Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki

W podstawówce trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Kasia i Karol zostali wybrani do udekorowania szkolnej choinki. Woźna Drucik przynosi im piękne, unikatowe ozdoby choinkowe, z których mogą skorzystać. W pewnej chwili Karol przez przypadek rozbija złoty szpic. Ku zaskoczeniu dzieci, z jego środka wypada zwinięta w rulon wiadomość. Ktoś napisał, że w tym roku choinki nie będzie! Gdy na drugi dzień, choinka faktycznie znika, detektywi rozpoczynają kolejne śledztwo. Ich uwagę przykuwa trener Bombka. Jego charakter pisma jest podobny do tego z wiadomości... Czy to jedna wystarczy, żeby rzucić na niego oskarżenia? Wydaje się, że trener ma jakiś sekret. Detektywi zrobią wszystko, żeby dotrzeć do prawdy.

Informacje dodatkowe o Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki:

Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki - opinie o książce

Avatar użytkownika - pajkaaczyta
pajkaaczyta
Przeczytane:2023-12-03,

Jak co roku w grudniu w kazdej szkole trwa dekorowanie szkoly i klasy .
Zawsze sa wybierani do tego uczniowie lub mala grupka uczniow.

Dla dwojki uczniow podstawowki Kasi i Karola to zaszczyt udekorowac szkolna choinke.
Pomaga im w tym wozny Drucik ktory przynosi ozdoby .
Ubierajac choinke Karolowi z reki wypada szpic na czubek.
Zaskoczeniem jest ,ze w bombce znajduje sie tajemnicza kartka.
Ktos grozi ,ze choinka w tym roku niebedzie.
Jak GRINCH !!

I tu pojawia sie zadanie dla mlodych detektywow aby rozwiazac grozbe z listu i znalesc winowajce.

Czy ktos naprawde chce ukrasc choinke i zepsuc cale swieta ?

Kim bedzie ten zlowrogi zloczynca ?

@skarpawarszawska @alicja_sinicka #detektywizpodstawówki #alicjasinicka #skarpawarszawska

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi wiele tradycji. W pewnej podstawówce trwają właśnie przygotowania do nich. Jak co roku zostają wybrani uczniowie klasy czwartej, którzy mają udekorować choinkę, która ma zdobić szkolny korytarz. Tym razem mają to zrobić Kasia i Karol, którzy z ochotą zabierają się do pracy. Ozdoby, jakie dostali do wykorzystania są piękne, co umila ich zadanie. Wszystko idzie dobrze do momentu, aż chłopiec przez przypadek upuszcza jedną z nich. Złoty znicz się rozpada, a z jego środka wypada jakaś karteczka zwinięta w rulon. Okazuje się, że na niej jest informacja, że w tym roku choinki nie będzie. Niby tylko zwykła kartka, jednak następnego dnia dochodzi do zdarzeń, które sprawiają, że naprawdę znika. Co takiego się stanie? Młodzi detektywi postanawiają rozpocząć śledztwo i dowiedzieć się prawdy. Czy im się uda?

Historia, jaką w niej znaleźliśmy w książce, spodobała się synowi i to bardzo. Po przeczytaniu stwierdził, że dobrze się bawił, było dużo przygód, momenty, które go zaskoczyły, ale również takie, które wywoływały uśmiech na twarzy. To historia pełna tajemnic, z ciekawym śledztwem młodych detektywów.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani, dający się lubić, mający wiele pomysłów.

W książce znaleźliśmy dwa typy ilustracji. Część z nich jest czarno biała, a część kolorowa. Nam takie rozwiązanie się spodobało.

„Tajemnica trenera Bombki” to książka, która według mojego dwunastoletniego syna była ciekawa, pełna przygód. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

To już kolejna część z cyklu Detektywi z podstawówki. Bawiłam się znakomicie prowadząc kolejne śledztwo z bohaterami.

