Zdjęcie - Urszula Gajdowska

Urszula Gajdowska


Urszula Gajdowska jest ekonomistką, która łączy pracę w sektorze finansowym z pasją pisania. W swoim dorobku posiada już dwie książki, które stanowią cykl obyczajowo-historyczny osadzony w pierwszej połowie XIX wieku. Prywatnie Urszula Gajdowska jest mamą trójki dzieci i mieszka w Białymstoku.

Urszula Gajdowska - biografia, życie i twórczość

Urszula Gajdowska jest autorką powieści obyczajowych osadzonych na Podlasiu, którego akcja dzieje się na początku XIX wieku. Choć z wykształcenia jest ekonomistką, wolny czas spędza z dobrą lekturą — powieściami historycznymi oraz kryminałami. Autorka pochodzi z małej miejscowości na Podlasiu, jednak od kilku lat — wraz ze swoją rodziną — mieszka w Białymstoku.

W każdej epoce i na całym świecie zdarzały i zdarzają się takie sytuacje. Ludzie są różni, zmieniają się, kierują różnymi pobudkami. Czasem czystymi, czasem niekoniecznie. Podobno człowiek może zakochiwać się wielokrotnie przez całe życie. To, że zawrze małżeństwo z miłości, nie musi oznaczać, że miłość ta będzie ostatnią... Podobnie – jak wspominałam wcześniej – to, że wejdzie się do małżeństwa bez miłości, nie oznacza, że takim ono pozostanie. Życie lubi zaskakiwać

– mówiła autorka w wywiadzie z serwisem Granice.pl.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazała się powieść Zadziorna baronówna, który otwiera cykl powieści obyczajowo-historycznych W dolinie Narwi.  We wrześniu 2021 r. ukazała się druga część z cyklu — Panna bez majątku.

Urszula Gajdowska - twórczość

Urszula Gajdowska - wiadomości

Urszula Gajdowska - publicystyka

Reklamy