Nieodnaleziona

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-01-31
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380753853
Liczba stron: 400
Dodał/a opinię: Joanna Tekieli

Ocena: 4.48 (56 głosów)

Przyznam szczerze, że sięgając po tę książkę trochę się obawiałam, czy nie będzie to jedna z tych napisanych na ilość (bo na kilka takich w twórczości Remigiusza Mroza trafiłam), ale niepotrzebnie się wahałam – książka jest naprawdę dopracowana, sensowna, fabuła dobrze skonstruowana, akcja wciągająca (i to bardzo!!), a całość poruszająca do głębi.

Damian i Ewa znają się od podstawówki, więc kiedy dorastają i dalej są nierozłączni, znajomi wróżą im szybkie znudzenie się sobą. Tak się jednak nie dzieje – stanowią zgodną parę, kochają się, planują wspólną przyszłość. Jednak wieczór, który w zamyśle Damiana miał stać się początkiem ich nowej drogi – zamiast szczęścia przyniósł potworną tragedię, po której jego ukochana zniknęła bez śladu. Policja poszukiwała jej przez kilka miesięcy – bezowocnie, a Damian nigdy nie pogodził się ze stratą.  Mija dziesięć lat i przyjaciel Damiana pokazuje mu na Facebooku zdjęcie kobiety, która do złudzenia przypomina jego ukochaną…

Więcej treści nie zdradzę, żeby nikomu nie zepsuć świetnej lektury; dodam tylko, że jeśli kogoś zainteresował początek, to dalej jest jeszcze ciekawiej! Śledztwo, które rozpoczyna Damian Werner z pomocą agencji detektywistycznej przynosi niezwykłe rezultaty i prowadzi do odkryć dziwnych i nieoczekiwanych. Im dalej Werner sięga, tym więcej rodzi się pytań i tym bardziej zacieśnia się wokół niego poczucie zagrożenia. Nie wie, komu może ufać, jego spokój zostaje definitywnie zniszczony, a on sam przemierza kolejne miejsca, szukając prawdy. Autorowi do końca udaje się trzymać czytelników w napięciu i niepewności, a zakończenie jest zaskakujące i niebanalne. Chwilami miałam wrażenie, że już wiem, co się stanie o co chodzi, a wtedy działo się coś, co wywracało moje teorie do góry nogami.

Mróz porusza w swojej książce nie tylko problem zaginięcia dziewczyny – jest też bardzo trudny wątek przemocy domowej, napisany z tak dużą wnikliwością i znajomością psychologii ofiary, że nie da się go czytać z dystansem. Opisy myśli ofiary, jej reakcje i odczucia są poruszające i trudno się z nich otrząsnąć.  

Książkę dobrze się czyta, zwłaszcza w drugiej połowie pochłonęła mnie tak, że nie mogłam się oderwać. Remigiusz Mróz zaimponował mi pomysłem i odwagą – a jego posłowie to bardzo ważny głos odnośnie sytuacji kobiet w Polsce i na świecie.

Kup książkę Nieodnaleziona

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nieodnaleziona
Inne książki autora
Wieża milczenia
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Wieża milczenia

Młoda kobieta ginie na osnutych mrokiem ulicach Lansing w stanie Michigan. Niezwykle skrupulatny zabójca nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Detektyw...

Deniwelacja
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Deniwelacja

Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

,,Najwięcej łez wylewamy nie nad grobami tych, których najlepiej poznaliśmy, ale tych, którzy sprawili, że mogliśmy lepiej poznać samych siebie. Tych, którzy pokazali nam, kim naprawdę jesteśmy"


Więcej

"W końcu miłość to narkotyk. Ale jeśli tak, to ludzie łączą się w pary, dlatego ze są ćpunami".


Więcej
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje