Diabli wzięli święty spokój

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-07-19

Irmina, wzięta pisarka, rozpoczyna Nowy Rok na oddziale chirurgii, gdzie poznaje niezwykle przystojnego lekarza, który jest skrytym wielbicielem jej twórczości. Jednak Jakubowi nie jest dane porozmawiać ze swoją idolką, ponieważ ta postanowiła uciec ze szpitala w dość niecodzienny sposób.

W tym czasie Alma, przyjaciółka Irminy, świętuje zakończenie roku w towarzystwie alkoholu, pod wpływem którego postanawia w nowym roku popełniać więcej szaleństw. Pierwszym z nich ma być zaproszenie do grona znajomych na Facebooku setek ludzi z całego świata, które nie pozostanie bez konsekwencji.

A gdy na progu mieszkania Almy staje jej były mąż ze swoim małym dzieckiem na ręku, rozpoczyna się ciąg niespodziewanych i szalonych wydarzeń, nad którymi chyba już nikt nie panuje.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Diabli wzięli święty spokój

Opinie o książce - Diabli wzięli święty spokój

Avatar użytkownika - annazaczytana
annazaczytana
Przeczytane:2022-03-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

Śmiałam się na głos!Dialogi między głównymi bohaterkami-przyjaciółkami były świetne! Jeśli potrzebujecie odskoczni- polecam Wam szczerze tę pozycję!Bardzo dziękuję autorce-Monice B. Janowskiej za emocje!

Książka opowiada o dwóch przyjaciółkach- Irminie, szalonej, wziętej pisarce, oraz Alinie-rozwódce, która w noc Sylwestrową pod wpływem alkoholu postanawia popełniać więcej szaleństw.Pierwszym z nich jest zaproszenie do grona znajomych na Facebooku setek ludzi z całego świata, co nie pozostanie bez konsekwencji.

Były mąż Almy staje na progu jej mieszkania ze swoim małym dzieckiem i zwraca się z niecodzienną prośbą do swojej byłej żony...Oczywiście szalonaprzyjaciółka -Irmina namawia Almę do jej spełnienia...

Ja, razem z Almą i Irminą rozpoczęłam świetną przygodę!Czytając , miałam wrażenie,że wszędzie jesteśmy we trzy i razem przeżywamy ten ciąg niespodziewanych, śmiesznych, szalonych wydarzeń, nad którymi już chyba nikt nie panuje! Oczarowana jestem wykreowaną postacią tej powieści -Irminą!Jest jedyna w swoim rodzaju!Polecam tę książkę!

Avatar użytkownika - chaotyczna_
chaotyczna_
Przeczytane:2022-02-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

komedia z elementami kryminału i romansu - czemu nie?
Ostatnio życie troszkę kopało mnie po... zadku, dlatego kiedy w moje ręce wpadła książka o tak zachęcającym tytule od razu przepadłam.
Powiem Wam, że dawno się tak nie uśmiałam, jak podczas czytania "Diabli wzięli święty spokój"!
TEGO MI BYŁO TRZEBA!
Ta książka to dla mnie hit, a losy Almy i Irminy totalnie mnie wciągneły. Kibicowałam tym szalonym kobietkom od początku do końca.

Muszę przyznać, że autorka ma ogromny talent, bo książkę czyta się szybko i lekko, strony same uciekają pod palcami i nawet się nie zorientowałam, kiedy przewróciłam ostatnią kartkę.

Wiecie jak to jest, często z początkiem roku mówimy sobie "no dobra, Nowy Rok - Nowa ja!" - tak właśnie Alma postanowiła, że czas zaszaleć jak za młodych lat i powysyłała zaproszenia na facebooku do tysięcy nieznajomych!
Irmina z kolei, to autorka poczytnych romansów, która w Sylwestra ląduje w szpitalu, gdzie pracuje jeden z jej największych fanów. Co z tego wyniknie?
Obie bohaterki postanowią zostać detektywami-amatorkami, co sprowadzi na nie sporo komediowych sytuacji, przy których zanosiłam się śmiechem!

Autorka zdecydowanie trafiła w moje poczucie humoru, a książka jakby sama wydziela masę pozytywnej energii! pomimo że porusza również trudne tematy, jak zdrada czy samotność.
Bohaterowie są po prostu cudowni - barwni i ciekawi, a fabuła zabawna i przyjemna - nie musicie tu nic wymyślać, po prostu się relaksujecie!
Jeśli macie gorszy czas, gwarantuję, że to książa, która poprawi Wam nastrój.
Dziękuję autorce za wspaniały czas i możliwość oderwania się na chwilę od codzienności przy tej światnej komedii :)

Zaszalelibyście jak Alma i Irmina?

