Love on the Brain. Gdy mi這嗆 uderza do g這wy

Kategoria: Romans
Tytu orygina逝: Love on the Brain

Ocena: 4.71 (7 g這s闚)

Nominacja do Goodreads CHOICE AWARDS 2022

w kategorii ,,Najlepszy romans"

Kiedy wróg staje się sprzymierzeńcem, a może kimś więcej...

Bee Königswasser żyje według jednej prostej zasady: Rób to, co w danej sytuacji zrobiłaby Maria Curie. Gdyby NASA zaproponowała Marii posadę menedżerki w projekcie neuro-inżynieryjnym, zaakceptowałaby ją z wdzięcznością. To w końcu spełnienie marzeń. Pierwsza wielka fizyczka świata nie miała jednak nigdy do czynienia z Levim Wardem, a to właśnie z nim musiałaby dzielić obowiązki szefowej.

Levi jest przystojny, ma ciemne włosy i piękne zielone oczy... Ale przecież to właśnie on na studiach doktoranckich dał Bee do zrozumienia, że jej nie cierpi. Dwoje arcywrogów ma zarządzać wspólnym projektem? To się nie może udać.

Od samego początku nic nie idzie zgodnie z planem. Ginie cenny sprzęt a pracownicy centrum badawczego ignorują nową menedżerkę. Wtedy niespodziewanie Levi przychodzi jej z pomocą - wspiera ją na każdym kroku, zawsze staje po jej stronie, a przy tym wręcz pożera ją wzrokiem. Czy to możliwe, że Levi Ward jej sprzyja?

Z dnia na dzień cały świat Bee staje na głowie...

KSIĄŻKA DLA CZYTELNIKÓW 18+

Tagi: Romans wsp馧czesny

Kup ksi捫k Love on the Brain. Gdy mi這嗆 uderza do g這wy

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Love on the Brain. Gdy mi這嗆 uderza do g這wy

Avatar u篡tkownika - majaciupinska
majaciupinska
Przeczytane:2023-06-18,

Bee to pozytywnie zakr璚ona neurobiolo磬a, a tak瞠 ogromna fanka Marii Curie. Kiedy otrzymuje mo磧iwo嗆 kierowania wa積ym projektem w NASA, zgadza si bez wahania. Szkopu tkwi w tym, 瞠 b璠zie musia豉 dzieli posad z Levim, kt鏎y jeszcze w czasach doktoranckich przejawia wyra幡 niech耩 do jej osoby. Jak kobieta poradzi sobie na nowym stanowisku? Czy b璠zie w stanie udowodni, 瞠 p貫 w tym Zawodzie nie ma znaczenia? I jaki tak naprawd oka瞠 si Levi?

Druga przeczytana przeze mnie ksi捫ka Hazelwood okaza豉 si… w wi瘯szej mierze kalk pierwszej. Autorka powiela schematy z „The love hypothesis” i z regu造 w takim zabiegu nie ma nic z貫go. W ko鎍u nie ma to, jak powiew 鈍ie穎軼i po陰czony z klisz. Niestety autorka po raz kolejny przedstawia nam Olive i Adama, z tym, 瞠 w innej dziedzinie nauki i okoliczno軼iach. Cho w 瘸dnym razie nie jest to podobna historia, niekt鏎e rzeczy s tak bli幡iacze, 瞠 a momentami nudne i przewidywalne.

Tak jak w poprzedniej historii autorka porusza temat braku r闚nouprawnienia w niekt鏎ych dziedzinach. Wida natomiast, 瞠 w „Love on The Brain” ma on zdecydowanie wi瘯szy wyd德i瘯. Dzieje si tak ze spraw wi瘯szej ilo軼i powi您anych z nim scen, zdecydowanie bardziej 鈍iadomej g堯wnej bohaterce i nawi您aniu do naszej noblistki.

Nie brakuje tu pikantnych scen, kt鏎e id帷 w parze z urokliw relacj g堯wnej pary wywo逝j motyle w brzuchu i szeroki u鄉iech. Przedstawiony romans zapewni mi to, czego brakowa這 w historii Adama oraz Olive – wsp鏊nych scen 軼i郵e zwi您anych z nauk. Obserwujemy, jak Levi realnie wspiera swoj wsp馧pracownic i staje za ni murem, gdy seksistowskie otoczenie usi逝je j st豉msi.

Cho troch zawiod豉m si na tej ksi捫ce, to nie da si ukry, 瞠 jest ona lekka, Zabawna i Urocza. Hazelwood nie pr鏏uje na si喚 nada jej g喚bi, ale te nie daje nam do b鏊u przerysowanej historii o niczym. Za to dostarcza odm騜d瘸j帷 rozrywk, W kt鏎ej wszystkie elementy dawkowane s „ze smakiem”.

Avatar u篡tkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-06-18,

🧠Recenzja💖

Wsp馧praca barterowa @youandyabooks @wydawnictwomuza

Premiera 17.05.2023

„Love on the brain” – Ali Hazelwood

Moje pierwsze spotkanie z histori o tematyce mi這軼i w NASA, umys堯w 軼is造ch, wiele zawik豉nych s堯w, rzeczy i sytuacji. Czy to by dobry wyb鏎 ? To nie by dobry wyb鏎 to by這 genialne. Oderwa si od niej nie mog豉m, gdy tylko j odk豉da豉m, to m鎩 wzrok i d這nie lecia造 w jej kierunku. A to za spraw wiele w徠k闚, kt鏎e s rozpocz皻e ale na ich wyja郾ienie i zako鎍zenie musia豉m d逝go czeka, ale to by豉 s這dka tortura. Ale mo瞠 zaczn od pocz徠ku.

Bee to genialna, m這da neurolo磬a, kt鏎ej marzeniem s w豉sne badani wi璚 gdy dostaje propozycj od NASA to jest wniebowzi皻a. Wreszcie b璠zie mog豉 si realizowa i spe軟ia marzenia. Oderwie si od g逝piego szefa i my郵i o by造m facecie. Jej idolk jest Maria Sk這dowska-Curie i robi wszystko tak jakby zrobi豉 to ona. Mocno czu to jak Bee jest zwi您ana z t postaci i w豉郾ie to jest w niej niezwyk貫. Nie jest standardow dziewczyn, ma kolorowe w這sy, kolczyki i tatua瞠, a do tego jest piekielnie inteligentna. Nie poddaje si 豉two, gdy kto rzuca jej k這dy pod nogi to ona podnosi si i idzie dalej. Ma w sobie wielk pasj i odwag. Nie boi si wyzwa i m闚i to co my郵i. Jedynie czego ju nie chce w 篡ciu to mi這軼i, bo ona powoduje tylko b鏊 i kiedy jej zabraknie.

Levi to zdolny facet, kt鏎y razem z Bee ma kierowa projektem. Nie do嗆, 瞠 przystojny to inteligentny, chocia na pocz徠ku nie pa豉豉m do niego sympati. Jego zachowanie nie raz wywo造wa這 moj z這嗆, bo nie rozumia豉m jak mo積a by takim cz這wiekiem. Jednak gdy pozna豉m jego powody to zmieni豉m zdanie i potem by這 coraz lepiej. Levi skrywa pewien tajemnice, kt鏎e po wyj軼iu na jaw powoduj, 瞠 ca豉 historia staje si logiczna. A tak w og鏊e to dobry i mi造 facet. Nie gra jakiego bad boya, kt鏎y swoj inteligencj pr鏏uje wyrywa kobiety. Ma w sobie co takiego co przyci庵a.

Bohaterowie o nieprzeci皻nym umy郵e, kt鏎zy rami w rami walcz o projekt. Pocz徠ki by造 trudne i nieprzewidywalne. Ona nie mo瞠 zrozumie czumu on taki jest, a on ma swoje powody do bycia zimnym. Autorka udowadnia, 瞠 szczera rozmowa mo瞠 rozwia wszystkie w徠pliwo軼i. A dawna niech耩 mo瞠 si przerodzi w przyja潯 i mo瞠 nawet w mi這嗆. B璠zie mi璠zy nimi r闚nie gor帷o, ale nie tylko od czu造ch rozm闚 ale od intymno軼i i nami皻no軼i.
Autorka zdoby豉 moje serce ca陰 ksi捫k, ka盥y jej aspekt jest mocno wci庵aj帷y. Pocz患szy od romansu, kt鏎y jest mocno wci庵aj帷y a po naukowe sytuacje i rozmowy. J瞛yk jest dosy specyficzny ale z drugiej strony lekki i przystosowany do zwyk貫go czytelnika. A takie trudne terminy nie tylko pobudza造 moje zainteresowanie ale i sk豉nia造 do poczytania o tym wi璚ej. Autorka zawar豉 w ksi捫ce r闚nie r騜ne problemy i emocje kt鏎e ci篹ko ogarn望. Ostatnim s這wem ta historia jest genialna i 鈍ie瘸. Jeszcze nie spotka豉m si z tak ciekawie stworzon histori o ponadprzeci皻nych umys豉ch, kt鏎ych po陰czy造 r騜ne emocje i tajemnice, kt鏎e trzeba rozwi您a. Polecam ka盥emu z ca貫go serca.

