Nie dla wegetarian. Recenzja gry planszowej „Big Fat Burger"

Autor: Sławomir Krempa, Magdalena Galiczek-Krempa

Przystępne zasady, całkiem spora regrywalność i bardzo starannie wykonany zestaw. „Big Fat Burger” to świetna planszowa propozycja na wieczór w gronie rodziny czy bliskich znajomych. Przystępne zasady, całkiem spora regrywalność i bardzo starannie wykonany zestaw. „Big Fat Burger” to świetna planszowa propozycja na wieczór w gronie rodziny czy bliskich znajomych. 


„Big Fat Burger”
Autorzy: Mikołaj Białko, Michał Dzięgiel, Michał Ociepka
Fabryka Kart Trefl-Kraków
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 8 lat
Czas gry: 30 min.


W nowej grze Fabryki Kart Trefl-Kraków wcielamy się w pracowników najlepszej knajpy w mieście. Każdy uczestnik ma za zadanie zrealizować jak najwięcej zamówień na burgery oraz zadbać o to, by żaden spośród klientów nie odszedł od stołu głodny.  Ten, kto zarobi najwięcej, zdobędzie tytuł mistrza burgerów. 

Na uwagę zasługuje staranność wykonania zestawu, który składa się z wykonanych z grubszego kartonu 5 kart bonusów i 4 kart torów oraz wydrukowanych na dość sztywnym papierze 85 dwustronnych kart zamówień / składników (awers przedstawia burgera, którego należy wykonać, rewers - jeden ze składników do wykorzystania), 24 kar specjalnych, karty pierwszego gracza, kart postaci i bonusów. Są też żetony graczy, służące do rezerwacji zamówień. Te elementy wykonane są starannie, estetycznie zaprojektowane i rzeczywiście wpisują się w stylistykę modnych burgerowni. Uśmiech wzbudzić muszą oryginalne, niektóre - naprawdę dowcipne nazwy poszczególnych burgerów („Krowa na wypasie”, „Ser w międzymięsiu” czy „Podstępny namakacz”). Najbardziej pomysłowym jednak elementem zestawu jest plansza, tę rolę bowiem pełni naprawdę ładnie wykonany materiałowy obrus (uwaga dla pedantów: tak, można go wyprasować, co zresztą uczyniliśmy przed wykonaniem dla Was zdjęć). Całość zamknięta jest w pudełku raczej standardowej wielkości. Materiały, z których wykonano poszczególne elementy, gwarantują, że całość raczej nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. 

Na początku gry każdy uczestnik otrzymuje kartę postaci i dwa żetony, służące do rezerwacji zamówień, które będzie chciał zrealizować. Otrzymuje też jeden składnik i dwie karty specjalne. Zaczyna ten uczestnik, który ostatnio jadł burgera. 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - gosiaczek
gosiaczek
Dodany: 2018-03-06 12:15:07
0 +-

Uwielbiamy gry planszowe:-)

Pora zrobić dobre burgery i pograc:-)

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Dodany: 2018-03-05 15:43:18
0 +-

Obawiam się, że przy tej grze każdy uczestnik zgłodnieje. :)

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Dodany: 2018-03-05 15:32:44
0 +-

Chyba warto!

Warto przeczytać

Recenzje miesiąca
Czarne Miasto
Marta Knopik
Czarne Miasto
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Światło ukryte w mroku
Sharon Cameron
Światło ukryte w mroku
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
I co ona ma zrobić?
Holly Bourne
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów
Pokaż wszystkie recenzje