Zdjęcie - Aneta Krasińska

Aneta Krasińska


Aneta Krasińska to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych. 

Aneta Krasińska - biografia, życie i twórczość

Aneta Krasińska tak pisze o sobie: 

Oto garść haseł, które powiedzą, kim jestem:

CÓRKA swoich rodziców;
SIOSTRA dwóch braci;
MAMA cudownych dzieci;
ŻONA ukochanego męża;
NAUCZYCIELKA usiłująca rozbudzić w swych uczniach miłość do języka ojczystego;
CZYTELNICZKA przedkładająca interesującą powieść ponad film, jedzenie i spanie;
PISARKA żywo zainteresowana tworzeniem intrygujących powieści;
OGRODNICZKA co roku zmieniająca koncepcję ogrodu;
OBSERWATORKA wciąż poszukująca wokół siebie inspiracji;
ŁASUCH z wiecznymi wyrzutami sumienia :)
Jeśli 2 - 3 lata temu ktoś by mi powiedział, że napiszę powieść, najpewniej postukałabym się w czoło. Z drugiej strony nigdy nie wyobrażałam sobie życia bez książek. Zawsze jednak byłam po tej drugiej stronie. Bycie czytelnikiem naprawdę dużo mnie nauczyło. W tym kontekście wcale nie będzie górnolotne stwierdzenie, że książka to pokarm dla duszy.

Czytaj również: Aneta Krasińska - cytaty

Mam świadomość, że mogłam ten czas przeznaczyć na setki innych zajęć, dzięki którym dziś zapewne byłabym zupełnie innym człowiekiem. Tylko, po co?

Jestem, kim jestem i to mnie w pełni satysfakcjonuje. Być może właśnie dzięki temu potrafiłam w sobie znaleźć tyle odwagi, aby stanąć po tej drugiej stronie i stać się autorką. To tak pięknie brzmi, choć wiem, jak trudne jest to zadanie. Kolejno przeszłam wszystkie etapy twórcze: od ekscytacji nad koncepcją pisania, poprzez fascynację tematem i ogromną chęcią podzielenie się nim z innymi, aż do zwątpienia we własne siły i zmęczenia ciągłą obecnością bohaterów w moim życiu.

Na szczęście zawsze byli przy mnie ludzie, którzy uparcie twierdzili, że jestem w stanie napisać więcej, ale przede wszystkim po prostu skończyć to, co zaczęłam. To dzięki ich wsparciu miałam siłę tworzyć. Dziękuję Wam!

Za: https://anetakrasinska.blogspot.com/p/o-mnie.html

Najnowsza książka Anety Krasińskiej to W objęciach niewoli.

Aneta Krasińska - twórczość

Okładka - W sieci uczuć
W sieci uczuć

Kamila stara się być pilną studentką, idealną córką i doskonałą pracownicą, jednak umiejętne pogodzenie tych wszystkich obowiązków wymaga ogromu poświęcenia i w efekcie graniczy z cudem. Gdy do...czytaj dalej

Okładka - Odroczone nadzieje
Odroczone nadzieje

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy. Kariera zawodowa pozwala jej zagłuszyć samotność i osiągnąć...czytaj dalej

Okładka - Szukając szczęścia
Szukając szczęścia

W momencie gdy u malutkiej Dagusi zdiagnozowano zespół Pierre’a Robina, cały szczęśliwy świat Malwiny runął. Młoda niepracująca matka – opuszczona przez męża, samotnie wychowująca niepełnosprawną...czytaj dalej

Okładka - Finezja uczuć
Finezja uczuć

Dlaczego najczęściej rozpadają się związki? Dlaczego ludzie jeszcze do niedawna kochający siebie, ślubujący sobie wierność aż do końca, wskakują do łóżka innych osób? Pewnie odpowiedzi jest wiele, jednak zawsze...czytaj dalej

Aneta Krasińska - wiadomości

Aneta Krasińska - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
Spizarnia_ksiaze 2023-06-19 20:17:20
Cytaty Autora

Znowu nie rozumiała, dlaczego i tym razem jej związek nie przetrwał. Znowu serce przepełnione było żalem, który niczym trujący jad rozlewał się po całym ciele, całkowicie je paraliżując. Znowu wszystkie jej plany wzięły w łeb. Znowu została sama.


Więcej

Tak to już jest, że po narodzinach dziecka świat rodziców wyraźnie się kurczy, stając się coraz bardziej hermetycznym. Przestają też liczyć się ich własne potrzeby, aspiracje i dążenia. Wszystko kręci się wokół najmłodszego członka rodziny. To on dyktuje własne warunki, wymaga miłości, troski i opieki, jednocześnie oczekuje bezwzględnego poświęcenia.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy