4 po północy

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2008-08-29
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7359-708-2
Liczba stron: 784

Ocena: 4.7 (10 głosów)

Cztery długie opowiadania mistrza grozy, fascynująca podróż w świat najbardziej przerażających koszmarów. Langoliery to historia niezwykłego lotu z Los Angeles do Bostonu. Garstka pasażerów, która zapadła w drzemkę, z przerażeniem odkrywa, że współtowarzysze podróży zniknęli, a oni sami przebywają w innej rzeczywistości. Bohaterem Tajemnego okna, tajemnego ogrodu jest poczytny pisarz Morton Rainey. Jego życie zamienia się w koszmar, gdy odwiedza go nieznajomy mężczyzna, twierdząc, że Morton splagiatował napisaną przez niego powieść. W Policjancie bibliotecznym pojawia się budząca grozę postać zmarłej bibliotekarki, która straszy dzieci nieoddające w terminie wypożyczonych książek. Polaroidowy pies opowiada o nawiedzonym aparacie fotograficznym, który z uporem maniaka robi to samo zdjęcie – atakującego.

Kup książkę 4 po północy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - 4 po północy

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 3, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Opowiadania wydają się za bardzo rozciągnięte objętościowo. Spokojnie można by je skrócić o 1/3 bez szkody dla akcji. Najbardziej w napięciu trzymało mnie "Tajemnicze okno, tajemniczy ogród", w którym pisarza dopada wytwór jego wyobraźni.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Langoliery : 5/10 Opowiadanie najdłuższe w zbiorze, a według znakomitej większości również najlepsze. Mnie osobiście nie porwało, nie spodobał mi się klimat, ani charakter tejże opowieści, bohaterowie tez nie przypadli mi do gustu. Ekranizacji również nie polecam. Tajemnicze okno, tajemniczy ogród: 8/10 To z kolei najkrótsza, ale moim zdaniem najwartościowsza cześc książki. Jeśli chodzi o film to również mistrzostwo świata. Depp w ekranizacji Kinga; to nie mogło się nie udac. Policjant Biblioteczny: 7/10 Doceniam pomysł i wykonanie. Bardzo przyjemnie mi się czytało i szczerze polecam ;) Polaroidowy Pies: 7/10 To opowiadanie może przywodzic na myśl książkę "Cujo" i owszem, King nawiązał do niej kilkakrotnie. Wbrew pozorom, ta opowieśc jako jedyna wywołała u mnie cień strachu. Dośc niepokojąca, ale zarazem bardzo ciekawa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
4 mroczne opowiadanka Kinga może nie należą do najlepszych moim zdaniem tego autora ale całkiem przyjemnie się czyta. Najbardziej przypadł mi do gustu opowieść o policjancie bibliotecznym . Choć nigdy nie miałam problemów nawet gdy nie oddałam książek w terminie (bardzo miła bibliotekarka) w dzieciństwie taki wstyd i strach zawsze się pojawia. A co dopiero pojawiła się taka złowroga postać i kazał zapłacić bardzo surową karę. W Langolierach urzekła mnie jedynie postać niewidomej dziewczynki. Ogólnie całą książkę oceniam na dobrą.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ladowarka
ladowarka
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - kysia
kysia
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2013-08-27, Przeczytałam,
Inne książki autora
Joyland. Audiobook
Stephen King0
Okładka ksiązki - Joyland. Audiobook

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca! Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć...

Mroczna wieża 7: Siostrzyczki z Elurii
Stephen King0
Okładka ksiązki - Mroczna wieża 7: Siostrzyczki z Elurii

Roland Deschain, bliski śmierci po ataku Powolnych Mutantów, zostaje przygarnięty przez grupę Sióstr specjalizujących się w tym co można nazwać przeciwieństwem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje