Lev

Tom 1 cyklu Shot Callers

Seria o mafijnej rodzinie Leokov bestsellerowej autorki „Raw Family”!

Kiedy Lev Leokov zauważa w klubie nocnym zagubioną młodą kobietę, Minę Harris, wie, że coś jest nie tak. Dodatkowo przyłapuje ją na kradzieży. Musi jednak sam przed sobą przyznać, że po raz pierwszy w życiu ktoś go zaintrygował.
Lev szybko się orientuje, że Mina jest na dnie. W jego życiu nie brakuje przemocy, ale z jakiegoś powodu chce pomóc dziewczynie.
Pozwala jej dokonać wyboru. Jeśli Mina zgodzi się dla niego pracować, nie będzie musiała martwić się o dach nad głową. Jeżeli zdecyduje się zatrzymać sto dolarów, które ukradła, będzie musiała zniknąć. Może też wybrać trzecią opcję, czyli pozwolić, aby Lev zadzwonił po gliny.
Mina decyduje się dla niego pracować. Nie ma niczego, więc nic nie może stracić. Prawda?

Informacje dodatkowe o Lev:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-06-30
Tytuł oryginału: Lev

Kup książkę Lev

Lev - opinie o książce

"Lev" Belli Aurore to pierwszy tom serii "Shot Callers".

Mina to sierota, która przez siedem lat żyła na ulicy jako bezdomna. Dziewczyna w próbie desperacji kradnie portfel Sashy, jest on szefem w prestiżowym klubie, który prowadzi nie całkiem legalne interesy. Widzi to Lev, brat a zarazem ochroniarz klubu. Jest w głębokim szoku, dziewczyna nie ukradła wszystkiego z portfela i nie rozumie dlaczego. Daje jej do wyboru trzy wyjścia, jednym z nich jest praca dla niego.

Dziewczyna nie ma wyboru, bo przecież, co gorszego, może ją spotkać?

Lev od zawsze był inny. Inaczej odbierał zachowania ludzi oraz nie potrzebował ich towarzystwa. Jednak, gdy poznał Minę, nie mógł jej zostawić samej sobie. Poczuł ogromną potrzebę odpowiedzialności za nią.

Ale czy tylko to uczucie zawładnęło jego sercem ?

Autorka świetnie wykreowała orginalne postacie. Najbardziej spodobała mi się postać Miny. Spodziewałam się kolejnej delikatnej kobiety, która wszystko przeżywa za bardzo, robiąc aferę z niczego. Jakże było moje zdziwienie kiedy okazała się pewną siebie, pyskatą kobietą, nie bojąca się sięgnąć po to czego pragnie za wszelką cenę. Cierpliwa, pełna empatii i umiejąca się postawić w sytuacjach, które tego wymagały.

Autorka bardziej skupiła się na głównej bohaterce. Skrupulatnie opisywała jej sytuację, pomysłowość, to jak się odnajdowała w nowym otoczeniu oraz jak zamykała sprawy z przeszłości i otwierała się na nowe znajomości.

Przepadłam w tej historii. Nie mogę się doczekać, aż odkryję losy kolejnych bohaterów tej serii😍.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

"Lev" Aurora Belle to pierwszy tom z serii "Shot Callers". Powieść należy do literatury obyczajowej, romansu.

Muszę przyznać, że odrobinę inaczej wyobrażałam sobie tę książkę. Autorkę znam już z niektórych jej książek, aczkolwiek muszę przyznać, że powieść spełnia swoje zadanie.

Lev Leokov przyłapuje pewną kobietę na kradzieży. Pierwszy raz w życiu ktpś go zaintrygował. Szybko się orientuje, że Mina jest na dnie. Z jakiegoś powodu chce pomóc dziewczynie. Daje jej wybór. Mina decyduje się dla niego pracować. W końcu co mado stracenia?

Uważam, że jest to powieść idealna na czytanie wieczorem. Łatwo się zagłębić w jej świat. I przyjemnie się czyta historię tej dwójki.

Także myślę, że warto ją przeczytać. Jdealna powieść dla zabicia czasu.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Belle Aurora już dawno udowodniła, że potrafi tworzyć historie nieprzeciętne i jedyne w swoim rodzaju. Seria "Shot callers" jedynie to udowadnia. Nietuzinkowi bohaterowie, bardzo specyficzne warunki ich poznania oraz cała masa czynników zewnętrznych, które wpływają na wszystkie wydarzenia toczące się w książce sprawiają, że to naprawdę złożona opowieść. "Lev" rozbudza nasze chęci na poznanie rodziny Leokov, uprzyjemnia nam czas i daje wiele emocji. Czego chcieć więcej od książki? Mina od siedmiu lat żyje na ulicy. Doskonale wie czym jest głód, przejmujący chłód i poczucie beznadziei. Gdy ją poznajemy jej sytuacja jest już skrajna, ona sama na granicy wyniszczenia, gotowa niemal na wszystko, by po prostu przetrwać. Pomimo sposobu w jaki potoczyło się jej życie ona sama nie straciła swojej empatii ani dobrego serca. Nie widzi jednak wyjścia z patowej sytuacji, w jakiej się znajduje, ludzie traktują ją jak kogoś odrażającego, a ona już straciła nadzieję. Jedna przypadkowa decyzja, kiepsko wybrany obiekt kradzieży, powinny przypieczętować jej marny los. Zamiast tego otrzymuje od losu szansę na zmianę swojego położenia, a dodatkowo poznanie prawdy o swojej rodzinie. A może i nawet na miłość. Czy uda jej się odmienić kiepskie karty, które od dawna już dostawała w życiowych rozdaniach i wykorzystać dobroć ludzi, którzy pojawią się na jej drodze? Lev to szalenie specyficzny mężczyzna. W dzieciństwie przeszedł piekło, które jedynie spotęgowało jego wycofanie. Niewiele mówi, nie rozumie ludzkich emocji, jest przekonany, że jedyne co potrafi czuć to gniew, który go napędza, a agresja to jego sposób na wyładowanie się. U jego boku stoi jego rodzeństwo, które prowadzi go przez życie starając się wyjaśniać zawiłości, z którymi ten sobie nie radzi. Dodatkowo mierzy się także z problemami w życiu prywatnym, w które został wmanewrowany. Jednak gdy ujrzał Minę odezwał się w nim instynkt opiekuńczy, którego nie potrafił powstrzymać. Dla niej łamie wszystkie swoje zasady, dla niej stara się pokazać z innej strony. Czy to zderzenie przeciwieństw może jednak mieć jakąkolwiek rację bytu?

"Lev" to książka, która odbiega od schematów na wielu płaszczyznach. Nieidealni bohaterowie, który mierzą się z własnymi słabościami. Jedyne w swoim rodzaju okoliczności w jakich dochodzi do ich poznania. Bardzo szeroko zakrojony świat, w którym przyszło im egzystować. To jedne z cech wyróżniających tę powieść. Autorka skrupulatnie przybliża nam nie tylko specyficzną relację jaka połączyła głównych bohaterów ale i otaczającą ich rzeczywistość, wraz z postaciami pobocznymi. Zaostrza tym samym chęć na poznanie kolejnych historii związanych z członkami rodziny- Sachy i Aniki, Nastasii i Vika, Alessio i Cory. Bowiem każda z tych par ma przed sobą długą drogą do pokonania, by osiągnąć szczęście ale właśnie ta droga zapowiada się nad wyraz interesująco. Ogromnie spodobał mi się sposób przedstawienia związku Miny i Lva, to w jaki sposób na siebie działali, jak zupełnie nieświadomie jedno dawało drugiemu oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Ich relacja, choć oczywiście też fizyczna, tutaj została przedstawiona w sposób, po którym nie można wątpić, iż nastąpiło to typowe połączenie dusz. Całość dopina ciekawa i miejscami żartobliwa narracja oraz poboczne zdarzenia, które mają wpływ na bohaterów i sprawiają, że nie można się nudzić. To naprawdę interesująca propozycja, z którą warto się zapoznać, zwłaszcza, że już niebawem premierę będzie mieć kolejny tom serii.

RAW: REBIRTH
Belle Aurora0
Okładka ksiązki - RAW: REBIRTH

Kontynuacja historii Lexi i Twitcha, na którą czekali fani Raw! Sześć lat temu świat Alexy Ballentine runął. Mimo to kobieta próbuje prowadzić...

Clash
Belle Aurora 0
Okładka ksiązki - Clash

Autorka bestsellerowej serii „Raw Family”! Nie zasługiwał na nią, ale jej serce już wybrało. Emily Aldrich jest zdesperowana. Musi pilnie...