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Jestem bardzo ciekawa tej książki. Czytałam dużo pozytywnych opinii na jej temat.
Z pewnością znajdzie się na mojej liście książek do przeczytania:)

Avatar użytkownika - suzuuhime
suzuuhime

Książka jest lekka, przyjemna do czytania, dlatego można przez nią przebrnąć w jeden wieczór. Na początku nie byłam co do niej pewna, jednak w trakcie czytania szybko zmieniłam o niej zdanie:)

Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01

Można powiedzieć, że tej powieści mamy do czynienia z dwoma głównymi bohaterkami - Irminą oraz Almą. Pierwsza z kobiet jest pisarką, która Nowy Rok spędza w szpitalu, gdzie lekarz okazuje się być jej zagorzałym fanem. Zanim jednak zdążą dobrze porozmawiać, Irmina opuszcza szpital w dosyć niezwykły sposób. Później na jej progu pojawia się były mąż wraz z dzieckiem. A to dopiero początek przygód.
Druga z kobiet spędza Nowy Rok w towarzystwie dużych ilości alkoholu, przez co za cel obiera sobie zaproszenie na jednym z portali społecznościowych ludzi z całego świata. Jednak jak każdy z nas wie, żadne zachowanie nie pozostaje bez konsekwencji.
Książka jest naprawdę lekka i przyjemna, chociaż nie do końca w moim guście. Mimo to szybko przez nią przebrnęłam. Pojawia się kilka śmiesznych momentów, fabuła nie jest skomplikowana dzięki czemu książka nie wymaga od czytelnika żadnych większych przemyśleń. Pozycja do polecenia.

Audiobook Empik Go
Lektor Krzysztoń Agnieszka
Wydawnictwo Heraclon International

Jeśli szukacie książki lekkiej i zabawnej, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Ja osobiście bardzo lubię książki Pani Moniki, bo podoba mi się styl jej pisania.
A jeszcze jako ciekawostkę dodam że miejsce akcji jest umiejscowione w Legnicy, więc osoby znające to miasto będą się czuły, jakby przemierzały uliczki z bohaterkami książki.
Mamy dwie główne bohaterki Almę, nauczycielkę i Irminę popularną pisarkę.
Kobiety są przyjaciółkami.
Irmina znajduje trupa w progu swojego mieszkania, który potem okazuje się nie trupem.
Alma w noc sylwestrową wysyła zaproszenia do znajomych ludziom z całego świata. Dlaczego to zrobiła?

Niesamowicie wciągająca historia, niejeden raz się uśmiałam słuchając tej książki.
I ci drugoplanowi bohaterowie, choćby pan doktor czy przystojny brunet w kraciastej koszuli ;-) .
Świetnie poprowadzona historia z odrobiną dramy, powodowało że ciężko było się oderwać od słuchania książki.
Zdradzę jeszcze tylko że zaginęła żona byłego męża Almy, a kobiety postanowiły poprowadzić prywatne śledztwo ;-) .
Działo się oj działo :-D

Książkę polecam jako przerywnik od literatury cięższego kalibru tudzież jako poprawiacz humoru.

Myślałam, że to będzie trochę coś innego, jest to zwarionana komedia, niby romans ze śledztwem w tle, ale zbyt bardzo zagmatwana. Jednak dało sie jej wysłuchac.

Mało brakowało (audiobook)
Monika B. Janowska0
Okładka ksiązki - Mało brakowało (audiobook)

Magda i Blanka to młode kobiety, którym bagaż doświadczeń życiowych nie odebrał - na całe szczęście! - chęci do życia i pogody ducha. Pierwsza cierpi na...

Selfie z Katalonią
Monika B. Janowska0
Okładka ksiązki - Selfie z Katalonią

Nic tak nie przytłacza Agnieszki, jak zimna i deszczowa pogoda w Anglii, gdzie od jedenastu lat pracuje jako pielęgniarka. Jej dobry nastrój i cierpliwość...

Milion pierwszy raz! Dlaczego miłośnicy jakichkolwiek sportów nie dadzą innym normalnie żyć? Czy jeśli nie lubisz jeżdżenia na nartach, to każdy musi ci pomóc, jakbyś miała zakaźną chorobę i jako jedyna na świecie nie wiedziała, że wynaleźli już szczepionkę sto lat temu?!

Zoltan gapił się tak pogardliwie, jakbym planowała zjeżdżać na rozkładających się zwłokach krowy z pełzającym po otwartych wnętrznościach robactwem.

Więcej cytatów z tej książki