11/10❤️❤️

Avatar u篡tkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-06-11,

"Nie musisz nawet przyznawa sama przed sob, 瞠 mnie kochasz, bo ja kocham ci za nas dwoje."

Zdarza si, 瞠 robi reread czego, co czyta豉m wcze郾iej w oryginale i tak w豉郾ie by這 z ksi捫k "Love on the brain" Ali Hazelwood. Moje przemy郵enia? Spodoba這 mi si bardziej, ni za pierwszym razem! 🩷

Autorka pisze powie軼i i nowele, kt鏎ych bohaterowie poruszaj si po 鈍iecie nauki, bada, uniwersytet闚, odkry i wynalazk闚. Ju sama ta tematyka zach璚a do si璕ni璚ia po jej pozycje, bo jest szalenie interesuj帷a i rzadko wykorzystywana w romansach. 😉
W "Love on the brain" poznajemy szalon Bee- neurobiolo磬, kt鏎a otrzymuje szans pracy dla NASA. To spe軟ienie jej marze i du篡 sukces, zwa篡wszy, 瞠 kobiety w jej 鈔odowisku rzadko s odpowiednio doceniane.
Niestety, okazuje si, 瞠 Bee b璠zie musia豉 wsp馧pracowa z Levim - facetem, kt鏎y nienawidzi jej przez ca造 okres studi闚, nie wiadomo z jakiego powodu.
Mimo to, Bee nie zamierza unosi si honorem i pr鏏uje zachowywa si profesjonalnie.
Niestety, nic nie idzie zgodnie z planem.
Brakuje sprz皻u, projekt stoi w miejscu, a wszystko wskazuje na to, 瞠 to Levi macza palce we wszystkim, co z貫go si dzieje.
Tylko czy aby na pewno?
A mo瞠 nic nie jest takie, jak mog這by si wydawa?
😁
Tak mi si ta ksi捫ka podoba豉, 瞠 a nie wiem, od czego zacz望!
Mo瞠 od tego, co jest ju na pierwszej stronie, czyli w徠ek Marii Sk這dowskiej-Curie! Ja wiem, 瞠 to chyba cecha Polak闚, 瞠 bardzo si jaraj, jak tylko kto wspomni o s造nnym rodaku, ale nic na to nie poradz! Zw豉szcza, 瞠 Maria okaza豉 si tu by bardzo wa積 postaci, wr璚z jedn z g堯wnych bohaterek, cho tylko platonicznie.

Inn ciekaw kobiec postaci by豉 asystentka Bee! Bardzo barwnie zbudowana, dziwnie 鈍ietna i uroczo zabawna, chcia豉bym j pozna w realu, chocia pewnie czu豉bym w jej obecno軼i ziarenko niepokoju.😉
O Levim nie ma si co rozpisywa- kolejny idealny facet do陰czaj帷y do listy moich ksi捫kowych m篹闚. 🤷🏼‍♀️ Mo瞠 nieco nie鄉ia造, ale nie w ka盥ej sytuacji. 😉
Bee r闚nie skrad豉 moje serce, i my郵, 瞠 wiele czytelniczek znajdzie w niej cz御tk siebie, bo by豉 tak bardzo normalna, a przy tym genialna! Cudowna, wra磧iwa kobieta, z jednej strony przestraszona i niepewna, a z drugiej odwa積a i pracowita. Kiedy dorosn, chc by jak Bee!

W徠ek romantyczny tutaj to lekki slow burn, je郵i czytali軼ie "The love hypothesis", to mo瞠cie spodziewa si czego podobnego, ale jednocze郾ie absolutnie wyj徠kowego. 🩷
Nie zabraknie tu r闚nie humoru i chemii mi璠zy bohaterami, a nawet w徠ku lekko sensacyjnego!
Tutaj r闚nie uk這ny w stron t逝macza- 鈍ietna robota, a sam fakt, 瞠 ponowne przeczytanie tego po polsku spodoba這 mi si bardziej, ni pierwszy raz w oryginale, te o czym 鈍iadczy. 😁
Uwielbiam w tej ksi捫ce wszystko i bardzo Wam j polecam!
9/10🩷
P.S. Podczas czytania wiadomo軼i 讜aka, zaczynaj帷ej si od s堯w "wiem, jak pachnie" prawie si pop豉ka豉m!😁🩷

Avatar u篡tkownika - NataliaDrazek88
NataliaDrazek88
Przeczytane:2023-05-22, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Mam,

Lubicie ameryka雟kie komedie romantyczne? Zdarza mi si niekiedy takie filmy ogl康a, a ostatnio nawet takie ksi捫ki czyta. Lekkie, romantyczne i strasznie schematyczne. Niejednokrotnie wam narzeka豉m na schematyczno嗆 w ksi捫kach, jednak w przypadku “Love on the brain” Ali Hazelwood, owa schematyczno嗆 nie przeszkadza mi, a nawet cieszy豉m si ni. Niekiedy potrzeba nam takich prostych historii, kt鏎e daj pocieszenie, nie trzeba si nad nimi za du穎 rozwodzi, jedyne co trzeba to cieszy si mi陰 lektur. Ten tytu w豉郾ie dzi瘯i swojej schematyczno軼i skojarzy mi si z ameryka雟k komedi romantyczn. Powiedzcie prawd, niejednokrotnie mo積a spotka si z dwoma przyjaci馧kami, jedna kolorowa i zadowolona z 篡cia a druga gotka, cz瘰to prawi帷a o 鄉ierci. Do tego dodajmy motyw hate-love, kt鏎y okaza si nad wyraz rozdmuchany, oczywi軼ie nie zapomnijmy o ogromnym przyrodzeniu g堯wnego bohatera, kt鏎y musia by tak wielki i niejednokrotnie musia這 by to wspominane, poniewa inaczej mo積a by這by zapomnie, 瞠 to ksi捫ka Ali Hazelwood.

Bee K霵igswasser uwielbia Mari Sk這dowsk Curie, swoje dzia豉nia opiera na my郵i: co zrobi豉by Maria? Ostatnio jej 篡cie si posypa這, najlepsza przyjaci馧ka przespa豉 si z jej narzeczonym, przez co Bee decyduje, 瞠 w jej 篡ciu nie jest potrzebna mi這嗆. Wystarczy jej praca i osi庵ni璚ia naukowe oraz fakt, 瞠 dosta豉 si do elitarnego programu NASA. Levi Ward to prawdziwy przystojniak, wysoki, umi窷niony i posiadaj帷y pi瘯ne i niezwykle zielone oczy. Do tego dodajmy fakt, 瞠 jest cenionym in篡nierem i w豉郾ie on b璠zie osob, z kt鏎 Bee musi 軼i郵e wsp馧pracowa. Kilka lat temu poznali si w innych okoliczno軼iach, jednak Ward od samego pocz徠ku pokazywa, 瞠 nie cierpi Bee, wi璚 teraz nie widzi jej si praca z cz這wiekiem, kt鏎y ni gardzi. Czy uda im si zakopa top鏎 wojenny?

Cz瘰to spotykacie si z nawi您aniami w ksi捫ce do naszych rodak闚, oczywi軼ie chodzi mi o ksi捫ki zagraniczne. W “Love on the brain” bardzo cz瘰to jest wspominana Maria Sk這dowska Curie, ale to nie wszystko, sama g堯wna bohaterka jest w jednej cz窷ci polk, a dok豉dniej jej matka by豉 w po這wie polk. Ucieszy mnie ten fakt, poniewa ma這 kiedy spotykam si z polskim akcentem w zagranicznych ksi捫kach.

Bohaterowie s 鈍ietnie napisani, nie spodziewa豉m si, 瞠 w lekkim romansie spotkam g堯wn bohaterk, do kt鏎ej b璠 篡wi takie uczucia, kibicowa豉m jej, cieszy豉m si razem z ni i prze篡wa豉m ka盥e niepowodzenie. Tak samo mia豉m z Levim, ch這pak by bardzo przewidywalny, jednak na tyle s這dki, 瞠 ci篹ko by這 mi doszuka si jakich jego wad. Nie mo積a r闚nie zapomnie o humorze, kt鏎y dos這wnie wylewa si ze stron, nieistniej帷y kot, kt鏎y atakuje jak prawdziwy tygrys to m鎩 ulubiony fragment ksi捫ki. Co prawda mia豉 ona swoje dziwaczne momenty, autorka chyba z nich s造nie, poniewa w obu jej ksi捫kach czu豉m niekiedy za瞠nowanie. Jednak chyba zosta這 mi si pogodzi z tym i czeka na kolejn ksi捫k autorki i jako przymkn望 oko na jej momenty 瞠nady.

Ten tytu jest pe貫n pikantnych scen, napisanych do嗆 dobrze, jednak nie idealnie i ze smakiem. Cho przyznam, 瞠 czyta豉m du穎 gorzej opisane sceny erotyczne, wi璚 nie mog ich zaliczy jako jaki minus ksi捫ki.

Nie mog zapomnie, 瞠 spotkamy si tu z bardzo wa積ym tematem, jaki jest niesprawiedliwe traktowanie kobiet, czy os鏏 z ni窺zych klas spo貫cznych w 鈍iecie naukowc闚. Ten temat bardzo mnie zaciekawi i mam nadziej, 瞠 w innych ksi捫kach autorka go r闚nie poci庵nie.

Polecam wam ten tytu, jako lekk ksi捫k, kt鏎 si szybciutko czyta, kt鏎a rozbawi i wzbudzi same ciep貫 uczucia. Za egzemplarz do recenzji dzi瘯uj bardzo wydawnictwu Muza i You and Ya.

Co maj ze sob wsp鏊nego NASA, kot i p帷zki? ???

To "Love on the Brain"! Je郵i chcecie si dowiedzie dlaczego takie po陰czenie wybra豉m to przeczytajcie do ko鎍a moj recenzj ?

Bee zajmuje si neurobiologi. Jest zdecydowanie niedoceniana przez swojego prze這穎nego, ale dostaje propozycj wsp馧pracy przy projekcie dla NASA.

Razem ze swoj asystentk wyrusza do Teksasu, 瞠by pracowa z kolesiem, kt鏎y nienawidzi jej na studiach. Dla takiej szansy jednak warto si po鈍i璚i. Cho z pocz徠ku s jej rzucane k這dy pod nogi, a wega雟kie p帷zki wyjadane to przyst瘼uje do pracy i opieki nad (nie)wyimaginowanym kotem, a raczej kotk ?

O dziwo Levi po pierwszych zgrzytach zachowuje si wzgl璠em niej ca趾iem zno郾ie i chc帷 nie chc帷 uwalnia si mi璠zy nimi chemia.

Dalej nie b璠 spojlerowa, tylko zach璚a do si璕ni璚ia po "Love on the Brain".

Ali Hazelwood 鈍ietnie operuje pi鏎em i z trudem odrywa豉m si od czytania.

Do tego nie zabrak這 znacznik闚 i zakre郵aczy, za co dawna ja spali豉by mnie na stosie ?

Je郵i szukacie ksi捫ki, w kt鏎ej opr鏂z romansu znajdziecie kilka wa積ych przekaz闚 to naprawd warto si璕n望 po t ksi捫k.

Ja ju wiem, 瞠 po ksi捫ki Ali Hazelwood mog si璕a w ciemno i si nie zawiod.

Tw鏎czo嗆 Ali Hazelwood znam nie od dzi dlatego, gdy data premiery "Love on the Brain" ujrza豉 鈍iat這 dzienne, wiedzia豉m, 瞠 b璠zie to jedna z ksi捫ek, na kt鏎e czekam w tym roku najbardziej. Teraz gdy jestem ju po lekturze, mog z czystym sumieniem powiedzie, i w dalszym ci庵u jestem zauroczona tw鏎czo軼i kobiety, kt鏎ej pierwsza wydana w naszym kraju ksi捫ka, czyli "The Love Hypothesis", wyrwa豉 mnie w zesz造m roku z czytelniczego zastoju i przywr鏂i豉 rado嗆 z czytania ksi捫ek.

"Love on the Brain" to kolejna publikacja, kt鏎a pozwala czytelnikowi pozna 鈔odowisko naukowe, w kt鏎ym kobiety pozostaj niedoceniane, dyskryminowane i traktowane zdecydowanie gorzej od m篹czyzn, tylko z powodu swojej p販i. Dlatego jestem dumna z Ali Hazelwood, 瞠 zdecydowa豉 si zwr鏂i uwag na ten odwieczny problem, poniewa uwa瘸m, 瞠 je瞠li co jest wa積e, nale篡 m闚i o tym g這郾o!

Ksi捫ka "Love on the Brain" opowiada histori Bee K霵igswasser, kt鏎ej idolk jest Maria Sk這dowska-Curie. W豉郾ie dlatego Bee stara si 篡 wed逝g jednej prostej zasady: r鏏 to, co zrobi豉by Maria. Dzi瘯i tej dywizie neurobiolo磬a jest w stanie podj望 ka盥 篡ciow decyzj i stawi czo豉 wszelkim problemom. Zar闚no tym zawodowym, jak i osobistym.

Bee powoli zaczyna traci nadziej na lepsze jutro, poniewa po raz kolejny nie otrzyma豉 dofinansowania swoich bada. Jej kariera utkwi豉 w martwym punkcie, a w dotychczasowym miejscu pracy musi u瞠ra si z seksistowskim prze這穎nym. W豉郾ie wtedy kobieta otrzymuje propozycj wsp馧pracy z NASA. Jest przekonana, i z豉pa豉 Pana Boga za nogi, ale okazuje si, 瞠 przyj璚ie oferty wi捫e si z konieczno軼i bliskiej wsp馧pracy z Levim Wardem. Wysokim i atrakcyjnym m篹czyzn z przepi瘯nymi zielonymi oczami, z kt鏎ym 陰czy j burzliwa przesz這嗆. Jaka? Ot騜 na studiach doktoranckich Levi traktowa Bee jak z這 konieczne i bardzo wyra幡ie sygnalizowa, 瞠 jej nie cierpi. Czy zatem Bee i Levi b璠 umieli znale潭 wsp鏊ny j瞛yk i dadz rad zarz康za wsp鏊nym projektem? Czy zdeklarowani arcywrogowie niespodziewanie stan si sprzymierze鎍ami, kt鏎zy b璠 wspiera si na ka盥ym kroku? Odpowiedzi na te pytania otrzymacie, si璕aj帷 po "Love on the Brain" autorstwa Ali Hazelwood.

Musz przyzna, 瞠 autorka stworzy豉 lekk i urokliw histori, pe軟 ciekawostek, informacji oraz zagadnie zwi您anych ze 鈔odowiskiem naukowym, w kt鏎ym pracuj g堯wni bohaterowie. Ali Hazelwood umiej皻nie wplot豉 w ni wiele zabawnych dialog闚 i romantycznych moment闚, kt鏎e sprawiaj, 瞠 ksi捫k czyta si z zainteresowaniem, a kolejne strony dos這wnie przewracaj si same.

Na pochwa喚 zas逝guje r闚nie kreacja bohater闚. Zar闚no g堯wnych, jak i tych drugoplanowych. Bee da豉 si pozna czytelnikom jako osoba wra磧iwa, ambitna i piekielnie inteligentna, kt鏎ej z powodu 篡ciowych do鈍iadcze brakowa這 troch pewno軼i siebie. Natomiast Levi, mimo 瞠 w niekt鏎ych momentach sprawia wra瞠nie niezwykle osch貫go i wycofanego, w rzeczywisto軼i jest bardzo ciep造m i troskliwym m篹czyzn, kt鏎ego niejedna kobieta pragn窸aby zaprosi do swojego 篡cia. Na uwag zas逝guj r闚nie liczni wsp馧pracownicy oraz zwierz皻a, kt鏎zy s nieodzownym elementem tej historii, ale nie b璠 si na ich temat rozpisywa, aby nie psu Wam rado軼i z czytania.

Musz zaznaczy, 瞠 r闚nie bardzo podoba mi si w徠ek wp造wu medi闚 spo貫czno軼iowych na dzisiejszy 鈍iat i chocia nie jestem fank aplikacji z niebieskim ptaszkiem, przyznaj, 瞠 czyta豉m te fragmenty powie軼i z wielkim entuzjazmem.

Dlatego, je瞠li jeszcze nie mieli軼ie okazji zapozna si z ksi捫k "Love on the Brain" serdecznie Was do tego zach璚am. Gwarantuj, 瞠 nie b璠zie to strata czasu.

Avatar u篡tkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2023-05-30, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

"Love on the brain" to ksi捫ka napisana przez Ali Hazelwood wydana przez Wydawnictwo You&YA [wsp馧praca reklamowa z @youandyabooks]

,,R鏏 to, co zrobi豉by Maria Sk這dowska-Curie"? To motto 篡ciowe Bee K霵igswasser, m這dej neurobiolo磬i, kt鏎a, dzi瘯i tej zasadzie, jest w stanie podj望 ka盥 篡ciow decyzj.

砰cie Bee wygl康a aktualnie po prostu beznadziejnie. Jej kariera stan窸a w martwym punkcie, dziewczyna jest pracownikiem ni窺zego szczebla i musi u瞠ra si z seksistowskim prze這穎nym, nie uda這 si jej otrzyma odpowiedniego dofinansowania, a do tego jej narzeczony zdradzi j z jej najlepsz przyjaci馧k. Jak ju co si wali, to po ca這軼i, prawda? Jednak wszech鈍iat mia jeszcze jakie plany wobec losu dziewczyny i rzuci jej pod nogi propozycj wsp馧pracy z... Levim Wardem. Dziewczyna ma pracowa jako wsp馧przewodnicz帷a przy projekcie BLINK, w kt鏎ym razem z NASA ma stworzy he軛 dla astronaut闚, zwi瘯szaj帷y mo磧iwo軼i neuroprzeka幡ik闚. Super, ale w豉郾ie - z Levim Wardem?!

Atrakcyjny, wysoki, ciemnow這sy, seksowny. Czego chcie wi璚ej? Mo瞠 豉twiejszej, wsp鏊nej przesz這軼i. Na studiach doktoranckich Levi, wyra幡ie to sygnalizuj帷 wszem i wobec, nie znosi Bee. Traktowa dziewczyn jak najwi瘯szego wroga. Jak wsp馧pracowa, skoro zwyczajnie, po ludzku, si nie da?

Ksi捫ka, jak to ksi捫ki z motywem enemies to lovers, mog豉by by przewidywalna. Mog豉by zanudzi na 鄉ier, a na koniec sprawi, 瞠 chce nam si rzyga przez jak捷 nad wyraz urocz scen. ,,Love on the brain" nie jest jednak ksi捫k schematyczn i przewidywaln. Wiadomo, traktowanie jak najgorszego wroga, skrywane uczucie, pr鏏a dotarcia do siebie i... komplikacje. To nawet nie jest spojler, a opis tradycyjnego schematu ETL. I pewnie, wszystko mog這by by oczywiste, a jednak - nie jest, bo wykonanie jest po prostu boskie.

,,Love on the brain" jest drug ksi捫k autorki, kt鏎 mia豉m okazj przeczyta. Od autorki otrzymujemy wci庵aj帷 i anga簑j帷 histori, charakterne, sarkastyczne i zapadaj帷e w pami耩 postaci, dialogi na wag z這ta i potyczki s這wne, kt鏎e rozwalaj na 這patki, sytuacje komiczne, dramatyczne i rozczulaj帷e.

Jest to mieszanka wybuchowa, kt鏎a sprawia, 瞠 ksi捫k czyta si z ogromn przyjemno軼i i w b造skawicznym tempie. Dodatkowo, sceny erotyczne, kt鏎e pojawiaj si w ksi捫ce, nie s 瞠nuj帷e.

Podoba mi si r闚nie to, 瞠 autorka skupia si na przedstawieniu 鈔odowiska kobiecego w kr璕u naukowc闚, w tym przytaczaj帷 problem lekcewa瞠nia, podwa瘸nia decyzji kobiet, umniejszania, kwestionowania, dyskryminacji. Nie oszukujmy si, mimo, 瞠 nast徙i造 ogromne zmiany pod tym wzgl璠em na lepsze, to nadal niekt鏎zy 篡j w 鈔edniowieczu. Poruszanie takich temat闚 jest dobre.

Dodatkowym plusem s oczywi軼ie ciekawostki o Marii Sk這dowskiej-Curie.

Je郵i macie ochot na urocz, zabawn i romantyczn opowie嗆 z mn鏀twem komplikacji po drodze i naukowym t貫m, to si璕nijcie po ,,Love on the brain".

Za egzemplarz do recenzji dzi瘯uj Wydawnictwu You&YA.

Avatar u篡tkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-05-12, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Po przeczytaniu ,,The Love Hypothesis" wiedzia豉m, 瞠 b璠 w ciemno si璕a po ka盥 kolejn ksi捫k Ali Hazelwood i okazuje si, 瞠 ,,Love on the Brain" zachwyci這 mnie ju od pierwszych stron.

Autorka ma niezwykle lekkie pi鏎o, a jej ksi捫ki poch豉niam w jeden wiecz鏎. Naukowa otoczka niezwykle mnie fascynuje, a wzmianka na pierwszej stronie o Marii Sk這dowskiej-Curie by豉 dla mnie przyjemnym zaskoczeniem. Jak si okaza這 ta niezwykle silna i niestety niedoceniona kobieta by豉 inspiracj do stworzenia ca貫j powie軼i i postaci Bee, czyli naszej g堯wnej bohaterki.

Ali jak nikt inny potrafi kreowa silne kobiece postaci i pomimo, 瞠 wszyscy bohaterowie ksi捫ki s 鈍ietni to jednak kobiety s tutaj g鏎. Bee to posta niezwykle silna, niezale積a, d捫帷a do celu i przede wszystkim znaj帷a swoj warto嗆. Kolejny raz zostajemy przeniesieni w naukowe 鈔odowisko, gdzie sukces odnios kobiety tylko i wy陰cznie te, kt鏎e nie daj sobie w kasz dmucha i oczywi軼ie Bee ca趾owicie si do nich zalicza. Podobnie jak w pierwszym tomie na drodze tej silnej kobiety musia stan望 m篹czyzna - Levi. Ich romantyczna relacja jest opisana ze smakiem i w por闚naniu z TLH zbli瞠 jest znacznie wi璚ej. M篹czyzna nale篡 do tych, kt鏎ych po prostu nie da si nie lubi.

Pomimo, 瞠 篡jemy w XXI wieku to codziennie wiele kobiet jest dyskryminowanych i nie branych na powa積ie przez swoj p貫. To w豉郾ie o tym pisze autorka i ukazuje walk kobiet o swoje prawa. Walk przeciw r騜nego rodzaju stereotypom i ogromnej sile jaka drzemie w ka盥ej z nas. Oczywi軼ie w ksi捫ce w徠k闚 jest wiele i tworz one ze sob niesamowit ca這嗆 po kt鏎 zdecydowanie warto si璕n望.

Avatar u篡tkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2023-05-11, Ocena: 4, Chc przeczyta,

,,Love on the brain. Kiedy mi這嗆 uderza do g這wy" to lekka, zabawna i bardzo przyjemna lektura, od kt鏎ej trudno si oderwa.

Je郵i chodzi o ca這kszta速 to ksi捫ka bardzo mi si podoba豉 i z ch璚i si璕n po kolejne tytu造 tej autorki.

To komedia romantyczna z naukowcami w rolach g堯wnych. Oni troch inaczej postrzegaj 鈍iat i mi這嗆.

Podoba mi si te sam zamys przedstawienia w tej pozycji walki o r闚ne prawa kobiet jak i os鏏 nieuprzywilejowanych jednak, tylko zamys.

Niestety kobiety w tej ksi捫ce to odklejone feministki, kt鏎e niekiedy gadaj g逝poty. M闚i o r闚no軼i ale kiedy przychodzi co do czego sprowadzaj wszystko albo do seksualno軼i albo p販i. Jak kontakty w gabinecie, ob軼iskiwanie si etc. s odebrane przez bohaterki 幢e, nie dlatego, 瞠 og鏊nie takie zachowanie jest niedopuszczalne ale dlatego 瞠 dotyczy這 to lesbijek...

Takie ukazywanie, 瞠 niekt鏎ym wolno wszystko, a je郵i jest pot瘼ione to nie dlatego, 瞠 jest to nie na miejscu, a dlatego, 瞠 dotyczy kogo, kto chce 瞠by mu by這 wszystko wolno.

Niestety by這 jeszcze du穎 tego typu fragment闚 i sytuacji. Kusi這 mnie 瞠by wtedy od這篡 ksi捫k, no bo b康幟y powa積i... Jeszcze by taki fragment kiedy Bee mia豉 problem z tym, 瞠 Levi s逝cha takiej muzyki jakiej lubi, a nie muzyki kobiet albo jakich mniejszo軼i. Pozostawi to bez komentarza...

Og鏊nie sama historia jest 鈍ietna. My郵, 瞠 warto po ni si璕n望 i przymkn望 oko na fragmenty tego typu. Chocia troch smutno, bo ta historia mog豉by by o wiele lepsza.

Inne ksi捫ki autora
Pod jednym dachem
Ali Hazelwood0
Ok豉dka ksi您ki - Pod jednym dachem

Pierwsza z trzech nowelek autorki bestsellerowej powie軼i The Love Hypothesis M這da doktorantka mieszkaj帷a pod jednym dachem ze swoim wrogiem numer jeden...

Skazani na siebie
Ali Hazelwood0
Ok豉dka ksi您ki - Skazani na siebie

Druga z trzech nowelek autorki bestsellerowej powie軼i The Love Hypothesis Nic tak nie pobudza apetytu na mi這嗆 jak odrobina rywalizacji mi璠zy naukowcami...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Holly