Ekologia i kreatywność. Recenzja CARDBLOCKS – kartonowych klocków dla małych konstruktorów

Data: 2020-05-25 17:25:52 Autor: Magdalena Galiczek-Krempa
udostępnij Tweet

Kreatywne, stuprocentowo ekologiczne… klocki! CARDBLOCKS, bo o nich mowa, to wykonane z tektury „szkielety” do samodzielnego złożenia prostopadłościanów o wymiarach 6x6x12 cm. Klocki te można – i należy! – łączyć za pomocą specjalnych łączników, uzyskując tym samym coraz większe i bardziej fantazyjne bryły. Mogą to być dowolne konstrukcje – mebelki dla pluszaków, zwierzątka, tory, mosty czy tunele dla samochodzików - albo przestrzenne miasta: nowoczesne albo wręcz przeciwnie: postapokaliptyczne, złożone z wysokich wieżowców, łączących je schodów czy wiaduktów.

Klocki pozostawiają szeroką gamę możliwości tworzenia. Raz zbudowane konstrukcje można rozłączać i łączyć na nowo, uzyskując nowe budowle. W podstawowym zestawie znajduje się 50 klocków (do samodzielnego złożenia) oraz łączniki. W instrukcji dodatkowo zamieszczono propozycje konstrukcji, które można zbudować, korzystając z całego zestawu.

Jeszcze bardziej kreatywnych odbiorców ucieszy fakt, że klocki można kolorować, nadając im dowolne wzory i barwy, co pozwoli uzyskać wymarzone i jeszcze bardziej podobne do rzeczywistych inspiracji konstrukcje. Należy tylko pamiętać, że raz pokolorowany klocek nie wróci już do swojego pierwotnego, brązowego koloru.

Najważniejszą jednak zaletą zabawki jest fakt, że klocki są ekologiczne, kartonowe i wykonane w 100% z biodegradowalnych materiałów. To więc świetna propozycja dla wszystkich, którym przyroda nie jest obojętna i którzy starają się wychowywać dzieci, korzystając z zasad Montessori.

Łatwość uzyskiwania pożądanych kształtów i możliwość wielokrotnej przebudowy sprawia, że zabawka sprawdzi się zarówno jako prezent dla młodszych dzieci (w wieku przedszkolnym) jak i ich opiekunów, którzy w końcu z równym co maluchy zaangażowaniem ciekawi będą rezultatów angażującej budowy.

CARDBLOCKS sprzyjają rozwojowi małej motoryki, uczą cierpliwości i dokładności, pobudzają kreatywność, wyobraźnię i umiejętność myślenia przestrzennego. To ciekawa alternatywa dla zalewających rynek nieekologicznych plastikowych klocków.

-> Cardblocks kupicie w księgarni TaniaKsiazka.pl

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar uĹźytkownika - martucha180
martucha180
Dodany: 2020-05-25 20:29:23
0 +-

W dzieciństwie uwielbialam bawić się klockami. Te są świetne!

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje