Ogród kobiet

Gianna wiedzie pozornie idealne życie – odnosi duże sukcesy w pracy, spotyka się z przystojnym aktorem i ma rodzinę, która szczerze ją kocha, mimo iż składa się ona jedynie z brata i babci. Niestety, gdy jej ukochana babcia umiera i kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży wszystko ulega zmianie. Teraz całe jej dotychczasowe życie staje pod znakiem zapytania, a kobieta staje przed trudnymi życiowymi wyborami. Czy historia jej prababki, odkryta zupełnie przypadkowo, oraz podróż do miasta przodków pomoże jej w podjęciu decyzji i ustabilizowaniu swojego życia na nowo?

***
Cóż, zacznę od tego, że jestem ogromną fanką Carli Montero, więc mogę być nieobiektywna J

Wiele oczekiwałam od tej książki, ze względu na to, iż poprzednie bardzo przypadły mi do gustu. Na szczęście i tym razem autorka stanęła na wysokości zadania, i szczerze mówiąc gdyby ktoś kazał wskazać mi moją ulubioną pozycję napisaną przez Carlę, to raczej poległabym już na wstępie, bo wszystkie na swój sposób uwielbiam. Tym razem również spotykamy bohaterkę, która staje przed wieloma trudnymi wyborami, i nie jest to tylko decyzja w stylu – które buty i torebkę dobrać do tej sukienki, żeby dobrze wyglądać.

Gianna musi zdecydować, co zrobić w sprawie ciąży oraz sklepu babci, który w zasadzie od zawsze stanowił jej drugi dom, ale niestety nie przynosi zysków. Dodatkowo nie uzyskuje wsparcia od swego ukochanego i może teraz liczyć jedynie na brata, a znajdując pamiętnik prababki postanawia zebrać myśli w miejscu, z którego tamta musiała uciekać. Nie spodziewa się jednak, że ma aż tak zawiłą historię rodzinną. Autorka cudownie opisuje Castelupo, wręcz czuje się powiew wiatru na twarzy i zapach tamtejszych ziół, a opisy potraw –aż ślinka cieknie. Niesamowite jest to, jak potrafi wciągnąć czytelnika w tworzony świat, momentami miałam wrażenie, że wystarczy, iż wyciągnę rękę i będę mogła dotknąć Gianny okazując jej moje zrozumienie i wsparcie.

Bardzo podoba mi się także postać głównej bohaterki – silna kobieta, która jednak odrobinę pogubiła się w życiu i musi je przeorganizować na nowo. Niemal każda z nas mogłaby znaleźć się w podobnej sytuacji, a myślę nawet, iż wiele kobiet miało w życiu podobne przeżycia. Gianna jednak daje czytelniczkom wiarę, iż nie ma sytuacji bez wyjścia, a na naszej drodze w każdej chwili możemy spotkać niesamowitą osobę, która będzie dla nas stanowiła ogromne wsparcie, wystarczy tylko się otworzyć.

Czas spędzony z tą książką był dla mnie obfity w przemyślenia, ale też nastawił mnie bardzo pozytywnie i dał wiarę w ludzi oraz lepsze jutro. Polecam ją z całego serca, zwłaszcza dla osób, które gustują w dojrzałych bohaterkach i życiowych historiach. Ze mną na pewno pozostanie na długo.

***

„Wolność (…), nie polega na tym, żeby latać jak ptak bez głowy. Być wolnym nie znaczy robić zawsze tylko to, co się chce, być egoistą i lekceważyć innych. Wolność to coś znacznie poważniejszego: to móc wybrać swoje miejsce na świecie.”

Informacje dodatkowe o Ogród kobiet:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-06-16
Tytuł oryginału: El jardín de las mujeres Verelli
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Wojciech Charchalis
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Tagi: literatura piękna

Zobacz opinie o książce Ogród kobiet

Kup książkę Ogród kobiet

Każda śmierć otwiera drogę dla nowego życia. Wszystko, co odchodzi, zostawia po sobie miejsce temu, co ma przyjść. Trzeba tylko mieć głowę i serce szeroko otwarte, żeby zacząć na nowo. Każdy początek to narodziny, a narodziny zawsze są cudem.

…pośrodku lasu wypalonego ogniem do gołej ziemi zawsze znajdzie się jakaś kiełkująca roślinka torująca sobie drogę poprzez popiół. I tak jak Matka Ziemia znajduje światło pośród zniszczenia, tak samo robią ludzie.

Wiedeńska gra
Carla Montero0
Okładka ksiązki - Wiedeńska gra

Debiutancka powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej "Szmaragdowej tablicy"! Hiszpania, rok 1913. Młoda szlachcianka Isabel przeżywa wielki dramat:...

Zimowy wiatr na twojej twarzy
Carla Montero0
Okładka ksiązki - Zimowy wiatr na twojej twarzy

Najnowsza i najbardziej osobista powieść autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Lata dwudzieste XX wieku. W górach Asturii rozbija się samolot...