Ja, ocalona

"Ja, ocalona" Katarzyny Bereniki Miszczuk to 4 tom z serii "Wiktoria Biankowska". Powieść należy do fantastyki.

Akcja powieści dzieje się kilkanaście lat po wydarzeniach z " Ja, potępiona". Tym razem Wiktoria musi się zmierzyć nie tylko ze zdradą ukochanego Beletha, ale również z depresją Lucyfera, który chce przyśpieszyć apokalipsę. Co się tak właściwie wydarzyło między Wiktorią a Belethem?

Oprócz tak dobrze znanych nam bohaterów pojawi się kilku nowych oraz kilku starych, którzy nie są jednak pierwszoplanowi (w poprzednich częściach), ale mogą odrobinę namieszać. Zresztą co się będę rozpisywać. Sami się przekonajcie! Miłego czytania ;)

Mimo tego, iż autorka pisze tę powieść kilka lat po wydaniu poprzednich części to uważam, że rewelacyjnie wplotła akcję na karty tej powieści. Nie zauważyłam żadnych nieścisłości. Z przyjemnością wróciłam do tak dobrze znanego mi świata.

Muszę również wspomnieć o cudownej okładce, która przyciąga wzorok. Przyznam się, że nie spodziewałam się kontunuacji i właśnie to ta okładka zwróciła moją uwagę przez co dowiedziałam się całkowicie przypadkowo, że ta cudowna historia będzie miała kontynuację

I jak zwykle nie zawiodłam się talentem pisarskim ani wyobraźnią autorki.

Szczególnie spodobało mi się wplecienie bieżących wydarzeń do fabuły akcji. Przez co powieść była lepsza w odbiorze ze względu na aktualność wydarzeń, które aktualnie mają miejsce. Przez co powieść opowiada, więc nie tylko o miłości, przyjaźni, zdradzie, zrozumieniu, ale przede wszystkim daje coś, czego wszyscy obecnie potrzebujemy. A mianowicie najdzieję.

Na koniec mogę jedynie polecić tę cudowną historię tym, którzy jej jeszcze nie  znają. Myślę, że osoby, które miały przyjemność zapoznać się z talentem autorki bez wahania sięgną po jej następną książkę tak jak ja to zrobiłam.

Informacje dodatkowe o Ja, ocalona:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-10-28
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Ja, ocalona

Kup książkę Ja, ocalona

Ja cię kocham, a ty miau
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Ja cię kocham, a ty miau

Nowa książka jednej z najpopularniejszych polskich pisarek - autorki bestsellerowej serii Kwiat paproci. Zwariowana komedia kryminalna. Ilustratorka...

Wilczyca
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Wilczyca

Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie...