7 Krasnoludków – Historia Prawdziwa – film, który ma rozśmieszyć widza, a potem całkowicie ulecieć z jego pamięci

Autor: eleazar

Film ten nie pretenduje do niczego ambitnego. Ma prosty cel – rozśmieszyć widza, dać zarobić twórcom, a potem zapaść się w niebyt.

7 Krasnoludków – Historia Prawdziwa – o czym jest film?

Królewna Śnieżka z wiadomych powodów gubi się w mrocznym lesie i znajduje siedmiu krasnoludków. Jej tropem podąża łowca schizofrenik z bojowym ratlerkiem. Ma pojmać Śnieżkę na zlecenie blond-królowej, nienawidzącej brunetek. Tymczasem szef krasnoludków radzi się Mądrego Bogdana, który z braku laku każe mu wrzucić pierścień do ognia. Tak w skrócie prezentuje się fabuła filmu.

7 Krasnoludków – Historia Prawdziwa – recenzja

7 Krasnoludków – Historia Prawdziwa to zabawna produkcja twórców But Manitou i Gwiezdne Jaja: Część 1 – Zemsta Świrów. Podobnie jak wymienione filmy, tak ten nie pretenduje do niczego ambitnego i ma prosty cel – rozśmieszyć widza, dać zarobić twórcom, a potem zapaść się w niebyt. I bardzo dobrze – takie obrazy też muszą powstawać.

Czytaj także: Z filmu "Różowa Pantera" zapamiętamy tylko muzykę...

"Krasnale" nie miałyby jednak racji bytu na polskim rynku, gdyby nie genialny dubbing. Wszak to niemiecki film operujący charakterystyczną dla tego kraju satyrą. Napisy byłyby tu co najmniej nietrafionym pomysłem. Dlatego autorzy polskiej wersji językowej stworzyli pod wieloma względami dzieło bardzo "nasze". Głos łowcy to Rutkowski, błazen-okularnik to Wojewódzki, leśny mędrzec z demencją starczą to Bohdan Smoleń.

Czytaj także: Tropiciel. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie drugiej części...

W zasadzie tylko to przyciąga do 7 Krasnoludków. Toteż odradzam oglądanie tego filmu apolitycznym, społecznym abnegatom, bo i tak nic z niego nie zrozumieją.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.