Wyjątkowo zaraźliwa gra. Recenzja „Wirusa"

Autor: Magdalena Galiczek-Krempa, Sławomir Krempa

Wirus to prosta, lecz zaskakująco wciągająca karcianka, wymagająca szczęścia, ale i strategii, przeznaczona dla graczy mających więcej niż 8 lat.


„Wirus”
Domingo Cabrero Carlos López Santi Santisteban
Ilustracje: David GJ
Wydawnictwo Trefl
Liczba graczy: 2-6
Wiek: od 8 lat
Czas rozgrywki: 15-20 minut


wirus gra zestaw

Zestaw

Zestaw składa się z 68 kart, podzielonych na cztery rodzaje: organy, wirusy, szczepionki i terapie. Do zestawu dołączono także kilka czystych kart, by gracze mogli wymyślać własne zasady i urozmaicić rozgrywkę. Projekt jest spójny, a ilustracje - dowcipne, bardzo kolorowe. Całość wykonana jest starannie, a niewielkie pudełko pozwala zabrać grę na rodzinną wycieczkę czy wyjazd wakacyjny.

wirus gra pudełko

Proste zasady

Celem każdego z graczy jest zebranie puli czterech zdrowych organów nim uczyni to przeciwnik. W danej turze można wykonać tylko jeden ruch - zagrać dowolną kartę albo wymienić dowolną ich ilość. Po zakończeniu tury należy dobrać karty - tak, by mieć w dłoni tylko trzy. Gracze mogą dokładać kolejne karty do swojego ciała, szczepić, uodparniać lub leczyć swoje organy, albo też zarażać czy wręcz niszczyć organy przeciwnika. Są równie karty terapii, pozwalające na niestandardowe działania - można na przykład przenieść wszystkie wirusy ze swoich organów na organy przeciwnika albo ukraść komuś organ. Zasady są przestawione w sposób bardzo przystępny w niewielkiej instrukcji.

wirus gra karty

Rozgrywka przebiega szybko i dynamicznie - cała zabawa może zamknąć się nawet w ramach kilku minut. O jej przebiegu w przeważającej mierze decyduje przypadek - to, jakie karty dobierzemy z puli decyduje o możliwej strategii. Ważne, by logicznie myśleć, odrzucać niepotrzebne karty, przewidywać ruchy przeciwnika i dostosowywać przyjętą strategię do przebiegu rozgrywki. Oczywiście rozgrywka staje się tym bardziej interesująca, złożona i nieprzewidywalna, im więcej graczy bierze w niej udział. wirus gra zabawa

Co ważne, całość - mimo swej prostoty, niewielkiego zestawu, braku dodatkowych akcesoriów - okazuje się bardzo wciągająca, nie tylko dla najmłodszych graczy. „Wirus” to więc świetna propozycja zarówno na rodzinne popołudnie, jak i wieczór w gronie przyjaciół.

-> Grę karcianą Wirus kupicie w dobrej cenie w księgarni TaniaKsiazka.pl!

wirus gra rewers

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - gosiaczek
gosiaczek
Dodany: 2018-10-30 12:05:28
0 +-

Zaraźliwe :)

Avatar użytkownika - Amerak
Amerak
Dodany: 2018-04-25 13:00:35
0 +-

Może być ciekawe ;)

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Dodany: 2018-04-23 10:04:54
0 +-

Takiego "wirusa" mogłabym złpać. :)

Avatar użytkownika - monikap
monikap
Dodany: 2018-04-23 10:01:29
0 +-

Może być ciekawie.

Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Dodany: 2018-04-23 10:00:49
0 +-

Kolejna nowość, super 

Warto przeczytać