Trzecia

" Trzecia " to bardzo ciekawy, wciągający thriller psychologiczny. Co prawda nie wzbudza grozy i dreszczu emocji na tyle aby faktycznie sprawdzać czy drzwi są zamknięte ( jak głosi okładka ), ale intryguje na tyle żeby pochłonąć ją w dwa wieczory ( jak to było w moim przypadku ). Cała fabuła opowiadana jest z perspektywy trzech bohaterów: Elizy, Liliany i Antona.

Eliza to młoda kobieta, psychoterapeutka, mieszka w Krakowie. Jakiś czas temu rozstała sie z partnerem, Robertem, po tym jak przyłapała go na zdradzie. Obecnie wraca do równowagi i próbuje układać sobie życie od nowa. Pewnego dnia dopada ją uczucie, że jest obserwowana, śledzona. Od tej pory to uczucie stale jej towarzyszy. Wokół zaczyna dostrzegać dziwne sytuacje: ktoś robi jej zdjęcia, wystaje pod jej drzwiami, w mieszkaniu słyszy głos kobiety. Mówi o wszystkim swojemu bratu, Danielowi, ten ją uspakaja, a nawet wyjaśnia sprawę tajemniczego głosu w mieszkaniu. Jednak uczucie obserwacji i niepokoju w dalszym ciągu towarzyszy Elizie. I wtedy na meczu poznaje Borysa, w jej oczach idealnego mężczyznę. Bardzo szybko zostawają parą i zamieszkują razem. Eliza przy boku ukochanego nareszcie zaczyna czuć sie bezpiecznie. Po jakims czasie wokół Elizy znowu zaczynają dziać się dziwne rzeczy np. w dniu urodzin dostaje kwiaty od anonimowego nadawcy, a w jej gabinecie pojawia się nowa pacjentka, która jest jej sobowtórem.

Liliana jest zamożną kobieta po czterdziestce, rozwódką, właścicielką firmy, mieszka w Warszawie.Rozwiodła się z mężem po tym jak wdała się w romans z dużo młodszym od siebie mężczyzną, w którym zakochała się bez pamięci. Pewnego dnia jednak jej ukochany znika bez śladu, bez słowa wyjaśnienia. Liliana próbuje normalnie żyć i funkcjonować, ale tak naprawdę to nie może się pogodzić z jego odejściem i zrobiłaby wszystko aby go odnaleźć. Pewnego dnia szczęście się do niej uśmiecha, a ślad za ukochanym zaprowadza ją do Krakowa.

No i trzeci bohater narrator, Anton. Dla mnie w całej książce jest to postać najbardziej naciągana, przerysowana. Młody mężczyzna, mieszkaniec Rosji. Błędy popełnione przed laty zmusiły go do ucieczki z Rosji, od tej pory ukrywa się i co jakiś czas zmienia miejsce pobytu.

Pochłaniając kolejne rozdziały dowiadujemy się w jaki sposób te trzy postacie i ich losy zaczynają się ze sobą łączyć i przeplatać. Czytelnik zrozumie znaczenie tytułu książki " Trzecia ". Dlaczego trzecia? I do czego trzecia? Poznajemy historię i tajemnice, a mroczne sekrety z przeszłości ukazują nam drugą twarz bohaterów. Oczywiście w książce są również postacie drugoplanowe jak: brat, rodzice i koleżanki Elizy, sąsiad Elizy( który nagle znika), przyjaciel Antona- Wołodia. Każda z tych postaci, choć drugoplanowa, ma w książce znaczenie i swoim wątkiem wpływa na całokształt historii. Moim zdaniem książka warta przeczytania. Styl pisania autorki bardzo mi odpowiada. Akcja toczy się żywo, nie ma tu zbędnych wątków, opisów, dialogów.Naprzemienna narracja i krótkie rozdziały sprawiają, że bardzo dobrze i szybko sie czyta. Od pierwszych stron zaciekawia i trzyma w napięciu aż do samego końca. I gdy już jesteśmy pewni, że wszystko wiemy, poznaliśmy wszystkie sekrety, że to koniec historii i już nic nas nie zaskoczy, dosłownie na ostatniej stronie czeka na nas "wisienka na torcie" .

Informacje dodatkowe o Trzecia:

Kup książkę Trzecia

Rozgrywka
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Rozgrywka

Po traumatycznych przeżyciach ostatniego śledztwa aspirant Weronika Herman musi odpocząć psychicznie i fizycznie. Wyjeżdża z synkiem na ranczo przyjaciela...

Odnaleziona
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Odnaleziona

Kim jestem? To wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Wiem tylko, że kiedyś mnie skrzywdzono, ale i ja zrobiłam coś złego. Moje życie stało się ucieczką. Mieszkanie...