"La Bandida" – recenzja serialu. Co warto wiedzieć po 1 odcinku?

Data: 2020-07-03 20:20:39 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

La Bandida to najnowsza produkcja z Meksyku emitowana przez Telewizję Polską od 3 lipca. Nowa produkcja to zaskakujące połączenie dramatu rodzinnego i kryminału sensacyjnego. Poniżej przedstawiamy opinię o 1 odcinku serialu wyemitowanego przez TVP 1. 

La bandida

La Bandida – opis fabuły

La Bandida to produkcja przedstawiająca losy Gracieli Olmos, silnej kobiety, która w dzieciństwie brutalnie pozbawiona została rodzinnej miłości i domowego ciepła. Wychowana w domu dziecka, kobieta zapragnęła niezależności i wolności, ale także – finansowej stabilności. Tego nie jest w stanie zapewnić także mąż, który szybko umiera.

Czytaj także: "La Bandida" – nowy serial na TVP. O czym jest meksykańska telenowela?

Aby przetrwać, kobieta zmuszona jest podjąć trudne decyzje. Wśród nich pojawiają się kradzieże oraz pomysł wzbogacenia się na narkotykach. Na dodatek Graciela poprzysięgła zemstę ludziom, którzy skrzywdzili jej rodzinę w przeszłości. A teraz planuje zrealizować zemstę.

Stając się szefową największej narkotykowej mafii w kraju, kobieta nie tylko pomnaża swój ogromny majątek, ale także – inwestuje w nowy biznes. Teraz otwiera kabaret, w którym spotykać się będą najznamienitsi z VIP-ów Meksyku. 

Czytaj także: Graciela Olmos – biografia

Jednak dom uciech skrywać będzie także znacznie mroczniejsze sekrety. 

La Bandida – opinia

Czy warto zobaczyć serial La Bandida? W pierwszych odcinkach produkcji widzowie poznać mogą głównie historie dzieciństwa Gracieli. Opowiedziane zostają losy dziewczynki sprzed trafienia do sierocińca. Młoda dziewczyna jest świadkiem brutalnej śmierci swoich rodziców, co przyczynia się na jej późniejsze relacje z innymi ludźmi.

La Bandida to z całą pewnością ciekawa produkcja dla fanów telenoweli. Chociaż w pierwszym odcinku fabuła płynie dość nieśpiesznie, to już teraz zauważyć można, że w produkcji nie brakuje zwrotów akcji. 

La Bandida – obsada

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza postać głównej bohaterki. W młodą Graciele wciela się raczej nieznana polskim widzom aktorka młodego pokolenia Julieta Grajales. Grajales doskonale wciela się w swoją rolę, uwiaryganiając realia Meksyku lat 30. Oprócz młodej aktorki, w produkcji wystąpuja także Ianis Guerrero oraz Christina Chavez. W postać dorosłej Gracieli wciela się natomiast Sandra Echeverría, doświadczona meksykańska aktorka.  

La BandidaFot. TVP / kadr z serialu

La Bandida wydaje się być jednak przede wszystkim ciekawą i pasjonującą historią, która spodoba się wszystkim fanom telenoweli. Ta wieloodcinkowa produkcja to pełen akcji obraz, w którym nie zabraknie nie tylko kryminalnych wątków, ale także trudnej historii rodzinnej. Na uwagę zasługuje także element społeczny - serial La Bandida opisuje brutalność meksykańskich peryferii oraz związane z tym problemy. 

Chociaż pierwszy odcinek z całą pewnością pozostawi widzów bez odpowiedzi na wiele pytań, warto zobaczyć resztę odcinków, by samemu wyrobić sobie opinie o tym serialu. 

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.