Polscy władcy po ciemnej stronie mocy

„Polscy władcy po ciemnej stronie mocy" autorstwa Iwony Kienzler to fascynująca podróż przez mniej znane zakamarki polskiej historii. Poznajemy w niej bliżej historię dziesięciu władców Polski, którzy często są postrzegani w negatywnym świetle z powodu ich kontrowersyjnych decyzji i ich wpływu na losy państwa.

Książka oferuje unikalną perspektywę na postaci takie jak Bezprym, Bolesław Krzywousty, czy Stanisław August Poniatowski, prezentując ich działania w szerszym kontekście politycznym i społecznym. Autorka bada życie i panowanie dziesięciu polskich monarchów, a my dzięki temu mamy możliwość zrozumienia, jak złożone były wyzwania, które zostały postawione przed władcami, i jak ich decyzje ukształtowały dalsze losy Polski.

„Polscy władcy po ciemnej stronie mocy" to skarbnica wiedzy, która jest zarówno angażujaca, jak i przystępna, przekształcając to, co mogłoby być suchym historycznym zapisem, w fascynującą podróż. Zawiera liczne ciekawostki i anegdoty, które mogą zainteresować nawet tych, którzy wcześniej nie pasjonowali się historią Polski.

Szczególnie interesujące są spostrzeżenia dotyczące kobiet, które stały u boku tych władców, dodając kolejną warstwę do analizy ich rządów poprzez podkreślenie wpływu i ról, jakie odgrywały ich żony, matki i kochanki w życiu politycznym kraju.

Książka jest dowodem na to, że historia może być równie emocjonująca jak najlepsze seriale czy fikcyjne powieści, a jej prawdziwi bohaterowie są znacznie bardziej złożeni, niż moglibyśmy przypuszczać. Jest pełna intryg, chciwości, zdrady, okrucieństwa i bratobójczych walk, przypominając tym samym sagę „Gra o tron”.

"Polscy władcy po ciemnej stronie mocy" to lektura obowiązkowa dla każdego zainteresowanego historią Polski. Autorka odkrywa w niej, nie tylko mroczne sekrety panowania dziesięciu monarchów, ale także prowokuje do przemyśleń nad naturą władzy i jej wpływem na losy narodu, a dzięki jasności stylu i interesującemu podejściu do tematu czyni jej lekturę tak wciągającą, lekką i przyjemną.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @wyd_bellona (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o Polscy władcy po ciemnej stronie mocy:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Zobacz opinie o książce Polscy władcy po ciemnej stronie mocy

Kup książkę Polscy władcy po ciemnej stronie mocy

Bodo i jego burzliwe romanse
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Bodo i jego burzliwe romanse

Eugeniusz Bodo - przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, przedwojenna ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił...

Polki na tronach Europy
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Polki na tronach Europy

Choć królowie i książęta najbardziej cieszyli się z narodzin synów, córki też okazywały się przydatne, bowiem, wydając je odpowiednio...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;