Wieża Świtu

Tom 5.5 cyklu Szklany Tron

Królewski namiestnik Chaol Westfall oraz kapitan Gwardii Królewskiej Nesryn Faliq wyruszają w podróż do Antici - miasta położonego na Południowym Kontynencie.
Udają się tam z dwóch powodów. Po pierwsze, Chaol ma nadzieję, że któraś ze słynnych uzdrowicielek z Torre Cesme przywróci mu władze w nogach, którą utracił, gdy szklany zamek został zniszczony. Drugim powodem ich przybycia jest nakłonienie kagana, władcy miasta, by pomógł im w trakcie nadchodzącej bitwy i stanął po ich stronie w nadchodzącym konflikcie.
Jednak nie wszystko jest tak proste, jak wydawało im się na początku. Czego będą musieli się dowiedzieć i kogo przekabacić na swoją stronę, by władca zechciał udzielić im pomocy oraz wsparcia przeciw armiom Perringtona?
To najlepsza książka Maas jaką do tej pory przeczytałam. Bardzo cieszę się, że jedną z głównych bohaterek tej powieści była Yrene, którą poznaliśmy w nowelce "Zabójczyni i uzdrowicielka" i którą bardzo wtedy polubiłam. Wątki miłosne zostały przedstawione przepięknie. Zarówno znajomość Chaola oraz dziewczyny, w której się zakochuje, jak i Nersyn z mężczyzną, z którym spędza dużo czasu nie są wymuszone. Razem z nimi poznajemy ich ukochanych i kibicujemy z całego serca. Gdy przeczytałam zakończenie, nie mogłam przestać płakać ze szczęścia. Maas jak zwykle powaliła na kolana idealnym ostatnim rozdziałem i wyważeniem emocji, które znalazły się na ostatnich stronach.
Długo nie chciałam sięgnąć po tą książkę, bo jak już mówiłam wcześniej, bardzo nie chce kończyć tej serii. Czytając, nie sądziłam, że tak wciągnę się w tą historię, i że będę tak mile zaskoczona. Jak zwykle po zakończeniu chodziłam z niecierpliwością po pokoju, gdyż już nie mogę się doczekać, by sięgnąć po następną część.
Ocena: 10/10

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Dodał/a opinię: Julka2021

Zobacz opinie o książce Wieża Świtu

Kup książkę Wieża Świtu

Dobra uzdrowicielka wie, kiedy należy poprosić o pomoc.

Nie wolno pobierać opłat za coś, co się otrzymało za darmo.

Zabójczyni
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Zabójczyni

Specjalnie dla fanów - wyjątkowe zbiorcze wydanie czterech historii o Celaenie Sardothien, które poprzedzają akcję Szklanego tronu. W jednym tomie ukażą...

Dwór szronu i blasku gwiazd
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Dwór szronu i blasku gwiazd

Akcja powieści toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z Dworu skrzydeł i zguby. Historia opowiedziana jest z perspektywy Feyre i Rhysa, którzy wraz z...