Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte

Latem 2021 roku przeczytałam bardzo różne opinie o tej książce. Bardzo dobre i bardzo złe, ale dodałam ją na półkę "chcę przeczytać" no i dostałam ją od Mikołaja na święta. Co jakiś czas lubię poczytać coś zupełnie odmiennego niż zazwyczaj, więc sięgnęłam właśnie po książkę "Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte". Intrygująca, kolorowa okładka a dodatkowo okazało się, że to bestseler Empiku 2021 w kategorii "Literatura piękna"...

"Jest jedna kluczowa zasada: gdy kobieta mówi, że wie, to wie, i nie trzeba jej w tym przeszkadzać."

Książka ta jest zbiorem krótkich, często dość ironicznych historii z życia niemal każdej matki. Opowiedziane są bardzo humorystycznie, czyta się je bardzo lekko, jest przyjemna w odbiorze i w wielu z nich odnalazłam się sama lub swoje koleżanki. Oczywiście, że ma matek idealnych, tak jak nie ma takich ludzi, lecz zauważyłam, że niektórzy czytelnicy czepiają się Joanny jako matki i kobiety. A przecież z przymrużeniem oka ukazuje nam epizody z życia, może niekoniecznie tylko swojego, lecz wszystko co tu jest napisane może się zdarzyć każdemu. Każdy, nawet kobieta może mieć swój gorszy dzień, może jej się zwyczajnie nie chcieć i ze zmęczenia może zrobić katastrofalną głupotę. Lecz to jest zupełnie normalne i tak jak to mówią, że lepiej się śmiać z kogoś niż z siebie, tak jest i tutaj, uśmiałam się z zabawnych niekiedy historii Joanny, ale przecież niektóre zdarzyły się również i mnie, lecz w tym zestawieniu to w książce wypadło to zdecydowanie zabawniej. Zwłaszcza, że obecnie niemal całe życie przenosi się do mediów społecznościowych.

"Dziwne czasy nastały, żeby liczba życzeń na twarzoksiążce byłą wyznacznikiem sympatii. Co najmniej połowa znajomych u każdego to tak zwaniu znajomi z dupy - ich nazwiska dzwonią w którymś kościele, ale nie wiadomo w którym."

Czterdziestoletnia Joanna jest mężatką i oczywiście matką (dwoje dzieci), ma również przyjaciółki, z którymi często spędza czas, czasem zabierając ze sobą dzieci. W książce opisuje swoją codzienność, lecz ma spory dystans do tych problemów, które napotyka na każdym kroku. I właśnie dlatego każdy dzień jest dobrym dniem, innym, ale nie znaczy to, że źle przeżytym. Fascynujące a także zabawne sytuacje zdarzają się przecież wszędzie, i w szkole i w sklepie i w mieszkaniu.
Muszę przyznać, że całkiem miło się czyta, że inni mają w życiu podobne problemy w rodzinie i w ogóle w życiu..., może nie jest to zbyt szlachetne, że cieszę się z tego, lecz może po prostu tak jak Joanna podchodzę z dystansem do tego. Można się czegoś o sobie dowiedzieć.

"Oczywiście mnie też w życiu wiele rzeczy wyszło, na przykład włosy z głowy. Wyszłam tez parę razy z siebie. To umiejętność każdej matki."

Może i te opowieści są z d**y wzięte, ale jednak moim zdaniem są bliskie wszystkim matkom podchodzącym do życia z humorem i nie zamykających się w czterech ścianach ze swoimi problemami a na zewnątrz pokazując tylko to jest piękne i niemal idealne.
Książka jest zabawna i sporo w niej specyficznego humoru, więc może faktycznie nie jest dla wszystkich. Można przy niej zapomnieć o tym wszystkim co dzieje się złego za oknem i przy kawce lub herbatce dozować sobie nawet na raty te opowieści z d**y, jako przerywnik od innej lektury.
Moim zdaniem warto ją przeczytać.

Informacje dodatkowe o Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2021-07-14
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Literatura humorystyczna bóg

Zobacz opinie o książce Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte

Kup książkę Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte

Poza tym jest kluczowa zasada: gdy kobieta mówi, że wie, to wie, i nie trzeba jej w tym przeszkadzać.

Pomyślałam, że nie chcę być gorsza i też coś otworzę. Otwieram zatem sezon na wyszłości i niewyszłości, czarny humor, cięte riposty i absurdy życia.

Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e
Joanna Mokosa-Rykalska0
Okładka ksiązki - Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e

Autorka bloga i bestsellera MATKA SIEDZI Z TYŁU - królowa gaf, ciętych ripost i życiowych katastrof - zabiera nas w podróż życia albo raczej... nie do...