Zemsta na ekranie

Jakiś czas temu pisałam Wam o książce Pewna pani z telewizji. Dziś przygotowałam dla Was recenzję drugiego tomu cyklu o Stelli Lerskiej. Muszę przyznać, że po jej skończeniu jestem w ciężkim szoku.

Po przeczytaniu Zemsty na ekranie muszę przyznać, że bardzo przywiązałam się do Stelli. Mam wrażenie, że to właśnie ta bohaterka nadaje charakteru tej historii i nie wyobrażam sobie, gdyby miało jej nie być. Jestem pod wielkim wrażeniem jej odwagi oraz chęci walki o swoje. Podczas, gdy inni by się załamali takim obrotem spraw, Stella się podnosi z wysoko uniesioną głową i idzie walczyć. Jednak nie można zapomnieć o tym, że za stoczoną bitwę płaci własnym zdrowiem.

W tej części pojawił się nowy bohater. A właściwie to dwóch bohaterów: Miłosz, syn Kornela, a także jego papuga Żakuszka. Tak jak do Miłosza nic nie mam, ponieważ ten bohater jest mi całkowicie obojętny, to do papugi mam dużo... pozytywnych uczuć. Myślę, że autorka genialnie tutaj przedstawiła postać tego niesfornego ptaszyska. Kiedy sytuacja stawała się napięta, słowa wypowiadane przez Żakuszkę były tym, czego potrzeba do rozładowania napiętej atmosfery.

Miałam wrażenie, że tę książkę czytało mi się o wiele szybciej niż poprzednią część. Być może było to spowodowane wydarzeniami, jakie przedstawiła tu Anna Mentlewicz. W pewnym momencie obawiałam się, że nie nadążę z przewracaniem stron, bo byłam tak wciągnięta w akcję. To, co się tutaj działo było jakimś totalnym szaleństwem! Z jednej strony czułam strach o Stellę i o to, co wydarzy się dalej, ale z drugiej byłam ogromnie ciekawa co się wydarzy.

Choć jest to powieść obyczajowa, to pełno w niej wątków niczym z trzymającego w napięciu dobrego thrillera. Jestem pod ogromnym wrażeniem i już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po trzeci już tom tej serii. Zakończenie pozostawiło mnie rozbitą i zszokowaną. Aż boję się, co autorka wymyśliła w kolejnej książce...

Informacje dodatkowe o Zemsta na ekranie:

Wydawnictwo: Melanż
Data wydania: 2017-06-22
ISBN: 978-83-64378-47-8
Dodał/a opinię: Natalia Świętonowska

Zobacz opinie o książce Zemsta na ekranie

Kup książkę Zemsta na ekranie

„Dupcia. Jak się masz?”

„Cześć, dupcia! - wyskrzeczało ptaszysko i przeniosło się na żerdź położoną wyżej”.

„- Pa, dupcia – usłyszała żako, kiedy wychodziła na korytarz”.

Nigdy Ci nie wybaczę
Anna Mentlewicz0
Okładka ksiązki - Nigdy Ci nie wybaczę

Nigdy Ci nie wybaczę to trzymająca w napięciu opowieść o miłości, nienawiści i dramatycznej walce o obronę dobrego imienia, tocząca się w środowisku ludzi...