Mrok duszy. Część 2

Tom 2 cyklu Czerń Rubinu

,,To jest szalone, ale wokół nas żyją postacie, o których istnieniu większość z nas nie ma pojęcia. To, co brałam za objawy schizofrenii, było czymś zupełnie normalnym... dla takich osób jak ja czy Dawid.

Jestem Widzącą, dzięki czemu w dzieciństwie dostrzegałam więcej niż inni. I to był pierwszy szok. Kolejnym była wizja Dantego, który nie opisał wędrówki swojego alter ego po poziomach piekła, a na swój zwariowany sposób nakreślił otaczające nas Wymiary. A każdy z nich należy do innych istot.

Ludzie.

Demony.

Wampiry.

Wiedźmy.

Wilkołaki.

Dryadalis.

Magowie.

Dziewięć Wymiarów, siedem znanych gatunków... łącznie z ludźmi.

Szalone, prawda?

Ale uwierzyłam w to. Nie mogło być inaczej, gdy to spokojny głos Dawida przekazywał mi te informacje".

Luiza z całych sił stara się nie dopuścić do wojny, choć śmierć Dawida sprawiła, że jej duszą zawładnął mrok, a przyszłość jej bliskich została zagrożona. Czy przypadkiem spotkany w klubie Wojownik okaże się jej przeznaczeniem? Czy Luka zdoła wykonać ostatni rozkaz zmarłego Dowódcy i uchronić kobietę przed całkowitym zanurzeniem się w otchłani rozpaczy?

Informacje dodatkowe o Mrok duszy. Część 2:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-03-08

Kup książkę Mrok duszy. Część 2

Mrok duszy. Część 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-04-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Jego cichy i spokojny głos docierał do najgłębszych zakamarków mojej duszy, a każde wypowiedziane słowo trafiało do mojego umysłu, rozpraszając zalegające w nim chmury, zupełnie jakby to, co usłyszałam, było moim własnym przebaczeniem sobie krzywd, jakie wyrządziło innym moje istnienie.”

Luiza Dot zatraciła się mroku po śmierci męża, jednak myśl o ochronie przyjaciół i niedopuszczenie do wojny skłoniła ją do powrotu do Ośrodka. Wróciła ciałem, ale duchem jest pogrążona w swojej rozpaczy. Przypadkowo spotkany Wojownik w klubie stanie się dla niej kimś ważnym, kimś, kto okaże jej wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Czyżby Luiza spotkała swoje przeznaczenie? Czy zazna spokoju i szczęścia? Czy uda się zapobiec wojnie?

Długo wyczekiwana przeze mnie kontynuacja przygód bohaterów, których pokochałam całym sercem. Tak jak czekałam na dalsze losy, tak bardzo bałam się tego, co tam zastanę. Bez mojego Davida (#teamdrwal) to już nie to samo, lecz dla pozostałych bohaterów warto było przeczytać książkę.

Pomysł autorki z pamiętnikiem Luizy trafiony w punkt, podobał mi się taki wstęp do historii. Dzięki zapiskom naszej bohaterki możemy przypomnieć sobie poprzednie wątki, a także uporządkować wszelkie wiadomości dotyczące mieszkańców innych Wymiarów.

Stęskniłam się za postaciami i światem wykreowanym przez autorkę, tak jestem uzależniona od niego. Wspaniale było znów zagłębić się w całą historię, brakowało mi Luizy i całej ekipy.

Tak jak nie lubiłam w poprzedniej części Luki, tak w tej części zyskał trochę mojej sympatii. Szczególnie podobała mi się pewna scena związana z wilkołakiem, pełna podziwu. Dowiadujemy się także, wielu ciekawych rzeczy o nim, i nie powiem, ale zostałam pozytywnie zaskoczona.

Dla fana fantastyki, jakim jestem, ta pozycja jest wręcz idealna. Znajdziemy tu czarownice, wampiry, wilkołaki, demony i wiele innych mrocznych postaci. Wszystko to nadaje niesamowity klimat książki.