" Tajemnica Trenera Bombki" Alicja Sinicka Wydawnictwo Skarpa Warszawska to trzeci tom cyklu Detektywi z podstawówki. Autorka i tym razem nie pozwolia na nudę. Fabuła wciąga, a nowa zagadka do rozwiązania  dostarcza wielu emocji czytelnikowi.

"Kiedy podejrzewamy kogoś o popełnienie jakiegoś przestępstwa ,musimy zawsze odpowiedzieć sobie na pytanie: "Dlaczego miałby to zrobić ".

W szkole podstawowej nastał czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wybrani uczniowie klas czwartych mają udekorować szkolną choinkę . Kasia i Karol cieszą się ,że biorą udział w tym wydarzeniu . Niestety dekorowanie choinki kończy się zbiciem złotego szpica ,który miał ozdobić czubek choinki . Wszystko byłoby dobrze gdyby nie dziwna wiadomość ukryta w nim "choinki w tym roku nie będzie ". Kto i dlaczego schował tą wiadomość ? Uczniowie zbytnio się tym nie przejmują . Do momentu ,w którym choinka faktyczne znika . Biuro detektywistyczne KASZ i HEN ma kolejne śledztwo do rozwiązania . Pierwszym podejrzanym staje się trener Bombka,widać że ewidentnie coś ukrywa . Czy podejrzenia są słuszne ? Czy detektywi powinni zbadać wszystkie tropy przed wyłonieniem podejrzanego ? Co zazdrość ma wspólnego ze zniknięciem choinki ?

Na te i inne pytania musicie znaleźć odpowiedzi w książce. Alicja Sinicka kolejny raz zabiera nas w podróż pełną zwrotów akcji.  Bohaterowie miewają tajemnice oraz ukryte talenty ,które zapragniecie odkryć. Zobaczycie, że przed młodymi detektywami nic się nie ukryje. Zakończenie okazało się zaskakujące. Byłam pewna, że to ktoś inny jest winien zniknięciu choinki. Autorka pokazała również, że emocje podszyte zazdrością nie prowadzą do zwycięstwa.

Osobiście polecam Wam lekturę książki i gwarantuję Wam super zabawę z dzieciakami z podstawówki.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Może i to opowieść dla dzieci, ale ja jako kobieta przed czterdziestką też świetnie się przy niej bawiłam. Oczywiście utrzymana jest w klimacie przedświątecznym, co już samo w sobie sprawia, że czuć tutaj wielkie wyczekiwanie. I może byłoby pięknie i miło, gdyby nie jeden problem. Otóż dwoje dzieci z podstawówki miało zająć się ubieraniem ich szkolnej choinki, ale wciąż coś szło nie tak. Wpierw zbiła się bardzo cenna ozdoba, a później ktoś zamieścił w kluczowym miejscu choinki wiadomość, że w tym roku świąt nie będzie. Nikt w to nie uwierzył, ale do pewności starannie przyjrzeli się kartce rozpoznając w niej znajome pismo. Następnie stało się coś okropnego. Zamiast przyjść do szkoły i podziwiać swoje dzieło, okazało się, że choinka zniknęła! Paczka z podstawówki zaczyna prowadzić w tym swoje dochodzenie i bardzo wolno się ono toczy, gdyż wciąż coś nowego dochodzi, pytań rośnie w bród, a do odpowiedzi nie zbliżają się wcale. Kilka osób będzie tu bardzo zagadkowych, a w tym sam pan dyrektor. Ale powiem wam, że wbrew wszystkiemu bardzo go polubiłam. Okazał się być zwyczajnych człowiekiem ze zwykłymi pasjami w tym nagrywaniem filmiku:-) Ilekroć w książce pojawiają się kolorowe fotografie, to klimat jest bardzo ciepły i się uśmiechamy. Kiedy jednak robi się mrocznie, mamy jedynie zarys ilustracji. Bardzo zagadkowa sprawa była z zaginięciem choinki, a pan dyrektor nanosił najwięcej poszlak, które dzieciaki wychwytywali. Nie zdawał on bowiem sobie sprawy z tego, że zwyczajnymi odpowiedziami zdradzał więcej, niż zamierzał. Jednak co z tym wszystkim będzie miał wspólnego list i policja? Komu zależało, by święta się nie odbyły? Czy może być jednoznaczna odpowiedź na te pytania?
Oj bardzo wam polecam, to lepsze od bajek Scooby Doo. Kocham bajki detektywistyczne, a tutaj mamy dodatek magii świąt Bożego Narodzenia, co sprawia, że to naprawdę wyjątkowa opowieść. Do tego mamy duży druk i krótkie rozdziały, których początkiem jest dalszy czas bądź dzień. Świetna dla wielbicieli wiary w magię i oczekiwania i świąt oraz ukrytych talentów:-)

