Uwikłana

Biorąc do ręki książki pani Alicji Sinickiej mam pewność, że czeka mnie długi wieczór, jej opowiadane historie po prostu czytają się jakby same. Bardzo trudno jest oderwać się od lektury, przynajmniej ja mam problem aby odłożyć książkę na potem. Tak było i tym razem, musiałam ją skończyć, gdyż byłam bardzo ciekawa jakie losy czekają bohaterów.
"Uwikłana" jest drugim tomem serii o tej samej nazwie, lecz tekst jest tak skonstruowany, że można czytać zaczynając od tej książki, jest tu tylko mała wzmianka z poprzedniej części oraz jedna osoba z książki "Będziesz tego żałować" przewijająca się pod koniec fabuły.

Zuza, początkująca poetka przeprowadza się ze swoim chłopakiem Michałem do małej wioski ok. 150 km od Kołobrzegu, gdzie do tej pory mieszkała.
Mają zamieszkać w starym, rodzinnym domu otoczonym dookoła lasem. Początkowo dom nie budzi w niej żadnych obaw, tym bardziej, że będą w nim mieszać razem z bratem Michała. Mężczyźni prowadzą na Instagramie bardzo popularny profil na temat okolicy i swojego życia na odludziu.

"Umacniam się w przekonaniu, że dom jest zanurzony w historii, pełno tu zabytkowych mebli, w większości wymagających renowacji, i obrazów przodków wiszących na ścianach białych niczym blade tło dla czasu, który tu się zatrzymał."

Jednak po pewnym czasie Zuza nie czuje się tu komfortowo, wracają do niej złe wspomnienia a nocami zamiast spać budzą ją koszmary. Wydawało się, że w takim sielskim otoczeniu dziewczyna zapomni o swojej rodzinnej tragedii. W tym domu Zuza czuje jakby budziły się demony przeszłości, o której w zasadzie nie chce i nie potrafi zapomnieć. Zuza ma nadzieję, że Michał pomoże jej się odnaleźć, jej adopcyjni rodzice już nie żyją a siostra Zośka, z którą była zżyta jakiś czas temu zaginęła po imprezie suto zakrapianej alkoholem i nie tylko, zorganizowanej w pobliskim lesie. I chociaż mijają już niemal dwa lata od tamtych wydarzeń, do tej pory nie natknięto się na jakiekolwiek ślady zaginionej.

"Za każdym razem, gdy używam w myślach słowa "zaginęła", coś burzy mi krew, serce przyspiesza rytm, policzki drętwieją."

Zuza coraz częściej myśli o siostrze a na dodatek widzi ją niemal wszędzie..., w snach, na jawie i wydaje się jej, że dziewczyna brata Michała jest bardzo podobna do Zosi. Nieoczekiwanie odzywa się do niej Konrad, jej dawny chłopak, mówiąc, że odkrył coś w związku z zaginięciem Zośki, policja również ma jakieś pytania w tej sprawie. Zuzka czuje się jakby osaczona, nie wie co się dzieje, czy to choroba czy tylko zmęczenie? Łyka tabletki uspokajające przepisane jej kiedyś przez lekarza, ale zaczyna czuć się jeszcze gorzej.

"Wchodząc z nim po schodach, czuję się, jakbym niosła w głowie ciężki kamień. Gdy przekraczam próg sypialni, zmęczenie uderza we mnie ze zdwojoną siłą. Zasypiam, gdy tylko przykładam głowę do poduszki."

Co tak naprawdę dzieje się w głowie Zuzy? Czy to tylko senne koszmary i zmęczenie, czy coś więcej? Co stało się z Zośką?
Na te i inne pytania odpowiedzi szukajcie w książce. Jej mroczny charakter i gęsta atmosfera sprawiają, że fabuła całkowicie pochłania czytelnika wywołując coraz większy niepokój i zachęcając do do odkrycia tej fascynującej, psychologicznej zagadki. Nie tylko trzyma w napięciu, ale także tworzy również istny chaos w głowie czytelnika, niemal każdy ma tu coś do ukrycia i jest podejrzany.
Świetna, wciągająca, nieprzewidywalna!
Polecam.

Informacje dodatkowe o Uwikłana:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-27
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Uwikłana

Kup książkę Uwikłana

Obserwatorka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Obserwatorka

Nowa powieść domestic-noir autorki bestsellerowej "Stażystki"Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia. Iza i Arek kiedyś byli...

Uśpiona
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Uśpiona

Najnowsza książka autorki bestsellerowych thrillerów Stażystka, Obserwatorka i Służąca, które sprzedały się w blisko 100 000 egzemplarzy! Kiedy ona zasypia...