Nie chciałam przegapić żadnego momentu, więc książkę czytałam powoli i rozważnie. Postawiłam sobie cel, aby niczego nie pominąć. Uwierzcie, ciężko było, bo zazwyczaj jak najszybciej chce wiedzieć, co będzie dalej. Można powiedzieć, że rozkoszowałam się lekturą.

Klaudia już wiem, o co wszystkim chodziło z zakończeniem, takich rzeczy nie można robić. Czytelnicy mają Cię kochać, a nie nienawidzić. Mam nadzieję, że nie każesz nam długo czekać na kontynuację. Będę czekać z niecierpliwością.

Polecam Wam ogromnie.

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-04-09,

Luiza Drwal wciąż jest pogrążona w rozpaczy za zmarłych mężem. Stara się, aby jej bliscy nie byli w niebezpieczeństwie i chce uchronić wszystkich przed wojną. Do pomocy przychodzi Luka, jak się okazuje, z misją do wykonania. Czy mrok całkowicie ją pochłonie?

„Byliśmy tylko my. Dwie zakochane istoty, które po latach odnalazły nieświadomie poszukiwane przeznaczenie, by stworzyć jedną, harmonijną całość”.

Ta część bardziej mi się podoba, może dlatego, że jest wydana przejrzyście, nic nam się nie myli, jesteśmy w stanie oddzielić wspomnienia od teraźniejszości, a to na plus. W poprzedniej miałam trochę z tym kłopotu. Oprócz tego akcja toczy się dynamicznie, to nie tylko rozgoryczenie głównej postaci, ale również walka o przetrwanie. Każdy osobnik pokazuje nam swoje kolejne odsłony, a my będziemy pod wrażeniem ich kreacji. Kreacji istot nie z tego świata. Mam wrażenie, że bliżej poznajemy Lukę Soldato. Przypatrujemy się relacji z Luizą, która ciągle się zmienia. Są również sprawy, które autorka nam wyjaśniła i rozjaśniła umysł. Już nie zadajemy sobie pytań odnośnie do danych wątków (no może poza zakończeniem, a ono szokuje). Książka to świetne odbicie tego, co spotykamy w rzeczywistości, ilu ludzi przeżywa smutek i ból za ukochaną osobą, wzmacnia więzi z przyjaciółmi, czy próbuje walczyć o lepsze jutro. Jeśli lubicie fantasy w polskich realiach, to ogromnie wam polecam twórczość Klaudii Max. Nie zawiedziecie się, zaręczam. 😈

PS. Prolog zaczyna się od pamiętnika Luizy, dosyć obszernego, co daje nam wgląd w psychikę bohaterki. W środku też znajdziemy piękne ilustracje. Ja jestem zachwycona szatą graficzną. 🤩

W przypadku problemów, które mogą zagrażać naszemu otoczeniu, nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest ucieczka z izolacją od naszych przyjaciół bądź bliskich. W sytuacjach, w których sami nie jesteśmy w stanie wygrać z danym zagrożeniem, lepszym rozwiązaniem będzie szczera rozmowa oraz zjednoczenie się, bo wtedy tylko jest szansa na zwycięstwo.

Zarys fabuły

W książce spotykamy dalsze losy Luizy Dot, a także pozostałych bohaterów, których mogliśmy poznać w poprzednich częściach serii. Bohaterka leczy rany po starciu z przeciwnikami w tym z wampirem, ale dużo gorzej ma się jej dusza, która zapada w mrok po utracie ukochanego. O jej względy zabiega wilkołak Dominik, który owszem jest bliski dla niej, ale nie aż tak, jakby on chciał. Coraz więcej w jej życiu miejsca zajmuje Luka, dla którego Luiza nie jest obojętna i ze wszystkich sił stara się chronić kobietę angażując się w przygotowania do wojny, która powoli nadchodzi. Kobietę czekają trudne zadania, jak i problemy do rozwiązania, z którymi raczej sobie sama nie poradzi, jak początkowo zakładała. Kto okaże się w najbliższej przyszłości prawdziwym zagraniem dla Luizy i czego karygodnego dokona? Jakie niebezpieczne wydarzenia będą miały miejsce w życiu bohaterów? Jakich odkryć dotyczących jej przeszłości dokona Luiza? Jak zakończy się ten tom? O tym w książce „Mrok duszy. Część 2” autorstwa Klaudii Max.

