materiałów do nowej powieści wpada na trop firmy VeroMax. Niestety komuś nie podoba się to co robi, gdyż zaczyna otrzymywać anonimowe pogróżki. By ją chronić, wydawca zatrudnia byłego zawodnika MMA Patryka Cebulskiego. Między nim a bohaterką zaczyna iskrzyć, a żar jaki od nich bije stopiły najtwardszy lód.

Dlaczego ”Cwibel” zgodził się strzec Poli? Dlaczego tak nagle umierają osoby powiązane z podejrzaną firmą? Kto wysyła jej ostrzeżenia i dlaczego? Czy naprawdę grozi jej wielkie niebezpieczeństwo?

Z wielką przyjemnością pochłonęłam to dzieło w zawrotnym tempie. Uwielbiam lekki i przystępny styl pisarki oraz prosty i niecenzuralny język jakim się posługuje. Postaci, które wykreowała w genialny sposób są charyzmatyczne, niezależne i po trupach dążą do obranego celu.

Fabuła wciąga nas od pierwszych stronic i nie można odłożyć książki chociażby na moment, gdyż akcja jest dynamiczna, cały czas się coś dzieje, a tajemniczy i mroczny klimat wzbudza napięcie oraz pobudza wyobraźnię.

Pani Świst urzekła mnie tą ciekawą historią, zaciętymi potyczkami słownymi, pikantnymi, ociekającymi erotyzmem oraz namiętnością scenami zbliżeń i samą treścią, która opowiedziana jest z perspektywy dwójki bohaterów.

Czy warto sięgać po tę pozycję? Moja odpowiedź brzmi: Tak! To jedna z lepszych powieści, która trafiła tego roku w moje ręce. Zapewniam, że uprzyjemniła mi wolny wieczór.

Jeśli lubisz plastyczne pióro pani Pauliny, nie odrzucają cię wulgaryzmy, cenisz gatunek kryminalny połączony z sensacją i pełnym ognistych uniesień romansem to ta powieść idealnie wpasuje się w wasze gusta. Nie obawiajcie się nudy, przytłaczających opisów i ślimaczego tempa. Tu wszystko dopracowane jest w każdym szczególe. Polecam!

Informacje dodatkowe o Fighter:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Fighter

Kup książkę Fighter

Grasz w głupie gry, to wygrywasz głupie nagrody.

Całkiem niezłe to są schabowe w barze mlecznym. Ty jesteś, niunia, wyjątkowa.

Occulta
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Occulta

Przez chwilę wydaje się, że życie całej trójki wróciło na w miarę normalne tory... Ale tylko przez chwilę. Znowu zaczynają ginąć ludzie, znowu każdy...

Oblitus
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Oblitus

Trzech to zbyt wielu, trzeci to już PRZESZKODA! Trzecia część cyklu. Trzeci element układanki. Trzeci bok trójkąta. Śmierć Kruka nie...