Gdy zabłyśnie światło

Uwielbiam gdy okładki w książkach są takie piękne jak ta. Mówi się, że ‘nie ocenia się książki po okładce’ ale ja często niestety tak robię. Lubię, gdy wierzchnia część przyciąga wzrok co dodatkowo robi piękną ozdobę na półce. W tym przypadku okładka książki jest również zdradzeniem pewnych rzeczy, które znajdziemy w książce. Już na wstępie z wielką przyjemnością polecam “Gdy zabłyśnie światło” każdemu.

Adriana czyli główna bohaterka książki jest rozwódką. Z byłym mężem łączy ją tylko nastoletnia córka Ola. Kobiety mieszkają w pięknym i dużym domu blisko lasu. Niestety życie Ady nie było takie kolorowe jak mogłoby się wydawać. Najpierw zdrada męża zakończona kolejnym dzieckiem, następnie rozwód oraz problemy z córką, która wciąż wierzy, że jej rodzice będą razem. Mimo tego złego co się wydarzyło kobieta próbuje poukładać swoje życie na nowo. Ma fajną pracę jako nauczycielka, uczniowie ją lubią i szanują dodatkowo od dwóch lat ma wspaniałego mężczyznę u swego boku o imieniu Michał.

Wydawać by się mogło, że Adriana wyszła na prostą i teraz jej życie będzie w pełni szczęśliwe. Niestety rozstanie z mężem sprawiło, że Ada nie chce się szybko angażować i dlatego wciąż odkłada wspólne zamieszkanie z Michałem. Mężczyzna nalega, lecz ona nie potrafi zmienić swojego zdania.

Pewnego dnia zaczynają się dziać dziwne rzeczy w jej domu. Najpierw znikają różne przedmioty, innym razem jakieś nowe się pojawiają, albo zmieniają swoje miejsce. Adriana najpierw myśli, że to jakiś żart i być może sama coś przekłada a później zapomina o nich. Czyżby wracała do niej choroba? Jaka? Dowiecie się, gdy przeczytacie książkę! Lecz po pewnym czasie okazuje się, że faktycznie dzieją się rzeczy niestworzone, szczególnie wtedy gdy nie ma jej w domu. Strach przybiera na sile tak bardzo, że zaczyna się zastanawiać nad propozycją ukochanego. W takich chwilach pragnie mieć silne, męskie ramię, które obroni ją przed całym złem.

Jest to książka obyczajowa, którą się czyta bardzo szybko. Szczególnie teraz, gdy pogoda za oknem sprawia, że mamy ochotę częściej siedzieć pod kocykiem. Ja przeczytałam ją w jeden wieczór, tak bardzo mnie wciągnęła.

Czy w końcu Adriana zamieszka z Michałem? Kto jest sprawcą całego zamieszania w jej domu? Czy problemy z córką się rozwiążą? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w książce. Dodatkowo zdradzę Wam, że w pobliżu mieszka całkiem sympatyczny sąsiad, który jest chętny do pomocy nowej sąsiadce.

A teraz już cicho! Bierzcie książkę w dłoń i przeczytajcie sami!

Informacje dodatkowe o Gdy zabłyśnie światło:

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2021-09-09
Dodał/a opinię: Dagmara Rek

Zobacz opinie o książce Gdy zabłyśnie światło

Kup książkę Gdy zabłyśnie światło

Niebo pod Śnieżką
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Niebo pod Śnieżką

Kinga i fiołek afrykański. Maks i Śnieżka. Matka Kingi, Kowary, Ocia. Ta wyliczanka liczy sobie o wiele więcej elementów. Jest podróż w przeszłość i nadzieja...

Cztery strony miłości
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Cztery strony miłości

Łucja jest 42-letnią nauczycielką muzyki. Jeszcze trzy lata temu była najszczęśliwszą osobą pod słońcem. Trafiła się jej miłość, jaka się nie zdarza. Dziesięć...