Poznaj siebie. Karty emocji

Poznaj siebie to pełna emocji podróż w głąb siebie.

Wyrusz w nią i podążaj ku lepszemu życiu.

Każdy człowiek doświadcza całego spektrum rozmaitych uczuć. I wszystkie one są ważne. Równie istotna jest świadomość, że do wszystkich uczuć mamy prawo. Czasem emocje, które nam towarzyszą mogą być trudne, a czasem sprzeczne, trudne do pogodzenia. Jak nauczyć się je rozpoznawać? Jak, dzięki pracom z emocjami, wzmocnić swój wewnętrzny potencjał i uczynić swoje życie lepszym?

Pomogą Ci w tym Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk oraz stworzona przez nie talia kart oraz inspirująca książka Poznaj siebie.

Katarzyna Miller

Psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. To Twoje życie. Pokochaj je!, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Życie jest fajne, Instrukcja Obsługi kobiety, Kup kochance męża kwiaty, Nie bój się życia, Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, Seksownik, Zrób to kochanie i wielu innych (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z magazynem Zwierciadło.

Joanna Olekszyk

Dziennikarka, redaktor naczelna magazynów Zwierciadło i SENS. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW. Współautorka książek m.in. Daj się pokochać dziewczyno, To Twoje życie. Pokochaj je!, Zrób to kochanie (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Poznaj siebie. Karty emocji:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-11-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381321921

Tagi: Asertywność motywacja i poczucie własnej wartości bóg

Kup książkę Poznaj siebie. Karty emocji

Poznaj siebie. Karty emocji - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2020-12-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Opis zacznę od cytatu Franka Herberta, którego przywołuje pani Kasia, autorka książki: ,, Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie umieranie. Stawię mu czoła. Niechaj przyjdzie po mnie. A kiedy przyjdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przyszedł strach, tam nie ma już nic. Tylko ja pozostanę".
Karty emocji są znakomitą lekturą dla wszystkich. To nauka poznawania siebie i tego, co czujemy. Ubogi jest ten, kto ma ograniczone emocje. Chodzi o to, że rodzice czasem źle robią zakazując nam czuć wstyd czy złość. Tłumaczą nam by się nie denerwować i dać spokój naszym frustracjom. Nie rozumieją, że wtedy krzywdzą swoje dzieci. Nie wyrzucone emocje z ich ciałka skutkują w późniejszym czasie różnymi chorobami. Sami doskonale zdajemy sobie sprawę, że jeśli coś nas trapi, a nikomu o tym nie powiemy, to później te emocje zżerają nas od środka. Jakbyśmy gnili wewnątrz siebie i to tylko upośledza nasze ciało.  Potem z braku odczucia tej emocji jesteśmy smutni i popadamy w depresję. Czujemy się niezrozumiani przez społeczeństwo i bliskie nam osoby. Więzimy w sobie ogrom uczuć, których z jakichś powodów boimy się pokazać. Boimy, lub w dzieciństwie nam tego zabraniano. Musimy pamiętać, że do pełni szczęścia potrzeba nam niewiele. Jeśli zbiera nam się na płacz, to zróbmy to. On oczyści naszą duszę z bólu, który aktualnie przeżywamy. Jesteśmy źli? Chcielibyśmy jakoś to odreagować? To zróbmy to. W innych stanach są nawet zajęcia ze śmiechu, złości, czy płaczu. Poprzez nie uwalniają wszystko, co ich gnębi od środka. To się nazywa oczyszczenie z zalegających emocji.
Karty emocji uświadomią wam wiele rzeczy. Pomogą czuć się wolnym, odegnają nasz strach, który w sobie samym jest szkodliwy, choć nic złego nam nie robi. Strach, to emocja, nie człowiek z siekierą. Strach obezwładnia nasze myśli i ogranicza jestectwo. Nie bójmy się czuć. Poznajmy siebie i swoje emocje, a wtedy przekonamy się, że życie potrafi być piękne. Że możemy być wolni. Polecam.

Na samym początku moją uwagę zwróciła bardzo ciekawa forma wydania książki autorstwa Pań Katarzyny Miller, Joanny Olekszyk pt. '' Poznaj siebie. Karty emocji''.

Gdy otworzyłam pudełko w pięknym kolorze czerwonym, a jego zawartość zaskoczyła mnie, gdyż ujrzałam estetycznie położoną książkę, a w środku znajdowały się pięknie zapakowane w folię karty emocji.

