W cieniu zła

W cieniu zła

Alex North

autor bestselleru "Szeptacz"

Urodzony w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie mieszka z żoną i synkiem.

🧤

W pierwszej kolejności chciała bym pochwalić ładną okładkę, która jest wykonana ze smakiem i jest adekwatna do treści.

W imieniu wszystkich "wzrokowców" - dziękuję.

🧤

Po dwudziestu pięciu latach Paul wraca do rodzinnego miasta, by zaopiekować się umierającą matką.

Nie przypuszczał, że jeszcze kiedykolwiek tu wróci, bał się wspomnień makabrycznych wydarzeń sprzed lat. I te wspomnienia odżyły w nim na nowo, a może nigdy tak naprawdę nie zapomniał o tej tragedii.

Znał ofiarę i znał morderców, a teraz widok Gritten Wood sprawił, że przeszłość ożyła.

🧤

W okolicznych miasteczkach dochodzi do serii morderstw, są one inspirowane zbrodnią sprzed lat. Koszmar ożywa i czai się w lesie. Paul czuje się obserwowany, walczy z chęcią ponownej ucieczki z miasta, w którym przeżył traumę.

Jego racjonalny umysł walczy z irracjonalnym strachem przed czerwonorękim, postaciom wymyśloną przed laty przez Charliego, niezrównoważonego nastolatka.

Czy Charlie zginął, czy zniknął a teraz wrócił by dalej mordować?

Przed czym ostrzega matka Paula.

(... Nie powinno cię tu być. (...) Paul, to jest w naszym domu! To gówno jest w naszym domu!...)

🧤

Autor nie tylko operuje słowem, ale kieruje także naszą wyobraźnią. Jego opisy są proste w przekazie, jakby podawał nam akord i oczekiwał, że sami dopiszemy melodię. Bo cóż jest wart tekst niepodsycony wyobraźnią?

🧤

North niczym magik skupia naszą uwagę na jednym punkcie, by podtrzymać iluzję i buumm! - wykonać swoją sztuczkę.

🧤

Dla mnie ta powieść ma wszystko, czego oczekuję po thrillerze, a najważniejsze — przykuwa uwagę.

Czytając nie myślę o tym, co ugotuję na obiad tylko wyłączam się z realnego świata i całą swoją wyobraźnię oddaję w posiadanie autorowi.

Zdaję sobie sprawę, że są różne gusta i oczekiwania. Moje zostały spełnione, ale każdy indywidualnie musi zdecydować, czytać czy nie.

Jeśli czytać to właśnie Halloween i listopadowa aura będzie dobrym tłem dla takiej lektury.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Muza.

Informacje dodatkowe o W cieniu zła:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-10-28
Tytuł oryginału: The Shadow Friend
Dodał/a opinię: Wiesia_Sz

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce W cieniu zła

Kup książkę W cieniu zła

Szeptacz
Alex North0
Okładka ksiązki - Szeptacz

Wciągający. Przerażający. Klimatyczny. O tym thrillerze mówi cały świat! Jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Prawa do wydania powieści...