Nagi Instynkt 2. Kontynuacja kultowego thrillera okazała się kiczem

Data: 2021-10-15 22:53:28 Autor: eleazar

Kontynuacja kultowego thrillera. I jak to mają w zwyczaju filmowe kontynuacje – dostajemy świetny pomysł, bez równie świetnej koncepcji na jego "odgrzanie".

Nagi Instynkt 2 – opis filmu

Znana z części pierwszej femme fatale Catherine Thramell, która całkiem nieźle sobie radzi jako autorka książek kryminalno-erotycznych, wpada w nowe kłopoty. Jak łatwo się domyślić, chodzi tu o śmierć i to w dodatku mężczyzny, a cała rzecz dzieje się w Anglii. Okoliczności sprawy wymagają zaangażowania biegłego psychologa. Zostaje wezwany jeden z czołowych specjalistów w Londynie.

Czytaj także: Mafioso: The Father, The Son. Włoska mafia, tajemniczy interes i morderstwo seniora rodu

Piękna pani Thramell rozpoczyna z urodziwym psychologiem przesyconą erotycznymi aluzjami grę, w której na miejscu jest pytanie "kto więc jest pacjentem, a kto lekarzem". Wkrótce wszystko wymyka się spod kontroli i zaczynają ginąć ludzie.

Nagi Instynkt 2 – recenzja filmu

Nagi instynkt 2 to nieudana próba odgrzania starego hitu. Nie twierdzę, że film jest zły, bo gdyby mierzyć go kategoriami o klasę niżej, byłaby to całkiem niezła produkcja. Niestety, pretendowanie do thrillera z górnej półki i jazda po śliskim temacie psychologii i skomplikowanych osobowości zabójcy wymaga trochę więcej, niż bełkot tego filmu.

Czytaj także: Strzelając do psów. Nie sposób ocenić ekranizację tak wielkiej tragedii

Na każdym kroku czuć przebrzmiały blask poprzednika i cudaczne próby dogonienia go. Jest więcej seksu, więcej trupów, więcej spektakularnych scen. Dialogi, które miały podkreślić, jak inteligentną i wyuzdaną osobą jest Catherine, mogą robić wrażenie jedynie na nastolatku. A pan psycholog, który jak łatwo się domyślić "nie jest łatwy", zachowuje się jak sterta kompleksów, której nikt dawno nie przytulał.

Czytaj także: Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera. Bohaterowie mają uratować planetę, ale szczególnie im się nie spieszy...

To wszystko może byłoby ciekawe, jednak faktem jest, że niestety pani Stone nie emanowała nawet dziesiątą częścią tego seksapilu co poprzednio.

Nagi Instynkt 2 – czy warto obejrzeć?

Film jest mało realny, spłycony prostą receptą "więcej seksu + więcej fajerwerków = więcej kasy". Ze smutkiem muszę przyznać, że Nagi instynkt 2 to kicz. Z utęsknieniem czekam na trzecią część, choć podejrzewam, że tym razem Stone oczaruje w domu starców pielęgniarza-geriatofila.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.