Motyla noga! Recenzja gry

Autor: Magdalena Galiczek-Krempa, Sławomir Krempa

Motyla noga to wymagająca spostrzegawczości i skupienia tocząca się w szybkim tempie gra, która zachwyci dzieci, ale powinna spodobać się też starszym graczom.

„Motyla noga"

Autor gry: Krzysztof Kasprzak

Ilustracje: Andrzej Mleczko

Liczba graczy: 2-8

Wiek: 6+

Czas rozgrywki: 15 minut

Gra składa z 59 kolorowych, dwustronnych kart. Są one wykonane z typowego dla klasycznych talii nieco grubszego, lakierowanego papieru. Ilustracje wykonał Andrzej Mleczko – są one utrzymane w charakterystycznym dla rysownika stylu, jednak nie przedstawiają ludzkich postaci ani charakterystycznych „scenek rodzajowych”, stąd nie ma obaw przed wspólną grą z dziećmi. Na awersie każdej karty przedstawiony jest kot, który poluje na motyla, jednak poza kotem na obrazku znajdziemy też jeden z kilku przedmiotów – koszyk, dzbanek, drzewo, piłka, kwiatki,gazeta etc. Na rewersie znajduje się kilka przedmiotów, połączonych nićmi, podobnie jak w dziecięcych łamigłówkach.

Gracze odkrywają ze stosu ułożonego kotami do góry jedną bądź kilka kart z przedmiotami połączonymi nićmi. Ostatnia karta ze stosu przedstawia przedmiot, od którego gracze zaczynają poszukiwania – ich zadaniem jest bowiem prześledzenie lotu motyla od tego przedmiotu przez kolejne odkryte karty. Ten, kto jako pierwszy odkryje przedmiot, na którym zakończy się lot motyla, wypowiada jego nazwę. Jeśli jego odpowiedź jest prawidłowa, zgarnia karty wyłożone na stół. Jeśli na wierzchu stosu pojawi się karta specjalna „Motyla noga”, przedstawiająca kota, który schwytał motyla, należy krzyknąć „Motyla noga”. Ten, kto zrobi to pierwszy, zdobywa wszystkie wyłożone na stół karty. Gra toczy się do momentu wyczerpania stosu.

Gra Krzysztofa Kasprzaka oparta jest na sprawdzonym schemacie – podobną mechanikę ostatnio znaleźć można było między innymi w grze „Ciasteczkowe potworki”. Schemat ten po prostu działa – podczas zabawy występuje duża losowość, tory przestawione na poszczególnych kartach różnią się od siebie stopniem trudności, więc gra z pewnością nie znudzi się szybko ani młodszym, ani starszym uczestnikom.

Jeśli na stole pojawi się więcej kart i trzeba będzie śledzić dłuższy tor lotu, łatwiej o pomyłkę, rośnie też napięcie. Twórcy gry zakładają maksymalną liczbę graczy jako 8, ale z powodzeniem w rozgrywce uczestniczyć może do 10 osób – wtedy też rywalizacja z pewnością okaże się jeszcze bardziej zacięta. „Motyla noga” to gra, która świetnie sprawdzi się podczas wyjazdu czy pikniku – nie potrzeba równej powierzchni, a zestaw zamknięty jest w naprawdę poręcznym pudełku. Nie trzeba też rezerwować dużo czasu na zabawę – zasady są bardzo proste i można przyswoić je błyskawicznie, a czas rozgrywki nie powinien wynieść więcej niż 10 minut.

-> Grę Motyla noga kupicie w księgarni TaniaKsiazka.pl!

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Dodany: 2018-11-27 14:29:56
0 +-

Zabawna gra:) Moja znajoma ma natomiast powiedzonko "Wiśnio czereśniowa" (co ma oznaczać kogoś nierozsądnego)

Avatar użytkownika - Gosiaczek
Gosiaczek
Dodany: 2018-11-13 09:04:26
0 +-

Bardzo chętnie poznam tą grę :)

Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Dodany: 2018-11-12 22:20:50
0 +-

Muszę w to zagrać!

Avatar użytkownika - monikap
monikap
Dodany: 2018-11-10 16:40:12
0 +-

Super ilustracje!

Avatar użytkownika - Lenka83
Lenka83
Dodany: 2018-11-10 15:57:46
0 +-

Fajna, ciekawa, ładna.. i nie tylko dla najmłodszych..:)

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Dodany: 2018-11-10 10:58:59
0 +-

Będzie ciekawie. A ilustracje jak dla mnie bomba!

Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Dodany: 2018-11-10 10:36:35
0 +-

Moze być fajne

Warto przeczytać

Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Ucieczka Sary H.
Paulina Wróbel;
Ucieczka Sary H.
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje