Idealna niania

Młoda kobieta przyjmuje ofertę pracy jako niania u bardzo zamożnej rodziny. Myśli, że znalazła przepustkę do lepszego życia. Nie może bardziej się mylić...

Gdy Sarah Larsen znajduje ogłoszenie na tablicy korkowej w lobby budynku, w którym mieszka, jedno spojrzenie na adres mówi jej, że to szansa, by zmienić swoje życie.

Praca zdaje się być jak marzenie: luksusowy apartament w Upper West Side w Nowym Jorku; pensja, która dodaje kilka zer do jej obecnych wpływów; cudowna matka, która jest bardziej jak przyjaciółka niż potencjalna szefowa.

Jest przepełniona radością, gdy oferują jej stanowisko i bez zastanowienia podpisuje klauzulę poufności. Niestety z czasem sprawy się komplikują.

W rodzinie Birdów jest coś bardzo dziwnego. Dlaczego piękna pani Bird nigdy nie wychodzi z apartamentu sama? I co się stało z poprzednią nianią?

Wkrótce okazuje się, że dziwne zachowania Birdów to coś więcej niż ekscentryczność zamożnych ludzi. Jednak wtedy jest już za późno i Sarah nie ma jak szukać pomocy.

W końcu kluczowa jest dyskrecja.

Informacje dodatkowe o Idealna niania:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788381958943
Tytuł oryginału: Nanny Needed

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Idealna niania

Idealna niania - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Idealna niania to książka utrzymana w wielkim napięciu. Im dalej, tym robi się straszniej i bardziej psychicznie. Aby nie zabrać wam przyjemności wdrażania się w najlepszy thriller psychologiczny jaki przeczytałam w tym roku, zdradzę tylko kilka ogólnikowych podpowiedzi. Po pierwsze, czytając każdy bohater będzie wydawał wam się podejrzany. Nie jestem w stanie stwierdzić która z postaci była najzdrowszą psychicznie. Postacie mają życie prywatne i to, które dzieje się w pracy, które pochłonie im najwięcej czasu. Przekonacie się tutaj jaki wpływ mają na człowieka pieniądze i ile są w stanie dla nich zrobić. Tym bardziej, kiedy cena nie ma większego znaczenia. Do końca książki będzie wam chodziło po głowie słowo ,,obłęd" i z ciekawości zastanowicie się co byście zrobili na miejscu głównej bohaterki. Opowieść jest napisana w podobnym klimacie co pisała Virginia C Andrews. Swoją drogą można by wskrzesić jej starsze powieści:-) Rozdziały nie są długie, bohaterzy pięknie przedstawieni, otoczenie bardzo dokładnie ukazane. Postacie zwracają tu uwagę na szczegóły, czym dodają nam niepokoju. Lekka praca nie zawsze tu oznacza pracę fizyczną, czasami psychicznie można się wykończyć. Przyznaję, że byłam w stanie zrozumieć podejście pracodawcy do niani, choć dla niej takie zagranie było ogromnym szokiem. I na koniec pytanie dla was, czy gdyby obowiązywała was klauzula najwyższej dyskrecji, to czy stosowali byście ją względem najbliższych, nawet gdyby oznaczało to, że musielibyście ich okłamywać?
Naprawdę niesamowita opowieść, polecam z czystym sercem każdemu, kto posiada siłę psychiczną:-) Ja nie mogłam się od niej oderwać!

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Lubicie, gdy książka pozytywnie Was zaskakuje? Z pewnością! Mnie tak miłe zaskoczenie spotkało przy lekturze thrillera „Idealna niania”. Tytuł nie zapowiadał tak intrygującej i niesamowitej historii, równie pokręconej co nieprawdopodobnej. Jednak towarzyszące niektórym momentom poczucie irracjonalności w niczym nie umniejszyło moich emocji i przyjemności z czytania.

Gdy młoda dziewczyna znajduje ogłoszenie o poszukiwaniu opiekunki do dziecka w bogatej rodzinie czuje, że w końcu uśmiecha się do niej szczęście. Praca ta umożliwia jej nie tylko spłatę długów, ale otwiera drzwi do lepszego życia. Gdy matka czteroletniej dziewczynki, którą ma się opiekować, okazuje się do tego sympatyczną i otwartą kobietą, Sarah nie zastanawia się ani chwili podpisując klauzulę poufności.

Wkraczamy wraz z Sarah do luksusowego apartamentu odczuwając jej radość i nadzieje, które wraz z każdym dniem przynoszącym kolejne sekrety i niedopowiedzenia zmieniają się w autentyczny strach. Podpisana umowa trzyma ją przy rodzinie Birdów niczym wnyki, w które dała się złapać. Jak daleko ta dziwna rodzina jest w stanie się posunąć, by zachować swoje tajemnice w zamknięciu?

Podobno nikt z nas nie jest do końca normalny, ale członkowie tej rodziny tworzą prawdziwy dom wariatów! Czy to pieniądze utwierdzają ich w przekonaniu, że wszystko im wolno?

Momentami przerażająca, wręcz upiorna, przyprawiająca o ciarki rewelacyjna powieść! Trzymająca w napięciu od początku do zaskakującego końca przyprawiającego o szybsze bicie serca. Autorce znakomicie udało się oddać klimat niepokoju, poczucia, że coś jest nie tak, a stopniowe odkrywanie kolejnych szokujących kart z życia rodziny nie pozwalało głębiej odetchnąć. Jeśli brakuje Wam ciepła tego lata, ten thriller psychologiczny podgrzeje Wasze emocje do czerwoności!

Avatar użytkownika - katarzynajablonska
katarzynajablonska
Przeczytane:2022-06-26,

"Potrzebna niania. Kluczowa jest dyskrecja. Obowiązują specjalne warunki."

Nowy Jork.
Sarah Larsen, będąc w nieciekawej sytuacji finansowej, znajduje niezwykle intratną ofertę pracy. Decyduje się spróbować swoich sił na zupełnie nowym stanowisku, bez jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia. Co ciekawe, jej brak kwalifikacji zdaje się zupełnie nie martwić pracodawcy. Sarah bardzo szybko podpisuje umowę i obejmuje stanowisko niani w zamożnej rodzinie.

Głównym zadaniem bohaterki jest opieka nad czteroletnią dziewczynką. Niby nic trudnego, ale... z dnia na dzień sytuacja zdaje się mocno komplikować. Nagle obowiązki, które uchodziły wcześniej za łatwe, stają się niemal niemożliwe do wykonania.
Co takiego dzieje się za drzwiami nowojorskiego apartamentu na 12 piętrze, że Sarah boi się wracać do pracy?

Mimo lęku, dziewczyna wywiązuje się z obowiązującej ją umowy, gdyż konsekwencje jej zerwania są dla niej niewyobrażalne! Przez to dowiaduje się coraz więcej na temat zamożnej rodziny, u której pracuje. Jednak, jej życie przypomina teraz pole bitwy, gdzie każdy niewłaściwy krok może pociągnąć za sobą trudne do przewidzenia skutki.

"Idealna niania" to świetny thriller, który od samego początku wywołuje ciarki na plecach. A im dalej w las, tym ciemniej; pojawia się napięcie narastające w miarę rozwoju wypadków. Do tego dochodzą elementy grozy, tak, były momenty, gdy naprawdę bałam się, co też może wyniknąć z pewnych zachowań bohaterów.

Z początku akcja posuwa się niespiesznie do przodu, jednak wraz z mijającymi stronami mają miejsce wydarzenia, które stanowią dla czytelnika zupełną niespodziankę. Do samego końca nie wiadomo komu wierzyć, a kogo obarczyć winą za rozgrywające się wydarzenia.

A co jeśli chodzi o przeszłość? Czy wszystko było takie jak przedstawiają to Państwo Bird?
A może niektóre wydarzenia zostały celowo zniekształcone i dopasowane do potrzeb?

Powieść Georginy Cross to zaskakująca fabularnie historia. Brak tu utartych schematów, które mogłyby nam podpowiedzieć rozwiązanie zawiązanej w książce intrygi. Do samego końca trudno przewidzieć rozwój wypadków, a zakończenie stanowi niewątpliwe zaskoczenie. Miałam różne pomysły na finał, jednak żaden z nich nie był choćby w minimalnym stopniu zbliżony do tego, co się wydarzyło.

Przyznam, że świetnie spędziłam czas z tą książką.
Niebanalna i zaskakująca.
Polecam.

Moja ocena 8/10.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-06-19,

Sara znajduje ogłoszenie na tablicy korkowej. Pewna rodzina szuka niani. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie treść ogłoszenia. "Potrzebna ninia. Kluczowa jest dyskrecja. Obowiązują specjalne warunki".

Dziewczyna jest zachwycona, ponieważ być może będzie pracować w luksusowym apartamencie, a do tego pensja, która zwala z nóg.

Kiedy Sara rozpoczyna pracę jako niania odkrywa, że w rodzinie Birdów dzieje się coś dziwnego. Sara nie może z nikim podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bo przecież podpisała klauzulę poufności.

"Idealna niania" to świetny thriller psychologiczny. Dawno nie czytałam tak dobrej książki.

Fabuła książki od początku owiana jest tajemnicą, a zakończenie książki to wielkie zaskoczenie, co lubię najbardziej w tego rodzaju książkach.

„Idealna niania” to thriller, po którym nie wiedziałam, czego się spodziewać. Celowo nie przeczytałam opisu, żeby się nim nie sugerować. Chciałam wpaść na odpowiedni trop sama. Nie udało mi się. Wszystko na początku wygląda normalnie, no może oprócz warunków zatrudnienia i klauzuli poufności, którą musi podpisać młoda niania. Sarah ma wątpliwości, czy w ogóle powinna przyjmować tę posadę, ale w końcu się godzi, bo potrzebuje pieniędzy. A wynagrodzenie za tak łatwą w jej wyobrażeniu pracę jest aż nadto satysfakcjonujące. Dziewczyna nie wie, jak bardzo się myli. Powiedzieć, że rodzina, u której pracę zaczyna Sarah, jest dziwna, to jak nie powiedzieć nic. Dziewczyna dość szybko odkrywa, dlaczego jeszcze nie poznała dziecka i dlaczego pani domu nie może opuszczać apartamentu (ale to nadal nie są wszystkie skrywane przez rodzinę tajemnice, to zaledwie początek niespodzianek). Chce zrezygnować, ale w tym momencie trzyma ją już przy Birdach umowa. Mimo klauzuli o poufności zwierza się swojemu narzeczonemu, a ten zaczyna prywatne dochodzenie. Jak to się skończy dla tej dwójki, musicie sprawdzić sami. Nie za bardzo można tu cokolwiek więcej napisać, aby czegoś nie zaspoiletrować. Łatwo to zrobić, ale wtedy powieść traci cały swój urok. Bo jej mocną stroną i największą zaletą jest zaskoczenie. Autorka odkrywa karty powoli, a stopniowo wyłaniające się sekrety są siłą tej książki. To bardzo dobry thriller, pełen nieoczekiwanych zdarzeń i napięcia utrzymującego się przez całą lekturę. Mocno zaskakujący i angażujący w stu procentach.

Styl autorki przypadł mi do gustu. Nie ma tu zbyt obszernych opisów, dzięki czemu nie doświadczymy znużenia choćby przez moment. Książkę czyta się naprawdę dobrze i szybko, głównie z powodu dynamicznej akcji, tego, że ciągle coś się dzieje, ale też za sprawą żywych, naturalnych dialogów. Nie można się od tej powieści oderwać. Wracałam do niej w każdej wolnej chwili, aby dowiedzieć się, co dalej. Czytałam ją w miejscach, w których zazwyczaj tego nie robię, ale nie dało się inaczej, tak bardzo wciąga. Tajemnice z przeszłości ekscentrycznej rodziny Birdów są szokujące, a końcówka już w ogóle wbija w fotel. Trochę żałuję, że po tym, co wyszło na jaw, Sarah nie postąpiła inaczej, chociaż doskonale rozumiem targające nią uczucia po tym, czego się dowiedziała. Chciałabym dowiedzieć się, czy w przyszłości nie zmieniła zdania, no ale na to nie ma szans, bo to powieść jednotomowa. Nie dość, że ten thriller jest mocno nieoczywisty, zostały do niego wplecione poważne i istotne tematy, jak chociażby choroba psychiczna jednej z bohaterek. Jak do tego trudnego przecież tematu podeszli bohaterowie powieści i co zrobili z życia wspomnianej bohaterki, przeczytacie w powieści.

„Idealna niania” to thriller, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. A to nie jest wcale takie proste i oczywiste, bo na rynku pojawia się tak dużo podobnych książek, że naprawdę ciężko czytelnika czymkolwiek zaskoczyć. Powieść Cross wyróżnia się na tle innych thrillerów. Aż ciężko uwierzyć, że to debiut autorki. Podobało mi się i z pełnym przekonaniem Wam tę książkę polecam!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-06-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Sarah Larsen znalazła ogłoszenie o pracę, która miała zapewnić jej przepustkę do lepszego życia. Praca w luksusowym apartamencie, świetna pensja oraz cudowna szefowa. Sarah bez zastanowienia podpisuje klauzulę poufności i przyjmuje ofertę pracy jako niania u bogatej rodziny Birdów.
Niestety młoda kobieta nie wie, co ją czeka. W tej rodzinie dzieje się coś bardzo złego, a Sarah nie może nikomu powiedzieć o tym co dzieje się za zamkniętymi drzwiami apartamentu Birdów, bo obowiązuje ją dyskrecja.
Dlaczego pani Bird nigdy nie wychodzi z apartamentu sama?
Co stało się z poprzednią nianią?

Przeczytajcie, a dowiecie się.

Wow! Co to była za niesamowita i intrygująca fabuła. Nie mogłam oderwać się od tej książki ani przez chwilę. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterów, którzy jak przystało na thriller psychologiczny są ostro walnięci.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu i niepewności podsycając niepokój.
Uwielbiam czytać takie mroczne I przerażające historie.
Znajdziecie tutaj mnóstwo tajemnic, kłamstw, manipulacji oraz niespodziewanych zwrotów akcji.
To taka historia, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Przerażająca, szokująca i wbijająca w fotel dopóki nie skończy się jej czytać.
Niesamowita historia powodująca wzrost ciśnienia. Wasze serce szybciej zabije.
Jeśli lubicie mroczne klimaty to polecam Wam tę mocną książkę.
Jestem zachwycona I usatysfakcjonowana tą lekturą.
Takie książki chcę czytać. Z tą spędziłam ekscytujący wieczór pełen emocji i wrażeń.
Rewelacja!
Polecam gorąco!

~Sara Larsen wraz ze swoim narzeczonym, żyje z miesiąca na miesiąc, ledwo wiążąc koniec z końcem do tego stopnia, że dodatkowe nadgodziny nie są w stanie spłacić ogromnych długów sprzed lat.
I tak pewnego dnia, kiedy kobieta znajduje ogłoszenie z ofertą pracy jako niania, u bardzo zamożnej rodziny w dobrej dzielnicy, długo się nie zastanawia nad podjęciem ostatecznej decyzji.W końcu dodatkowe pieniądze pomogą szybciej spłacić długi po nieżyjącej już cioci.
Nowa praca to jak spełnienie marzeń: luksusowy apartament na dwunastym piętrze, wysoka pensja, przemiła matka dziewczynki - Collet, która jest bardziej dla niej jak przyjaciółka niż potencjalna szefowa.
Sara bez chwili wahania podpisuje sporządzoną wcześniej umowę, wraz z klauzurą poufności nie jest wiedząc tym samym, że podpisuje na siebie "wyrok śmierci"
Kiedy przekracza próg domu państwa Bordów, nie przepuszcza, że już nic nie będzie takie samo do tego stopnia, że jej poukładane dotąd życie obróci się o 180 stopni.
Jakie tajemnice skrywa rodzina Bordów?
Co stało się z poprzednimi nianiami?
Czy Sara dotrzyma klauzuli poufności?I czego tak naprawdę ona dotyczy?
~"IDEALNA NIANIA" to powieść, która pomalutku wciąga nas w mroczny, zawiły, pogmatwany, momentami nawet wręcz przerażający świat rodziny Bordów, gdzie mnogość kłamstw, tajemnic, a nawet odrażających sekretów jest na porządku dziennym.
~Autorka z wielką precyzją stopniowo buduje w nas napięcie, oplatając nas niczym bluszcz swymi mackami przez co niby niczym wyróżniająca się fabuła staje się wręcz lekturą nieodkładana.
To wszystko wraz nieźle pokręconymi bohaterami, ciekawymi wątkami oraz motywem infantylnej, lekkomyślnej i głupiutkiej niani tworzy wręcz duet idealny.
~Jeśli lubisz nietuzinkową fabułę, naszprycowana ogromną dawką niepokoju, manipulacji oraz niespodziewanych wydarzeń to ta lektura jest dla Ciebie.
Fani thrillerów psychologicznych będą miło ukontentowani z zawartości. Książka zaskakuje, momentami wręcz szokuje prze co pozyskanie w pamięci na długo.
Polecam J.K

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-05-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Sarah znajduje ogłoszenie o pracę w charakterze niani w lobby budynku, w którym mieszka. Wydaje się, że to praca marzenie, która może pomóc kobiecie zmienić dotychczasowe życie: luksusowy apartament, świetna pensja i cudowna matka, która zachowuje się jak przyjaciółka, a nie szefowa. Sarah bez wahania podpisuje klauzulę poufności. Z czasem kobieta zauważa, że w rodzinie Birdów dzieje się coś dziwnego, jednak nie ma gdzie szukać pomocy, bo w końcu obowiązuje ją deskrecja. Dlaczego pani Bird nie wychodzi sama z apartamentu? Jakie tajemnice skrywa ta rodzina?

Gdy tylko zobaczyłam tą książkę od razu wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Ogromnie zaciekawił mnie jej opis, a szczególnie co będzie tutaj oznaczało słowo "dyskrecja". To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, a jej styl pisarski bardzo przypadł mi do gustu. Fabuła książki niesamowicie mnie zaintrygowała, wciągnęła i wielokrotnie zaskoczyła! Uwierzcie mi, że tej książki się nie czyta, ja się dosłownie pochłania!
Historia ta opowiedziana jest oczami Sarah, młodej kobiety, która mieszka i pracuje razem z narzeczonym, żeby podreperować domowy budżet postanawia podjąć się dodatkowej pracy, a dokładniej zostać nianią. Udaje jej się zatrudnić w domu Birdów, w którym ma się zajmować tajemniczą czteroletnią Patty, od tej pory kobietę zaczyna zaskakiwać, ale i przerażać wiele rzeczy, które dzieją się w tym domu, jednak podpisała klauzulę poufności i nie może nikomu zdradzić co dzieje się za jego murami. Muszę przyznać, że to co się tutaj działo kompletnie mnie zaszokowało, nie spodziewałam się takiego poprowadzenia tej historii, kiedy już jakieś puzzle, które ułożyłam sobie w głowie zaczynały wskakiwać na swoje miejsce, autorka poraz kolejny mnie ogromnie zaskakiwała i całe moje założenia poszły w łeb. Ta książka jest bardzo emocjonująca, ale i poruszająca, autorka przemyca tutaj wiele ważnych tematów, które tylko wzmagają ciekawość i sprawiają, że ta historia jest wręcz nieodkladalna! Nie mogłam jej odłożyć, póki nie poznałam zakończenie, a to naprawdę sprawiło, że moje serce na chwilę stanęło, by później mocno przyspieszyć. Istna lawina niespodziewanych zwrotów akcji! Nie czytałam może w swoim życiu wiele książek z tego gatunku, czyli thriller psychologiczny, ale ten bezzaprzeczalnie był najlepszym do tej pory! Ogromnie polecam! Moja ocena to 10/10.

Avatar użytkownika - etiudyliterackie
etiudyliterackie
Przeczytane:2022-05-29,

Ekskluzywna dzielnica Nowego Jorku, luksusowy apartament, zamożna rodzina…. brakuje tylko idealnej niani. Birdowie poszukują osoby, która zajmie się ich córką Patty. I tak na anons natrafia Sarah Larsen, która musi podreperować budżet domowy. Idąc na pierwsze spotkanie (rozmowę kwalifikacyjną) jest oczarowana Collette, mamą owej dziewczynki i liczy po cichu, że odstanie tę pracę. Los się do niech uśmiecha i zaczyna „swoją przygodę”, jako opiekunka do dzieci. Z pozoru wydaje się to praca idealna, najistotniejszym jej warunkiem jest całkowita dyskrecja. Z dnia na dzień dziewczyna zauważa niepokojące fakty w zachowaniu całej rodziny Birdów… jak to wszystko się rozwinie i czego się dowie, co po drodze ją spotka? Na tym poprzestanę… najlepsze zostawiam przed Wami!

Książkę czyta się w błyskawicznym tempie. Wszystkie tajemnice, które powoli wychodzą na światło dzienne powodują, że nie można się od niej oderwać. Słowo! Z każdą stroną atmosfera się zagęszcza, aby finalnie totalnie eksplodować.
To co wydarzyło się na końcu, to… petarda, szok i niedowierzanie, nie spodziewałam się kompletnie! Byłam już usatysfakcjonowana zakończeniem kilka rozdziałów wcześniej, a jak się okazało to nie było ostatnie słowo autorki.
To trudna historia pełna bólu i cierpienia, które skrywane są przez lata głęboko w sercu. Kłamstwa z biegiem czasu nawarstwiają się powodując jeszcze większe szkody i nic nie jest w stanie załagodzić "blizn"...

Za co kocha się thrillery? To oczywiste, za element zaskoczenia, poczucie nieustającego zagrożenia, multum emocji - i właśnie to wszystko znajdziecie w tej książce! Dla miłośników tego gatunki to definitywnie #mustread!
Na chwilę obecną to dla mnie najlepszy thriller tego roku!

Nie tylko dobry pomysł na historię musi się znaleźć, autor musi też umiejętnie ubrać to w słowa, przyozdobić i oddać w ręce czytelnika,  Georgina Cross zrobiła to doskonale.

"Idealna niania" to thriller który już na samym początku daje do myślenia. Bogata rodzina szuka niani, gwarantują dobre zarobki, w zamian oczekując dyskrecji. Sarah nawet nie wyobraża sobie co się dzieje za murami apartamentu rodziny Birdów, a oni nie zdradzają swoich sekretów, czekając aż wszystko się samo wyda. Kiedy prawda wychodzi na jaw Sarah jest wstrząśnięta, chce wycofać się z umowy, niestety jest to niemożliwe a ona sama wchodzi w tą przerażającą sytuację coraz bardziej. Najgorsze że tym sekretem nie może podzielić się nawet ze swoim chłopakiem. Rodzina Birdów coraz bardziej ją fascynuje, chce od nich odejść, a jednocześnie coraz bardziej się od nich uzależnia.

Pierwszy raz trafiłam w książce na taki temat, nie chcę Wam niczego zdradzać, żeby nie odebrać Wam przyjemności czytania. Mogę z całą pewnością stwierdzić jedno, ta książka aspiruje do thrillera roku. Przychylam się do tych wszystkich pochlebnych opinii na bookstagramie.

,,Idealna niania" to porywający thriller psychologiczny, który nie pozwala o sobie zapomnieć. To co się w nim znajduje przerazi niejednego czytelnika. Georgina Cross trzyma nas w napięciu prawie do ostatniej strony. Mnóstwo tu gier pozorów. Tutaj znajdziecie mroczną tajemnicę, która zmroziła mi krew w żyłach. W trakcie czytania snułam zakończenie tej historii i wiecie co moje zakończenie różniło się od tego co wymyśliła dla swoich bohaterów autorka. Nigdy bym nie wpadła na taki pomysł. Punkt dla niej. Znajdziecie tutaj również pełen wachlarz emocji. Góruje jedna zasada: o tym czego się dowiecie na temat rodziny Birdów nie możecie nikomu powiedzieć. Czy wchodzicie w to? Naszą bohaterką jest młoda kobieta Sarah Larsen, która mieszka razem ze swoim chłopakiem. Jest kelnerką, ale pieniądze które tam zarabia nie starczają na spłatę długów, które narobiła można powiedzieć przez swoją ciotkę. To ona namówiła ją na przeprowadzkę do Nowego Jorku. Ciotka zachorowała i nasza bohaterka popadła w straszliwe długi, z których do tej pory się nie podniosła. Wychodząc ze swojego mieszkania wpadło jej w oko ogłoszenie o pracę. Pewna rodzina -jak się później okazało bardzo bogata, poszukuje niani do opieki nad ich córeczką. Czyż to nie jest idealna oferta dla naszej bohaterki? Dziewczyna jest podekscytowana. Podpisuje tajemniczą umowę. O tym co tam się dzieje nie może nikomu powiedzieć. Dostanie sporą wypłatę. Tylko czy te pieniądze są tego warte? Collette Bird na pozór wydaje się idealną i elegancką mamą. Jednak coś tutaj śmierdzi. Dlaczego ona sama nie może wychodzić na dwór? Czy Sarah zobaczy w końcu swoją podopieczną? Jak na razie miała tylko do czynienia z samymi dorosłymi ludźmi. W co przyjdzie jej grać? Z biegiem stron byłam coraz bardziej przerażona. Nie miałam pojęcia co jeszcze może ją spotkać. Nie przypuszczałam, że do tego dojdzie... Co się stało z poprzednimi nianiami? Poznając ich historie będziecie wstrząśnięci. Co grozi za złamanie umowy? O tym przekona się nasza bohaterka. Czy było warto nie być dyskretną? Przerażali mnie zarówno pasierb pani Collette jaki i jej mąż. Ci dwaj panowie mają jakąś tajemnicę. Czy jesteście gotowi ją poznać? Ogólnie wszyscy mieszkańcy tego apartamentu są jacyś dziwni Co tak naprawdę się tam wyprawia? Czy Sarah odkryje prawdę nim będzie za późno? Uwielbiam takie historie, które wywołują u mnie gęsią skórkę. Autorka bardzo dobrze prowadziła czytelnika przez mroczne zakamarki ludzkich umysłów. Musicie uważać komu ufacie. Kto tu tak naprawdę jest wrogiem a kto przyjacielem? Powieść ,,Idealna niania" przeczytałam w ciągu jednego dnia. Nie mogłam oderwać się od czytania. Chciałam poznać tajemnicę apartamentu państwa Birdów. Akcja rozkręca się w idealnym tempie. Fabuła bardzo dobrze rozrysowana. Bohaterowie całkiem nieźli. Idealnie dopasowani do swoich ról. Zakończenie - szok. Pytania do was po przeczytaniu ,,Idealnej niani": Co można zrobić z zazdrości? Czy warto było odpowiadać na ogłoszenie? Moim zdaniem niepotrzebnie odpowiedziała na ogłoszenie państwa Birdów. Dlaczego? Zachęcam do przeczytania tej powieści - tam znajdziecie odpowiedź. Oczywiście wy możecie mieć inne zdanie na ten temat. Z całego serca polecam ,,Idealną nianię" wszystkim fanom thrillerów psychologicznych #mommy_and_books .

Georgina Cross do dziś była dla mnie pisarką obcą. Cóż, ja bardziej obracam się wokół polskich pisarzy i pisarek, ale niekiedy potrzebuję solidnego kopa emocjonalnego. Autorka ,,Idealnej niani" zapewniła mi szereg emocji- od niedowierzania, po strach, zagadkę, żal. Tego właśnie chciałam i cieszę się, że trafiłam na coś bardzo wciągającego. Początkowo przyciągnął mnie nie tylko tytuł, ale i biała, niemalże higieniczna oprawa. Zawsze jednak mam wrażenie, że taki sterylny kolor może być mylący i wcale nie zapewni nam delikatnych, spokojnych opisów. Oj, i tym razem się nie pomyliłam...

Jeśli chodzi o fabułę, nie mogę opowiedzieć zbyt wiele, gdyż w książce tej liczy się niemal każdy szczegół. Główna bohaterka, Sarah, wraz ze swoim narzeczonym mieszka w Nowym Jorku. Dziewczyna jest młoda, ale już wiele przeszła. Nie ma nikogo z rodziny, a rosnące długi zmuszają ją do ciężkiej harówy w restauracji o nazwie Palenisko. Całe szczęście, że pracuje tam z Jonathanem- miłość jej życia jest zawsze obok, a Sarah nie czuje się samotna. Pewnego dnia główna bohaterka znajduje ogłoszenie o pracę. Chodzi o to, by zostać nianią dla czteroletniej dziewczynki, Patty. To, co ważne w tym ogłoszeniu, to całkowita dyskrecja. Nikt nie może dowiedzieć się o tym, co dzieje się w budynku. Dlaczego tak jest? O tym czytelnicy muszą przekonać się sami.

Pracodawcy Sarah to bogaci w wpływowi państwo Bird- Collette oraz Alex. Niejedna osoba chciałaby pracować w luksusowym apartamencie, który śmiało można porównać do naszej warszawskiej Złotej 44. Pani Bird to bardzo elegancja i szykowna kobieta. Chodzi w ubraniach od najlepszych projektantów, a pokój czteroletniej Patty to istne marznie każdego dziecka. Jest w nim wszystko- każda najnowsza zabawka, piękne kolory, bajkowe łóżko. Dlaczego więc Collete nigdy nie opuszcza swojego domu, a służba pracująca dla państwa Bird dziwnie się zachowuje? Ja tego zdradzić nie mogę, ale myślę, że zachowanie Collete, jak i zasady, którym będzie musiała podporządkować się Sarah, niejednego czytelnika wbiją w fotel.

Wszystkie rozdziały bardzo mnie wciągnęły, a całą książkę przeczytałam bardzo szybko, gdyż koniecznie chciałam poznać zakończenie. Choć domyśliłam się go, i tak nie uważam tej książki za nieudaną. Wręcz przeciwnie, jej fabuła przypominała mi skrzyżowanie kryminału z bardzo specyficznym rodzajem thrillera psychologicznego. Aby fabuła była mroczna, wcale nie trzeba rozlewu krwi i widoku martwych ciał. Wystarczy, że coś okaże się podejrzane, a autorzy zadbają o to, by zafundować nam skrajne emocje- jeśli jest miłości, to także i przemoc, strach,. Zakładam zatem, że nie każdy polubi tak mocną literaturę. Ja należę do osób zmiennych- raz czytam coś wysublimowanego, lekkiego, dobrze się kończącego, by innym razem przejść do czegoś trudniejszego, na pierwszy rzut oka niewyobrażalnego.

Po przeczytaniu tej powieści stwierdziłam, że pasuje do niej jedno określenie: nie wszystko złoto, co się świeci. To, że ktoś mieszka w luksusowym mieszkaniu, stać go na wszystko, co piękne i drogie, jeszcze nie oznacza, że taka osoba jest w pełni szczęśliwa. Bywa, że ludzie wpływowi i bogaci wyglądają idealnie tylko na zdjęciu, a w swoich ociekających luksusem czterech ścianach przeżywają niewyobrażalne tragedie. Jest to bardzo smutne i mroczne zarazem. Dopóki jednak sami nie doświadczymy danego dramatu, raczej się nie zrozumiemy.

Czy ,,Idealna niania" jest godna polecenia? Moim zdaniem tak. Wiem, że autorka ma jeszcze jedną powieść, która została przetłumaczona na język polski. Gdy tylko znajdę chwilę czasu, chętnie po nią sięgnę.

Nasza dziewczynka
Georgina Cross0
Okładka ksiązki - Nasza dziewczynka

To zwyczajne popołudnie, gdy wychodzę przez drzwi kuchenne na patio, żeby sprawdzić, co u mojej pasierbicy, Mii, która pływa w basenie. Ale nie ma jej...

Zaginiona
Georgina Cross0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Autorka bestsellerowej "Idealnej niani" powraca z nowym thrillerem! Jest czwarty lipca i całe miasteczko zebrało się przy lokalnym basenie. W to skwarne...