Strata bliskiej osoby

Autorka w swej książce ukazała dylematy wewnętrzne, które przeżywa osoba po stracie kogoś bliskiego. Oczywiście pojawia się: ból, tęsknota, brak chęci dożycia i można zaobserwować ogólne zniechęcenie do podejmowania działań ku lepszej przyszłości. Do tego trzeba dołożyć momenty, w których bohaterka zastanawiała się, czy jest sens walczyć z wrogiem u boku przyjaciół, czy może lepiej samotnie, wiedząc, że już nikogo się nie straci. Kolejnym problemem do rozwiązania było to, czy po upływie danego czasu można już myśleć o otwarciu swego serca na nowego mężczyznę, który i tak w pełni nie zastąpi tego poprzedniego. Taka tematyka może okazać się pomocna osobom przeżywającym podobną stratę. Są tu poruszone zagadnienia, które wydają się trudne do pokonania osobie cierpiącej. Myślę, że autorka doskonale poradziła sobie z tak trudnym zadaniem opisania uczuć Luizy. Natomiast takie ukazanie postaci sprawia, iż czytelnik może utożsamiać się z nią/nimi, pomimo iż występują w tej pozycji bohaterowie nie z tego świata.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością, dzięki pełnemu wachlarzowi uczuć, których doświadczają bohaterowie, a także emocji wywołanych przez niespodziewane, często niebezpieczne wydarzenia. Pozycja jest połączeniem romansu klasycznego z fantasy i moim zdaniem, jak najbardziej udanym. Na początku znajdziemy pamiętnik bohaterki, w którym mamy streszczenie dwóch poprzednich części, dzięki czemu można czytać ją osobno, ale najlepiej poznać historię szczegółowo, sięgając po poprzednie tomy. W książce możemy znaleźć kilka grafik ukazujących wybrane sceny z życia bohaterów, co jest zdecydowanie plusem. Osobiście nie mogę się doczekać kontynuacji, gdyż zakończenie zostawiło mnie zaintrygowanego tym, co się jeszcze może wydarzyć w życiu Luizy Dot. Okładka nawiązuje do poprzednich tomów i przykuwa wzrok potencjalnego odbiorcy. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom takiej kombinacji gatunków, gdyż ta powieść z jednej strony zdecydowanie może ułatwić postrzeganie niektórych życiowych problemów, a z drugiej przeniesie nas w inny świat pełen nieczystych mocy, nadprzyrodzonych zjawisk i postaci niekiedy nam znanych z innych utworów, ale wykreowanych na swój własny sposób przez autorkę.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Klaudii Max.

‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

,,Nawet Luka i przeznaczenie, które nas połączyło, nie pomogą mi pokonać agonii po Twojej stracie. Nikt nie pomoże. Bo i ja tego nie chcę. Dopóki czuję ból, będę o Tobie pamiętać".

😈😈😈

,,Mrok Duszy” część dwa autorstwa Klaudii Max to kontynuacja tomu drugiego o tym samym tytule.

Jest to część serii fantasy o mrocznym klimacie, dobrze rozbudowanym wątku romantycznym i z intensywnymi plot twistami⚡️😈.

✔️Autorka w tym tomie pokazała, iż nie boi się sięgać po kontrowersyjne i dość ciężkie tematy, by wzbogacić fabułę i nadać jej, jak i bohaterom więcej autentyczności.

✔️Niektóre sceny poruszają do głębi, trafiają prosto do serca i wywołują łzy smutku i wzruszenia😭.

✔️Ogólnie ciężko wyczuć, w jaką stronę zmierza cała akcja. Jest mnóstwo tajemnic i niejasności.

✔️Cały czas coś się dzieje, fabuła nie zwalnia, a przy tym jest mocno nacechowana emocjonalnie.

