Władcy czasu

Tom 3 cyklu Trylogia białego miasta

Władcy czasu

Eva Garcia Saenz de Urturi hiszpańska pisarka która dała się poznać polskiemu czytelnikowi jako autorka thrillera kryminalnego "Cisza białego miasta" i "Rytuały wody".

"Władcy czasu" to ostatnia część trylogii. Myślę że czytelnicy docenili nie tylko wciągającą fabułę, ale też ogromny profesjonalizm autorki, która na potrzeby trylogii Białego Miasta ukończyła kurs kryminologii i medycyny sądowej. Również wiedza historyczna na temat Vitorii i okolic zasługuje na szacunek. Historia wtapia się w fabułę i ma się wrażenie, że w zabytkowych budynkach mieszka duch przeszłości który jest wszechobecny w całej powieści.

Ta ostatnia część podobała mi się najbardziej. Akcja rozgrywa się w dwóch nurtach czasowych, współcześnie i w roku 1192.

Rok 2019 - nieznany autor wydaje książkę pt. Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w dwunastowiecznej Vitorii. Książka staje się nie tylko bestsellerem, ale również natchnieniem dla seryjnego mordercy, który zaczyna popełniać zbrodnie imitując te opisane w powieści. Kraken jak zawsze nie ma łatwego zadania, ale każdy najdrobniejszy ślad przybliża go do rozwiązania zagadki. Dodatkowo musi zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich.

Nie będę ukrywać, że jestem ogromną fanką pani Saenz de Urturi. Mało który pisarz skłania mnie do wertowania internetu w celu spraedzenia informacji i fotografii miejsc opisywanych w książce. (kto jeszcze tego nie robił, polecam - starówka Vitorii jest bardzo ładna). Zgadzam się z wszystkimi pochlebnymi recenzjami. Dynamiczna, ciekawa akcja, wyraziści konsekwentni bohaterowie, niepowtarzalny klimat. Śledztwo jest prowadzone logicznie (bez skrótów myślowych i dowodów z rękawa,jak to bywa w niektórych kryminałach) Również objętość książki mi nie przeszkadzała, jedyne co było za długie to nazwiska ;) ale z czasem się do nich przyzwyczaiłam.

Okładka - współgra z całą serią

Treść - 10

Klimat - 10

Długość - 10

Zakończenie - 10

Całokształt 10/10

Pozostaje mi podziękować wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji i życzyć wszystkim ciekawej lektury.

Informacje dodatkowe o Władcy czasu:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-02-26
ISBN: 978-83-287-1335-2
Tytuł oryginału: Los seniores del tiempo
Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
Dodał/a opinię: Wiesia_Sz

Tagi: Warszawa

Zobacz opinie o książce Władcy czasu

Kup książkę Władcy czasu

Cisza białego miasta
Eva Garcia Saenz de Urturi0
Okładka ksiązki - Cisza białego miasta

Pierwsza część fenomenalnej TRYLOGII BIAŁEGO MIASTA, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji Mieszkańcami hiszpańskiej...

Cisza białego miasta
Eva Garcia Saenz De Urturi0
Okładka ksiązki - Cisza białego miasta

Pierwsza część fenomenalnej „Trylogii Białego Miasta”, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Mieszkańcami...