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-12-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Lubicie ubierać choinkę ?

W szkole naszych detektywów tym razem ten zaszczyt przypadł Kasi i Karolowi z czego są bardzo dumni. Woźny Drucik zaopatrzył ich w piękne ozdoby i przez chwilę nieuwagi, w ręce naszych bohaterów wpadła niepokojąca wiadomość - czy w tym roku świętować będą jednak bez choinki ?

Wszystko na to wskazuje gdyż następnego dnia choinka znika. Nie można tak tego zostawić, trzeba rozwikłać zagadkę jej zaginięcia, dowiedzieć się kto bawi się w Grincha.

Podejrzenie pada na trenera Bombkę. Czy ekipa Detektywów z podstawówki, ma podstawy do oskarżenia?

Kolejne spotkanie z tą ekipą zdecydowanie uznajemy za udane. To już trzeci tom ich przygód. Książka, a w sumie - seria, idealna dla młodych kandydatów na detektywów, dla czytelników kochających zagadki i odkrywanie tajemnic. Dodatkowym atutem jest tu cudowny, świąteczny klimat. Po prostu historia w sam raz na ten czas , czy może nawet prezent pod choinkę jeśli tak jak ja wciąż nie macie pojęcia co kupić ?

Alicja Sinicka ma talent do pisania takich intrygujących książek zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jej przystępny styl z pewnością wciągnie w to śledztwo Waszych młodych czytelników. Piękne ilustracje będą świetnym urozmaiceniem dla całości.

Pięknie dziękujemy za egzemplarz do recenzji i serdecznie polecamy tę serię ?

Proszę się przyznać, kto jako dziecko miał ciągoty detektywistyczne? A u kogo zostały do tej pory?

Ja bez wahania mogę podnieść obie ręce. Gdyby ktoś czegoś lub kogoś szukał, zapraszam na priv :D

Świąteczne książki, to nie tylko słodko-pierdzące romanse, ale też literatura dziecięca, która jak żadna pobudza wyobraźnię. ,,Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki", to historia bardzo rozgarniętych dzieciaków, które mają swoje biuro detektywistyczne. Intensywnie poszukują tego, kto podpalił szkolną choinkę, a tym samym zniszczył przygotowane przez uczniów ozdoby. Czy winowajcą jest szkolny trener?

Autorka przedstawiła w książce istotne wartości takie jak: współpraca czy sprawiedliwość, których może się uczyć wielu dorosłych. Wpleciony został również wątek zazdrości i jej konsekwencje.

,,Detektywi z podstawówki. Tajemnica trenera Bombki", to klimatyczna, zimowa książka z elementami tajemniczości i zagadek. Bardzo ciekawy wątek świąteczny. Polecam, nie tylko dla dzieci J

Obserwatorka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Obserwatorka

Nowa powieść domestic-noir autorki bestsellerowej "Stażystki"Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia. Iza i Arek kiedyś byli...

Uwikłana
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Uwikłana

Sztuka nie zna ograniczeń. I może prowadzić do szaleństwa. Nowa powieść Alicji Sinickiej, autorki bestsellerowych thrillerów psychologicznych ,,Stażystka"...