Nie potkałam się nigdy z podczas czytanych przeze mnie książek bądź publikacji naukowych z tak estetycznie zaprezentowaną wiedzą w tej książce, która odsłania, jak może wyglądać po części nasze życie z użyciem kart emocji czy ono się spełnia wraz z naszymi oczekiwaniami i czy zgadza się to, co już miało miejsce albo jest tuż dopiero przed nami.

Panią Katarzynę Miller miałam okazję wcześniej poznać ze wcześniejszych wypowiedzi, których udzielała w programach telewizyjnych. Podoba mi się jej otwartość, stanowczość, wyrazistość oraz odpowiednie podejście do ludzi, które ja osobiste cenię sobie. Polubiłam ją.

Natomiast zastanawiałam się, jaką rolę będzie pełniła współautorka książki Pani Joanna Olekszyk, której twórczości niedane było mi poznać. Ufam, że dzięki tej książce odsłoni ona tę pisarską tajemnicę.

Na samym początku, gdy rozpoczęłam, czytać tę książkę to zapoznałam się z pierwszym rozdziałem dotyczącym tematyki, dlaczego, emocje.

Mogłam poznać za pomocą zadawanych pytań w rozmowie przeprowadzonej z autorkami, jakie one mają wpływ na nasze życie, jakie one są naprawdę, czy my znamy, potrafimy je nazwać, przeżyć, jak je okazujemy, jak my na nie reagujemy, wyjaśniają one za pomocą pytań i udzielonych odpowiedzi czym one są i czy potrafimy je zauważyć.

Uważam, że tego rodzaju określanie zdanie emocji jest nam potrzebne. Mamy możliwość odkrycia dzięki kartom nasze odczucia, jakie czujemy w danym dniu. Omówiony każdy stan naszych emocji składa się z wyjaśnień, na czym on polega, po co nam to uczucie oraz zadania.

Moim zdaniem zadania te zobrazują nam, jak spoglądamy na życie poprzez sytuacje, w których się znajdujemy i podpowiadają nam, co możemy jeszcze w nim, zmienić nie wstydząc się tego.

Emocje pozytywne i negatywne pozwolą nam tutaj odsłonić wiele barw naszego codziennego życia, ale za to możemy je obserwować i analizować zastanawiając się, czy dokonujemy słusznych decyzji w sprawie zachowania, które nie zawsze może się podobać osobom, z którymi przebywamy w towarzystwie.

Jak dla mnie ta książka mi odpowiada i mi się podoba pod każdym treściwie dobranym w niej tematycznym opisanym zagadnieniem.

Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuję za podarowany mi do recenzji egzemplarzu książki autorstwa Pań Katarzyny Miller, Joanny Olekszyk pt. '' Poznaj siebie. Karty emocji''.

Warto przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - Elfik13Book
Elfik13Book
Przeczytane:2021-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Gdy byliśmy dziećmi, to bez ograniczeń wyrażaliśmy swoje emocje. Jeśli byliśmy smutni, to płakaliśmy. Jeśli byliśmy źli, to krzyczeliśmy bez opanowania. A jeśli cieszyliśmy się, to uśmiechaliśmy i śmialiśmy się. To wydaje się takie oczywiste, lecz w pewnym momencie musieliśmy poznać normy społeczne, a następnie się do nich przystosować. To również wydaje się oczywiste, ale czy na pewno dobre? Czy na pewno chcieliśmy słyszeć, że mamy się zachowywać, nie krzyczeć, być silnym, nie płakać, nie śmiać się na całe gardło, nie przesadzać z zachwycaniem się? Prawie każdy z nas usłyszał coś podobnego od rodziców, nauczycieli czy nawet rówieśników. Nie pozostało nam nic innego niż pozbyć się niektórych emocji z naszego życia. Jednakże czy nie łatwiej i zarazem lepiej byłoby, zamiast się ich pozbywać, nauczyć się ich kontrolować?

Wielokrotnie wspominałam w swoich recenzjach, że mam małą obsesję na punkcie psychologii i chwytam się każdego tematu związanego z nią. Tym razem padło na emocje, które już od dawna zgłębiam w kontekście naukowym i z radością przyjęłam powstanie poradnika "Poznaj siebie" i kart emocji do niego dołączonych. Co takiego przyciągnęło mnie do niego?

