Refleks i spostrzegawczość. Recenzja gry „Konikowo"

Data: 2017-02-16 17:39:32 Autor: SiM
udostępnij Tweet

fot. Magdalena Galiczek-Krempa, www.weddblog.pl

 


 


„Konikowo. Poznaj konie po ogonie”

Reiner Knizia

Egmont

Ilustracje: Gianluca Pannello

2-4 graczy

Wiek: od 5 lat

Czas rozgrywki: 10-15 min.

 


 

Zestaw do gry 

Gra składa się z 21 kafelków z ilustracjami różnokolorowych koni, pięciu kafelków flo oraz dwóch nietypowych kostek do gry, na ściankach których widnieją kolorowe okręgi. Całość zamknięta jest w niewielkim pudełku. Stanowi to spory atut zestawu - dzięki temu „Konikowo” można zabrać na piknik z dzieckiem lub spakować do torebki i zagrać na przykład w pociągu. Wszystkie elementy wykonane są starannie i nie ma obaw o szybkie zniszczenie poszczególnych kafelków. Koniki różnią się kolorami - to bardzo ważne w przebiegu gry - ale też sylwetką, długością grzywy czy mimiką, co podnosi walory estetyczne zestawu. Sposób narysowania koników jest kreskówkowy i przypadnie do gustu przede wszystkim dzieciom.

  


koniki

 Zasady gry

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kafelków. Na początku kafelki zostają losowo rozłożone na stole, w równej odległości od poszczególnych graczy. Następnie najmłodszy gracz rzuca kostkami, a zadaniem uczestników jest możliwie najszybsze odszukanie i złapanie konika w kolorach wskazanych na kostkach. Jeśli taki konik został już zdobyty przez któregoś graczy, należy złapać kafelek flo z najmniejszym dostępnym numerem. 

 


rozlozone


 


Emocje, emocje, emocje

Chociaż złapanie konika w kolorach wskazanych przez kostki wydaje się dziecinnie proste, to tempo rozgrywki narzucane przez innych graczy sprawia, że zwycięstwo odnieść nie jest łatwo. Łatwo również popełnić błąd: można nie zauważyć odpowiedniego konika i złapać flo, w ten sposób oddając zwycięstwo w danej turze innemu graczowi. Ważna jest również dobra pamięć - pozwoli to uniknąć wypatrywania wśród kafelków rozłożonych na stole konika, który został złapany we wcześniejszej rundzie. Ciekawym urozmaiceniem rozgrywki jest wprowadzenie do gry kafelków flo - złapanie któregoś z nich w odpowiednim momencie pozwala na odebranie konika innemu graczowi lub zachowanie kafelka, który zdobyło się już wcześniej. Dzięki temu rozgrywka staje się naprawdę nieprzewidywalna i zwycięzca może się zmienić nawet w ostatnim momencie. Tradycyjnie też im więcej uczestników danej rozgrywki, tym więcej śmiechu, dobrej zabawy, ale też emocji. 

 


jeden

 


 

 

„Konikowo” może być znakomitą grą, rozwijającą spostrzegawczość, umiejętności motoryczne, ale też koncentrację u dzieci, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia. Gra może też być znakomitą propozycją zabawy w rodzinny wieczór czy w gronie rówieśniczym. Również podczas spotkania nastolatków czy imprezy w gronie przyjaciół - mimo kreskówkowej konwencji - „Konikowo” powinno się sprawdzić. To sympatyczna zabawa dla młodszych i starszych uczestników.    

 

-> Grę „Konikowo" kupicie w księgarni Gandalf.com.pl

 


pudelko


 

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar uĹźytkownika - Mamut
Mamut
Dodany: 2017-11-29 16:11:34
0 +-

 Koniki powinny być bardziej realnie narysowane. Trochę za bardzo przypomina My little pony i dlatego gra wybitnie wygląda na dzieciecą.

Warto przeczytać

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje