Kłamczuchy z Tyrolu. Recenzja serialu „Kitz”

Data: 2022-01-02 13:29:21 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Kitz to produkcja, w której całkiem interesująco zarysowana fabuła tonie w morzu wątków pobocznych rodem z typowych seriali dla nastolatków.

Kitz — o czym jest?

Kitz - o czym jest serial?

Zrealizowany dla Netfliksa serial Kitz opowiada o kelnerce, Lisi, której brat przed rokiem zginął w dramatycznych okolicznościach. Teraz nasza bohaterka pragnie zemścić się na Vanessie – dziewczynie, którą obwinia za jego śmierć.

Może zainteresować cię także...

Wydawałoby się, że taki temat to samograj, a dystrybucja serialu na Netfliksie zagwarantuje, że stanie się on hitem na miarę Pretty Little Liars. Niestety, nawet jeśli widzowie zainteresują się serialem Kitz, to równie szybko o tej produkcji streamingowego giganta zapomną.

Kitz — recenzja

Kitz - opinie o serialu

Przede wszystkim problem tkwi w tym, że wydaje się, jakby Lisi działała bez solidniejszego planu. Ma wprawdzie pomysł na to, jak wejść w środowisko znienawidzonych przez nią zepsutych do cna młodych bogaczy, ale później pozwala się nieść rytmowi zdarzeń i po prostu reaguje na to, co się dzieje, wykorzystując nadarzające się okazje do dokonania zemsty.

Może zainteresować cię także...

Scenarzyści, zamiast skondensować akcję i ciekawy pomysł wycisnąć jak cytrynę, rozmieniają się na drobne, wykorzystując kolejne odcinki dla zarysowania mało oryginalnych wątków bohaterów drugiego i trzeciego planu. Jest tu romans między przyjaciółmi Lisi i Vanessy, jest radzenie sobie z oczekiwaniami rodziców i otoczenia, jest próba pogodzenia się ze śmiercią bliskiej osoby, są różne strony bycia celebrytą – wszystko to doskonale już znamy z dużo bardziej interesujących filmów i seriali. 

Kitz — opinie

Kitz - recenzja serialu

Brak również w serialu Kitz pierwiastka tajemnicy, który sprawił, że Pretty Little Liars oglądało się w napięciu, nawet jeśli w kolejnych sezonach poziom produkcji mocno spadł. W Kłamczuchach interesująca była tajemnica związana z tożsamością „A", ale też sekrety, które skrywały Aria i jej przyjaciółki. W Kitz większość rzeczy otrzymujemy wyłożone na tacy – to serial nieco zbyt oczywisty, by mógł być naprawdę ciekawy.

Może zainteresować cię także...

Nie znaczy to, że nową produkcję ogląda się źle: całość jest sprawnie zrealizowana i nieźle zagrana, fabuła wydaje się całkiem prawdopodobna, a tło stanowi naprawdę malownicza okolica. Mimo tego Kitz nie stanie się raczej kolejnym hitem Netflixa, pozostanie po prostu jednym z wielu seriali dla nastolatków, dostępnych dla abonentów serwisu.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje