Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie

Odkryj świat filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” w przepięknie ilustrowanej czarno-białej galerii scen i postaci oraz projektów użytych w filmowej produkcji. W środku znajdziesz tętniące życiem ulice i budynki Nowego Jorku z 1926 roku, mieszkanie Tiny i Quennie oraz zagadki MACUSy. Pokoloruj wszystko tak, jak zechcesz - nawet to, co Newt ma w walizce! Na stronach kolorowanki spotkasz także liczne rekwizyty i artefakty, w tym różdżki, znaki i symbole, a może nawet któreś z fantastycznych zwierząt…

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2016-11-09
Kategoria: Hobby
Język oryginału: Polski

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-06-09,
Newt Scamander skradł serca dzieci i dorosłych na całym świecie - podobnie jak relaksujące i odstresowujące, pełne detali kolorowanki. Połączenie dwóch powyższych daje wynik, obok którego taki nerd jak ja nie przejdzie obojętnie! Za sprawą kolorowanki ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie" po raz kolejny możemy zanurzyć się w pełnym magii i uroku świecie, który zaserwował nam David Yates. Na prawie siedemdziesiąt lat przed narodzinami Harrego Pottera świat czarodziejów ogarnia panika - czy niemagowie poznają prawdę o ich istnieniu? Kolorowanka jest zbiorem filmowych fotosów, w które dzięki kolorom możemy ponownie tchnąć życie. Panorama Nowego Jorku rozpościerająca się przed przybyłym do Nowego Świata Newtem, magiczna walizka i jej zawartość, portrety głównych bohaterów w formacie a4, magiczne emblematy, najbardziej charakterystyczne sceny z filmu to tylko niektóre z pięknych ilustracji, które możemy wybrać. W kolorowance ,,Fantastyczne zwierzęta..." jest o wiele mniej drobnych, sprawiających trudności elementów niż w ocenianej niedawno przeze mnie kolorowance ,,The Lord of the Rings", a co za tym idzie, może poradzić z nią sobie także dziecko. Kolorowanie jest tutaj znacznie prostsze, ale na pewno nie mniej ekscytujące.
Avatar użytkownika - LaylaA
LaylaA
Przeczytane:2017-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Jakiś czas temu bardzo modne stały się kolorowanki dla tej starszej części osób. Kolorowanki na stres itp. Całkiem ciekawy pomysł, bo kto powiedział, że kolorowanki mają być tylko dla dzieci? Nam się chyba też coś należy od życia, czyż nie ? Pewnie zostalibyśmy wyśmiani gdybyśmy kupili sobie kolorowankę w zwykłym sklepie i zaczęli sobie kolorować, tak naprawdę nikt by tego nie zrobił bo spotkałby się z szyderstwem na swój temat. Jednak, wydawnictwa przychodzą nam z pomocą i na rynku pojawiły się kolorowanki dla dorosłych. Precyzyjne, dopracowane, pełne maleńkich szczegółów, które mają niby pomagać na odstresowanie, to już jest temat na inny dzień, jeżeli jednak chcecie znać moją opinię to myślę, że gdybym zabrała się za malowanie takiej kolorowanki to pewnie prędzej czy później wylądowałaby ona w tym śniegu za oknem, ale co kto lubi. Na moje szczęście wydawnictwo HarperCollins postanowiło wydać kolorowankę, która trafiła w moje gusta. Nie mówię tutaj że jakiekolwiek ślaczki czy kwiatki to zły pomysł, jednak jestem osobą niecierpliwą, która lubi zobaczyć efekt końcowy jak najszybciej, a gdybym zabrała się za te kwiatki z wieloma szczegółami to nie skończyłabym do roku, znając to jak szybko się nudzę. A więc pojawia się kolorowanka wzorowana na filmie, który jakiś czas temu pojawił się już w kinie i pewnie wszyscy już go widzieli oprócz mnie, ale to kolejny szczegół, który jest tutaj niepotrzebny. Zapytacie czym ta kolorowanka zaskarbiła sobie, że postanowiłam ją wypróbować ? A no właśnie tym że przedstawiała jakąś historię, z obrazka na obrazek coś się dzieję, pojawiają się postacie, które możemy wykreować na swój sposób i tak naprawdę, kiedy pierwszy raz oglądałam tą kolorowankę czułam się jakbym czytała książkę tylko bez słów i sama muszę wymyślić o co w niej chodzi. Coś jak książki dla dzieci z obrazkami tylko dla dorosłych. Nie mam wrodzonego talentu plastycznego, ale zawsze lubiłam sobie pomazać po kartce, tak sama dla siebie, a jeszcze większą frajdą było nadawanie kolorów mojemu obrazkowi, więc to, że nie musiałam marnować czas na rysowanie było mi całkowicie na rękę. Oczywiście, kiedy tylko książka do mnie dotarła od razu zabrałam się za kolorowanie i na początku była to duża przyjemność, ale z czasem zaczynało mi się już nudzić. Więc kolorowanka wylądowała na boku i długo jej nie otwierałam, do czasu aż włączyłam sobie film i chciałam zając czymś dłonie. Wyjęłam więc kredki i zaczęłam malować i było to jeszcze przyjemniejsze niż na początku. Myślę, że taka kolorowanka jest idealna dla osób, które lubią malować czy mieć jakąś rzecz by raz na jakiś czas mieć czym zająć ręce i umysł. Nie jest to na pewno kolorowanka dla młodszej części osób, gdyż jest bardzo dużo małych szczegółów i drobnych elementów, które były trudne dla mnie aby je zapełnić kolorem a co dopiero młodsze osoby, które nie mają jeszcze tak dopracowanej dłoni. Cieszę się, że to właśnie tą książkę wybrałam, gdyż miałam okazję w pewien sposób powrócić do dzieciństwa a także spróbować czegoś nowego.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-12-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
W 2002 roku, między kolejnymi tomami przygód Harry'ego Pottera, zostały wydane dwie króciutkie publikacje: Quiddich przez wieki autorstwa Kennilworty'ego Whispa oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, której autorem jest Newt Skamander. Dziś skupię swoją uwagę na tej drugiej pozycji. Kilka dni temu, dzięki uprzejmości Wydawnictwa HarperCollins Polska, wpadła mi w ręce przepiękna publikacja. Jest to kolorowanka dla dorosłych Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie. O ile Newt Skamander pisał o zwierzętach, często niebezpiecznych, o tyle kolorowanka koncentruje się na scenach-kadrach z filmu, który trafił na ekrany kin w Polsce 18 listopada br. Nie ukrywam, że jestem dorosłą fanką Harry'ego Pottera i świata wykreowanego przez Joanne Kathleen Rowling. Od lat czuję się zaczarowana i oczarowana, tak książkami, jak i filmami o młodym czarodzieju. Nowa publikacja od HarperCollins przenosi nas w czasy, gdy Harry'ego jeszcze nie było na świecie, ba nawet nie był w planach. Zajrzyjcie do niej, aby przekonać się co autorzy rysunków Nicolette Caven i Micaela Alcaino dla nas przygotowali. Rysunki-kadry filmowe prowadzą nas wstecz, bo do lat dwudziestych XX wieku. Nowy Jork, właśnie do miasta przybywa młody Newt Skamander. I jest jak w filmie, obrazek po obrazku, czujemy się jakbyśmy byli w kinie. Oglądamy czarno-białą historię, która dzięki wam nabierze barw i zacznie cieszyć oczy. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to przepiękna kolorowanka, gdzie znaleźć można tętniące życiem ulice Nowego Jorku, magiczne rekwizyty, symbole i artefakty, a także jakieś zabłąkane fantastyczne zwierzę. Książka przyda się do spędzenia więcej czasu ze swoim dzieckiem, bawiąc się i kolorując. Ilustracje mają różny poziom trudności i pozwolą na "zabawę" dziecku w wieku siedem plus. Oczywiście są tutaj także bardziej skomplikowane rysunki - one będą jak ulał dla mamy lub taty, a może starszego rodzeństwa. Kolorowankę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć polecam dzieciom i dorosłym. Nie jest ważne czy jesteś fanem Harry'ego Pottera; nie jest również ważne czy oglądałeś ekranizację - ta pozycja powstała, aby bawić ucząc i uczyć bawiąc. Książka stanowi wspaniały sposób na relaks po stresującym dniu. Pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywne myślenie. Świetnie nada się na prezent pod choinkę na zbliżające się święta. Niebywała gratka i pozycja obowiązkowa dla każdego potteromaniaka. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim przyjemnej rozrywki.
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć są pewnie większości kojarzone z malutką książeczką, w której znajdziemy opis wszystkich stworzeń występujących w świecie Harry'ego Pottera. Ewentualnie teraz też można ten tytuł kojarzyć z filmem, ale ale! Właśnie na podstawie zdjęć, kadrów z filmu powstała ta oto kolorowanka, którą możecie teraz znaleźć w księgarniach! Ta kolorowanka to zbiór zdjęć kadrów i różnych dodatków z filmu. Fani HP i ekranizacji będą nią po prostu oczarowani! Sama choć nie jestem wielką fanką chłopca, który przeżył z przyjemnością spędziłam czas malując i co najlepsze łącząc kropki by stworzyć coś zupełnie innego i kolorowego! Tych obrazków jest mnóstwo! Znajdziemy tu portrety postaci, widoki Londynu, walizki, jakieś mieszkania i wiele, wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie :) Jedyna rzecz, która mi troszkę przeszkadzała to jak obrazki były na dwóch kartkach i elementy były na tym zgięciu, więc nie mogłam kolorować. Niektóre też obrazki, dla prawdziwego mistrza kolorowania mogą stanowić spore wyzwanie, ponieważ są tam czasami takie malutkie szczególiki, że trudno się połapać. Jednym z takich przykładów może być murowany domek, no i weźcie malujcie każdą cegiełkę po cegiełce.. No właśnie to bardzo czasochłonne zajęcie, ale niektóre dało się zrobić w 20 minut. Dlatego jeżeli szukacie ciekawej kolorowanki i jesteście fanami Harry'ego Pottera to ta kolorowanka będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak i ci co nie znają historii tego czarodzieja odnajdą się w tych obrazkach, bo co najlepsze, niektóre fragmenty kadru czy wygląd postaci znajdziemy na samym początku lub końcu, ponieważ są tam zdjęcia. To może być dla kogoś idealny prezent na święta, zdecydowanie!
Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Chyba wszyscy zauważyliśmy jak wielką popularnością cieszą się kolorowanki antystresowe. Do wyboru mamy tematyki wedle uznania. Począwszy od przedziwnych esów-floresów skończywszy na konkretnych rzeczach tj. kwiaty, zwierzęta czy budynki. Jednak również tego było mało zarówno twórcom malowanek jak i ich odbiorcom. I właśnie w ten sposób trafiła w moje ręce kolorowanka inspirowana Harry'm Potterem. A dokładniej rzecz mówiąc filmem "Fantastyczne zwierzę i jak je znaleźć", który 18 listopada wszedł do kin. Ja nigdy nie byłam jakąś zapaloną fanką Harry'ego. Sama dotarłam ledwo do czwartego tomu jego przygód. Podobało się, rozrywka była, ale nic poza tym. Może liczyłam, że kolorowanka to zmieni i pokaże mi jego świat z innej strony. No i właśnie to jest ten kolejny raz, kiedy czegoś oczekiwałam i się zawiodłam. Nie dostałam tego o czym myślałam, a czarno-biała galeria scen z filmu, którą można ujrzeć wewnątrz nie zrobiła na mnie wrażenia. Nie znalazła tych choćby najmniejszych drzwiczek w mojej duszy by coś zaskoczyło i zafascynowało - choćby jedna scena. Jednak świadoma jestem, że miłośnicy Harry'ego, jego przyjaciół i magii doświadczą mieć wiele radości w towarzystwie tej pozycji. Różnorodność kadrów pokazujących budynki i postacie, ale też niezwykłe kształty i przedmioty będą nie lada gratka dla koneserów i fanów, a jedyne co może ich ograniczać to wyobraźnia i liczba kredek, flamastrów czy farb pod ręką. I choć w dalszym ciągu świat Harry'ego i magii to nie mój świat to zrelaksować mi się udało, a właśnie na to liczyłam najbardziej. Fanom fantastyki, Nowego Yorku, Harry'ego Pottera oraz miłośnikom kolorowanek polecam z całego serca!
Avatar użytkownika - agido16
agido16
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Ostatnio zapanowała moda na kolorowanie. Zwłaszcza wydawnictwa prześcigają się w wydawaniu malowanek związanych z książkami, filmami i tak dalej, które są aktualnie na modzie. Szczególną popularnością cieszą się kolorowani z serii o ,,Harrym Potterze", których aktualnie mamy bardzo dużo. Od koloru do wyboru! Teraz przyszła pora na ,,Fantastyczne zwierzęta", które niedawno zawitały na ekranach kin. Bo oto właśnie na naszym rynku zadebiutowała kolorowana ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie"! Kto obejrzał już film, dzięki tej książce może jeszcze raz przenieść się w ten wyjątkowy świat i ponownie przeżyć przygodę życia! Przede wszystkim wielka radość, gdyż kadry żywcem wyjęte z filmu są zdumiewające. Autorzy kolorowani fantastycznie uchwycili poszczególne momenty, które zapierają dech w piersiach! I tak mamy postacie głównych bohaterów (między innymi: sławnego magizologa, Newtona Scamandera i byłą aurorkę Tinę Goldstein), czy też miejsca w Nowym Jorku, w którym rozgrywała się cała akcja. Ale możemy również zajrzeć do walizki Newtona, gdzie mieści się (dosłownie) świat zamieszkany przez fantastyczne zwierzęta. Tych jednak w tej malowance nie znajdziemy, ale już na horyzoncie widać kolejną kolorowankę zatytułowaną ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne stworzenia" - więc na pewno tam będzie ich sporo! Ta kolorowanka to też wspaniała propozycja na prezent. Książka jest naprawdę przepięknie wydana. Przez dłuższy czas nie mogłam oderwać wzroku od ilustracji zamieszczonych w środku, a teraz przyszła pora na nadanie im kolorów! Zwłaszcza, że kolorowanie rozwija wyobraźnię, jest doskonałym źródłem kreatywności. Dzięki niej można zapomnieć o codziennych problemach i przenieść się w magiczny świat. Czyż nie brzmi to fantastycznie? Idealna atmosfera i odprężenie są gwarantowane! Szczególnie na długie, zimowe dni, kiedy na dworze temperatura sięga poniżej zera. Zamiast siedzieć przed komputerem można kreatywnie zapełnić swój czas. To też cudowny powrót do dzieciństwa, do najpiękniejszych wspomnień. Polecam z całego serca! A teraz do kolorowania! Niech się dzieje magia!
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-11-16, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
FANTASTYCZNY ŚWIAT DO KOLOROWANIA Po niemalże dekadzie o świecie Harry'ego Pottera znów zrobiło się głośno. Najpierw powstała sztuka ,,Przeklęte dziecko", za chwilę natomiast na kinowe ekrany trafi film ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - pierwsza z pięciu zaplanowanych przez Rowling części losów Newta Scamandra. Wszystko to spowodowało wysyp wszelkiej maści dodatków, w tym również ciekawej kolorowanki, która spodoba się miłośnikom małego czarodzieja. Chociaż postać Newta Scamandera znana jest z książek Rowling, nigdy nie pojawiła się na ich kartach. Jedyne, co o nim wiedzieliśmy z głównej serii to fakt, iż był autorem książki ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Nieco więcej dowiedzieliśmy się z samej publikacji o takim właśnie tytule, nie mniej nadal były to bardzo ogólne wiadomości niewnoszące wiele do tematu. I aż do teraz nie mieliśmy większego pojęcia o tym kim był Newt, ale wreszcie nadszedł czas by poznać jego losy. Siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z cyklu ,,Harry Potter", w roku 1926, młody Scamander przybywa do Nowego Jorku po długiej wyprawie w poszukiwaniu fantastycznych zwierząt. Pobyt w tym mieście ma być krótki, ale los chce, że badacz i podróżnik staje oko w oko z niezwykłą przygodą... Film w kinach pojawi się już 18 listopada, ale zanim to nastąpi dostajemy szansę spojrzenia na to, co będzie się w nim działo i pokolorowanie postaci, miejsc i rzeczy niezwykłych za sprawą pierwszej na polskim rynku kolorowanki poświęconej ,,Fantastycznym zwierzętom...". Na osiemdziesięciu stronach tej książki znalazło się całe mnóstwo kadrów z kinowego obrazu, jak również wiele fantastycznych kształtów i symboli. Jakby na deser zostały dołączone zdjęcia z filmu, które pokazują nam jak wyglądać będzie całość, nie mniej nie powinniśmy się nimi sugerować. Owszem, można pokolorować wszystko by jak najbardziej odpowiadało wizji z wielkiego ekranu, ale liczy się przede wszystkim nasza wyobraźnia. I tylko ona nas ogranicza. Dla fanów jest więc to znakomita propozycja. Ładnie narysowana (pod względem trudności ilustracje nadają się zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców), ładnie wydana, dostarcza wiele godzin dobrej zabawy w magicznym świecie. Dlatego polecam miłośnikom przygód Harry'ego Pottera. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/11/16/fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc-magiczne-miejsca-i-postacie/
Daredevil: Nieustraszony!
Okładka ksiązki - Daredevil: Nieustraszony!

W jednej ze swoich akcji Nieustraszony pomaga kobiecie z małym dzieckiem. Ku jego zdziwieniu matka ucieka, a jemu zostaje w rękach... płaczące zawiniątko...

Tom Strong. Tom 3
Okładka ksiązki - Tom Strong. Tom 3

Trzeci i ostatni tom edycji zbiorczej bestsellerowej serii wymyślonej przez Alana Moore'a. W tym albumie swój talent scenopisarski i ilustracyjny pokazało...