✔️Przez to wszystko nie da się tak po prostu przebrnąć przez tę pozycję w parę godzin.

✔️Są momenty, kiedy trzeba się trochę skupić, by nie zagubić się w ujawnianych informacjach, jednak o dziwo jest to naprawdę przyjemne i dodaje takiego dreszczyku oczekiwania tak, że czasami po prostu wahałam się przed przewróceniem strony, gdyż bałam się tego, co się będzie dalej dziać😅.

I to było cudowne❤️😈.

✔️Naprawdę z każdym tomem seria jest jeszcze bardziej rozwinięta, przez co coraz mocniej się do niej przywiązuje.

✔️Wiem, że Klaudia ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Szczerze nie mogę doczekać się kontynuacji tej historii, choć już przeczuwam, że będzie ona słodko gorzka.

✔️Ja w każdym razie polecam wam tę lekturę, jak i pozostałe książki z tej serii ❤️🖤. Naprawdę warto po nie sięgnąć i zagłębić się w ten niebezpieczny i zawiły świat fantasy.

✔️Dodam tylko, iż jest to pozycja zdecydowanie przeznaczona dla osób pełnoletnich🔞. Młodsi czytelnicy raczej nie powinny się za nią zabierać.

Pozostałym jednak gorąco polecam😈.

✔️Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_rubynigrum 🖤

@mklaudiamax

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-05-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Zdradzić Wam fabułę?

No, dobra.

W tej części pojawi się... Luiza!

Coś więcej??

???

Nie zabraknie akcji, która z każdą stroną coraz bardziej pochłonie Was do mrocznego świata bohaterów Max!

???

Tym razem będziemy mogli obserwować siłę, z jaką Luzia się podnosi. Niespodziewanie w jej życiu pojawi się również wiele odpowiedzi na pytania, które zaprzątały umysł kobiety.
Los jednak jest kapryśnym urwisem, lubiącym psuć okresy radości.
Czy tym razem wszyscy wyjdą cało że starcia?
A może to serce czytelnika zostanie ofiarą?

??????????

Jest kilka rzeczy, o których muszę wspomnieć.

Pierwszą z nich jest wstęp. Autorka zastosowała sprytny zabieg, mający na celu przypomnienie fanom poprzednich wydarzeń. Pamiętnik Luizy informuje nas o na istotniejszych zdarzeniach, jakie mieliśmy przyjemność poznać w ,,Czerni Rubinu" oraz ,,Mroku duszy". Ułatwi to lekturę również osobom, które nie czytały poprzednich tomów.

Drugą rzeczą jest akcja.
Ten tom z pewnością jest moim ulubionym. Dużo się dzieje, dzięki czemu czytelnik nie ma prawa się nudzić. Autorka nie boi się bawić swoimi bohaterami, momentami skazując ich na nieziemskie katusze. Odważnie podchodzi do zbrodni, które nie zawsze odbijają swoje piętno na ciele.

Weźmy pod lupę bohaterów.
Nawet przez moment nie myślcie, że któregokolwiek z nich dobrze znacie. Zaręczam Wam, że się mylicie ? Ich nieprzewidywalność i barwność charakterów sprawia, że nigdy nie możemy być pewni, jak postąpią w danej sytuacji. Wszystko jednak jest spojne, więc nie ma mowy o jakimkolwiek chaosie.

Zakończenie.
@mklaudiamax ty wiesz? A Wam polecam przekonać się osobiście!

Hollywoodzki zakład
Klaudia Max0
Okładka ksiązki - Hollywoodzki zakład

Sam Mitchel, odnoszący sukcesy reżyser i aktor, bryluje wśród sław czerwonego dywanu. Pomimo osiągnięć i spełnionych marzeń ma już dość zepsucia i kłamstwa...

Mrok duszy
Klaudia Max0
Okładka ksiązki - Mrok duszy

Pożądała zemsty. I modliła się, by ta przyniosła jej ukojenie. Pragnęła cofnąć czas. Potrzebowała znaleźć się w ramionach Dawida. Marzyła o śmierci....