Poznaj siebie. Karty emocji

Na samym początku moją uwagę zwróciła bardzo ciekawa forma wydania książki autorstwa Pań Katarzyny Miller, Joanny Olekszyk pt. '' Poznaj siebie. Karty emocji''.

Gdy otworzyłam pudełko w pięknym kolorze czerwonym, a jego zawartość zaskoczyła mnie, gdyż ujrzałam estetycznie położoną książkę, a w środku znajdowały się pięknie zapakowane w folię karty emocji.

Nie potkałam się nigdy z podczas czytanych przeze mnie książek bądź publikacji naukowych z tak estetycznie zaprezentowaną wiedzą w tej książce, która odsłania, jak może wyglądać po części nasze życie z użyciem kart emocji czy ono się spełnia wraz z naszymi oczekiwaniami i czy zgadza się to, co już miało miejsce albo jest tuż dopiero przed nami.

Panią Katarzynę Miller miałam okazję wcześniej poznać ze wcześniejszych wypowiedzi, których udzielała w programach telewizyjnych. Podoba mi się jej otwartość, stanowczość, wyrazistość oraz odpowiednie podejście do ludzi, które ja osobiste cenię sobie. Polubiłam ją.

Natomiast zastanawiałam się, jaką rolę będzie pełniła współautorka książki Pani Joanna Olekszyk, której twórczości niedane było mi poznać. Ufam, że dzięki tej książce odsłoni ona tę pisarską tajemnicę.

Na samym początku, gdy rozpoczęłam, czytać tę książkę to zapoznałam się z pierwszym rozdziałem dotyczącym tematyki, dlaczego, emocje.

Mogłam poznać za pomocą zadawanych pytań w rozmowie przeprowadzonej z autorkami, jakie one mają wpływ na nasze życie, jakie one są naprawdę, czy my znamy, potrafimy je nazwać, przeżyć, jak je okazujemy, jak my na nie reagujemy, wyjaśniają one za pomocą pytań i udzielonych odpowiedzi czym one są i czy potrafimy je zauważyć.

Uważam, że tego rodzaju określanie zdanie emocji jest nam potrzebne. Mamy możliwość odkrycia dzięki kartom nasze odczucia, jakie czujemy w danym dniu. Omówiony każdy stan naszych emocji składa się z wyjaśnień, na czym on polega, po co nam to uczucie oraz zadania.

Moim zdaniem zadania te zobrazują nam, jak spoglądamy na życie poprzez sytuacje, w których się znajdujemy i podpowiadają nam, co możemy jeszcze w nim, zmienić nie wstydząc się tego.

Emocje pozytywne i negatywne pozwolą nam tutaj odsłonić wiele barw naszego codziennego życia, ale za to możemy je obserwować i analizować zastanawiając się, czy dokonujemy słusznych decyzji w sprawie zachowania, które nie zawsze może się podobać osobom, z którymi przebywamy w towarzystwie.

Jak dla mnie ta książka mi odpowiada i mi się podoba pod każdym treściwie dobranym w niej tematycznym opisanym zagadnieniem.

Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuję za podarowany mi do recenzji egzemplarzu książki autorstwa Pań Katarzyny Miller, Joanny Olekszyk pt. '' Poznaj siebie. Karty emocji''.

Warto przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Poznaj siebie. Karty emocji:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-11-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381321921
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: Asertywność motywacja i poczucie własnej wartości bóg

Zobacz opinie o książce Poznaj siebie. Karty emocji

Kup książkę Poznaj siebie. Karty emocji

Poczuj życie. Karty symboli
Joanna Olekszyk0
Okładka ksiązki - Poczuj życie. Karty symboli

Poczuj życie to pełna inspiracji podróż w głąb siebie. Wyrusz w nią i podążaj ku lepszemu życiu. ,,To znaki i symbole rządzą światem, a nie słowa czy...

Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?
Joanna Olekszyk0
Okładka ksiązki - Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?

Kryzys to naturalna część życia. Ważne by umieć się z nimi uporać. W życiu każdego człowieka pojawiają się kryzysy. Nie sposób ich uniknąć. I nie o tym...