Pomysł! Może nam się wydawać, że znajomość emocji jest czymś naturalnym i uczonym nas od dzieciństwa. Lecz mój wstęp powinien mówić sam za siebie. Z wiekiem rozwijamy się, dojrzewamy i poznajemy coraz to nowsze emocje, które nie zawsze są akceptowane przez nasze otoczenie albo wiąże się z nimi negatywny stereotyp. A nie bez powodu dostaliśmy olbrzymią gamę emocji. Dlatego uważam, że ta mała książeczka i 52 karty mogą za pomocą wiedzy i przepięknej wizualizacji przynieść wiele dobrego.

W samym poradniku czytelnik odnajduje opis wszystkich emocji przedstawionych na kartach. Opisy są napisane luźnym i przyjemnym językiem, który nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Język autorek jest też bezpośrednio skierowany do czytelnika, dzięki czemu można mieć odczucie, że prowadzimy ciekawą dyskusję, która dotyczy nas. Lecz nie ma tam miejsca na nieścisłości, ponieważ przy każdej emocji najpierw mamy opis w postaci najzwyklejszej definicji, a następnie bardziej przyziemne jej wyrażenie, by ukazać konkretne przykłady odczuwania danych emocji. Osobiście przypadło mi to do gustu, gdyż nie zawsze słowa są w stanie wytłumaczyć wszystkie aspekty, a przykład niesie ze sobą rozwiązanie.

Pisarki w książce wykazują, że nie ma niepotrzebnych emocji. Jeśli nawet jakieś nie lubimy lub jest ona kłopotliwa, to nie pojawia się przypadkiem. Dzięki niej jesteśmy w stanie zdać sobie sprawę z niektórych sytuacji, trudności czy nawet przewidzieć przyszłość. Sama baza 52 emocji to gama różnorodności i barwności naszej osobowości. Pomyślcie, ile z nich daje nam odczucie szczęścia! A że istnieją negatywne? Nie ma w tym nic złego – bez nich nie byłoby już dawno nas na Ziemi. Jeśli nadal macie co do tego wątpliwości, to w tym krótkim poradniku znajdują się ćwiczenia pozwalające na zrozumienie oraz refleksję.

A teraz najważniejsza część! Bo książek o emocjach czy to w formie naukowej, czy poradników jest naprawdę dużo. Jednak "Poznaj siebie" się wyróżnia na tle innych – kartami emocji! Zacznę od tego, że są one piękne i mocno oddziaływają na wyobraźnię. To coś więcej niż nazwa emocji i jakaś tam ilustracja. To emocjonalna uczta dla naszych umysłów. Niektóre są wyjątkowo intensywne i można to odczuć z perspektywy sztuki, ale również zafascynowania i zachwytu. Lecz poza wizualnym aspektem, po co one są? By lepiej zrozumieć, a dzięki najróżniejszym sposobom wykorzystywania ich nie czułam się ograniczona. Można odnajdywać emocje, które w tym momencie czujemy, można losować, by sprawdzić, czy rozumie się daną emocję i czy jest przez nas używana. Kto, co zapragnie.

"Poznaj siebie. Karty emocji" to niezwykła przygoda, którą można odczuć w aspekcie duchowym, ale i umysłowym. Wymaga od czytelnika zaangażowania i patrzenia w głąb siebie. Za tym idzie odwaga i chęć ewentualnych zmian. Nie musimy się ograniczać do tego, co nas nauczyły często wypaczone wzorce. Świat niesie ze sobą coś więcej, a te karty razem z poradnikiem udowadniają to.

Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?
Joanna Olekszyk0
Okładka ksiązki - Kasia na kryzys. Jak wyjść na prostą z życiowych zakrętów?

Kryzys to naturalna część życia. Ważne by umieć się z nimi uporać. W życiu każdego człowieka pojawiają się kryzysy. Nie sposób ich uniknąć. I nie o tym...

Poczuj życie. Karty symboli
Joanna Olekszyk0
Okładka ksiązki - Poczuj życie. Karty symboli

Poczuj życie to pełna inspiracji podróż w głąb siebie. Wyrusz w nią i podążaj ku lepszemu życiu. ,,To znaki i symbole rządzą światem, a nie słowa czy...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;