Kłamczuchy z Tyrolu. Recenzja serialu „Kitz”

Data: 2022-01-02 13:29:21 Autor: Piotr Piekarski

Kitz to produkcja, w której całkiem interesująco zarysowana fabuła tonie w morzu wątków pobocznych rodem z typowych seriali dla nastolatków.

Kitz — o czym jest?

Kitz - o czym jest serial?

Zrealizowany dla Netfliksa serial Kitz opowiada o kelnerce, Lisi, której brat przed rokiem zginął w dramatycznych okolicznościach. Teraz nasza bohaterka pragnie zemścić się na Vanessie – dziewczynie, którą obwinia za jego śmierć.

Może zainteresować cię także...

Wydawałoby się, że taki temat to samograj, a dystrybucja serialu na Netfliksie zagwarantuje, że stanie się on hitem na miarę Pretty Little Liars. Niestety, nawet jeśli widzowie zainteresują się serialem Kitz, to równie szybko o tej produkcji streamingowego giganta zapomną.

Kitz — recenzja

Kitz - opinie o serialu

Przede wszystkim problem tkwi w tym, że wydaje się, jakby Lisi działała bez solidniejszego planu. Ma wprawdzie pomysł na to, jak wejść w środowisko znienawidzonych przez nią zepsutych do cna młodych bogaczy, ale później pozwala się nieść rytmowi zdarzeń i po prostu reaguje na to, co się dzieje, wykorzystując nadarzające się okazje do dokonania zemsty.

Może zainteresować cię także...

Scenarzyści, zamiast skondensować akcję i ciekawy pomysł wycisnąć jak cytrynę, rozmieniają się na drobne, wykorzystując kolejne odcinki dla zarysowania mało oryginalnych wątków bohaterów drugiego i trzeciego planu. Jest tu romans między przyjaciółmi Lisi i Vanessy, jest radzenie sobie z oczekiwaniami rodziców i otoczenia, jest próba pogodzenia się ze śmiercią bliskiej osoby, są różne strony bycia celebrytą – wszystko to doskonale już znamy z dużo bardziej interesujących filmów i seriali. 

Kitz — opinie

Kitz - recenzja serialu

Brak również w serialu Kitz pierwiastka tajemnicy, który sprawił, że Pretty Little Liars oglądało się w napięciu, nawet jeśli w kolejnych sezonach poziom produkcji mocno spadł. W Kłamczuchach interesująca była tajemnica związana z tożsamością „A", ale też sekrety, które skrywały Aria i jej przyjaciółki. W Kitz większość rzeczy otrzymujemy wyłożone na tacy – to serial nieco zbyt oczywisty, by mógł być naprawdę ciekawy.

Może zainteresować cię także...

Nie znaczy to, że nową produkcję ogląda się źle: całość jest sprawnie zrealizowana i nieźle zagrana, fabuła wydaje się całkiem prawdopodobna, a tło stanowi naprawdę malownicza okolica. Mimo tego Kitz nie stanie się raczej kolejnym hitem Netflixa, pozostanie po prostu jednym z wielu seriali dla nastolatków, dostępnych dla abonentów serwisu.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.