Raw

Tytuł oryginału: Raw
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska

Tom 1 cyklu Raw Family

Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach.
Niektóre kryją się w świetle dnia.
Alexa Ballentine, gdy tylko skończyła 16 lat, uciekła z domu. Wolała mieszkać na ulicy, niż dłużej żyć z ludźmi, którzy nie potrafili jej pokochać. Teraz w wieku 26 lat, mimo trudnych życiowych doświadczeń, ma pracę, którą kocha, jest wykształconą, młodą kobietą i może pomagać innym ludziom, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ona. W jej życiu jest pewien mężczyzna. Alexa nie wie, kim on jest. Zwykle ma na głowie kaptur i obserwuje ją z daleka. Dziewczyna wie, że powinna zgłosić tę sprawę policji, ale wbrew zdrowemu rozsądkowi, czuje się bezpieczna, kiedy jej stalker jest w pobliżu. Jest wręcz zafascynowana nieznajomym mężczyzną. Kiedy zostaje napadnięta, to właśnie on przychodzi jej na ratunek. W ten sposób Alexa będzie w końcu mogła dowiedzieć się kim jest nieznajomy mężczyzna w kapturze. Wkrótce dowie się również, że nie chodził za nią bez powodu i że wbrew pozorom nie jest ani bezdomny, ani nie kierują nim szlachetne pobudki. Będzie chciał, żeby Alexa zapłaciła za coś, co zrobiła w przeszłości i zrobi to na jego zasadach.

Tagi: miłość seks pożądanie namiętność ucieczka uczucia sekrety władza napaść obrońca opiekun obserwator narkotyki ratunek nieznajomy zasady

Kup książkę Raw

Opinie o książce - Raw

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020, 52 książki 2020, E-booki, Romans,

"Raw" Aurory Belle to pierwszy tom z cyklu " Raw Family". Powieść należy do literatury obyczajowej, romansu. Porusza przeróżne kwestie między innymi : miłość, namiętność, pożądanie, przyjaźń, władzę, narkotyki, sekrety,rodzinę,...
Książka opowiada o demonach przeszłości. Każdy ma jakąś traumę lub coś po czym ciężko mu się pozbierać. Każdy się czegoś boi lub nie może sobie z czymś poradzić. Właśnie o tym opowiada ta książka.
Alexa Ballentine uciekła z domu kiedy skończyła szesnaście lat. Wolała mieszkać na ulicy niż w własnym domu. Jednak mimo trudnych życiowych doświadczeń ma pracę, którą kocha i przyjaciół których darzy odwzajemnionym zaufaniem. Jest wykształconą, młodą kobietą i może pomagać innym ludziom. Poradziła sobie z ciężką przeszłością. Jednak jest też on. Alexa nie wie, kim jest. Zazwyczaj ma na głowie kapturki obserwuje ją z daleka. Dziewczyna wie, że powinna w sumie zgłosić tę sprawę na policję, ale wbrew rozsądkiem czuje się bezpiecznie, kiedy jej stalker jest w pobliżu. Jest nim wręcz zafascynowana.
Kiedy zostaje napadnięta to właśnie on przychodzi jej na ratunek. W ten sposób Alexa w końcu dowiaduje się kim jest jej tajemniczy prześladowca. Wkrótce również dowie się, że nie chodził za nią bez powodu. Będzie chciał żeby Alexa zapłaciła za coś co zrobiła w przeszłości.
Cała książka jest bardzo dobrze napisana, a historia tych dwojga całkowicie mnie poruszyła. Uważam, że zdecydowanie jest to książka godna przeczytania.
Historia dwojga ludzi okrutnie doświadczonych przez los, którzy musieli zmagać się z demonami ze swojej przeszłości.
Myślę, że książka porusza naprawdę bardzo ważną kwestię i naprawdę uważam, że warto się z nią zapoznać.

Nie mogę się doczekać kontynuacji, ponieważ książka kończy się po prostu w fatalnym momencie.

Bardzo wciągająca pozycja, jednak przewidywalna i schematyczna. Dla wielbicieli literatury erotycznej, raczej nie romantycznej. Taka średniawka dla wypchania czymś wolnego czasu. Jeśli nie będę miała nic lepszego sięgnę po część drugą.

Avatar użytkownika - BarbaraAndHerBoo
BarbaraAndHerBoo
Przeczytane:2019-11-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach. (…) Niektóre kryją się w świetle dnia.”

„Nie każdy może być bohaterem. Świat potrzebuje też złoczyńców.”

„Miłość to miłość. Ona nie wybiera. I z pewnością nie czeka, aż będziesz gotowy.”

Alexa Ballentine miała trudne dzieciństwo, ale mimo tego udało jej się wyjść na ludzi. Ma świetną pracę, która sprawia jej wiele przyjemności i może pomagać innym.

Od jakiegoś czasu z daleka obserwuje ją człowiek z kapturem na głowie. Lexi nigdy nie widziała jego twarzy, ale coś ją w nim fascynuje. Wie, że powinna zgłosić to policji, ale co najdziwniejsze właśnie dzięki niemu dziewczyna czuje się bezpiecznie.

Gdy zostaje napadnięta, to właśnie tajemniczy mężczyzna ratuje ją z opresji. Wkrótce wyjdzie też na jaw, że nie chodził za nią bez powodu i nie jest ani szlachetny, ani bezdomny. Alexa ma zapłacić za coś, co zrobiła w przeszłości i to właśnie na jego zasadach.

Pióro Belle Aurora poznałam dzięki słodkiej serii „Friend-Zoned”, którą zresztą bardzo polubiłam. Przewracając kolejne kartki „RAW” byłam więc bardzo zdziwiona i zaskoczona brutalnością, którą Autorka w niej pokazała. Nie zdawałam sobie sprawy, że potrafi tak pisać i z początku nie bardzo mi się to podobało. Cały czas przed oczami miałam obraz bohaterów z jej poprzednich książek i jakoś mi to nie grało. Z każdą kolejną kartką jednak byłam coraz bardziej zaintrygowana historią Lexi i jej stalkera o wymownym imieniu Twitch (skurcz).

Narracja została w niej poprowadzona z perspektywy dwójki głównych bohaterów, co bardzo lubię, gdyż w ten sposób mam okazję lepiej poznać obie postaci i bardziej zagłębić się w ich psychikę. Oboje zmagają się z problemami z przeszłości i gołym okiem widać, że Lexi poradziła sobie z tym o wiele lepiej niż Twitch. Nie podobało mi się to, że tak przedmiotowo traktował dziewczynę, a ona jeszcze mu na to pozwalała mimo, iż praktycznie go nie znała. Nie potrafiłam tego zrozumieć i to mnie w tej książce właśnie wkurzało.

„RAW” absolutnie nie jest łatwą i lekką pozycją, do jakich przyzwyczaiła nas Autorka. To historia przesiąknięta cierpieniem, walką z duchami z przeszłości, zemstą za okazane dobro. Pokazuje w jaki sposób ogromne zło wyrządzone dziecku wpływa na jego przyszłe życie i go po prostu niszczy, ale daje również nadzieję, że zawsze możemy coś w sobie zmienić.

Jeżeli lubicie książki, w których nie jest słodko, a raczej brutalnie i nie ruszają Was sceny z niestandardowymi  upodobaniami seksualnymi, a główny bohater nie jest w żadnym wypadku bohaterem przez wielkie „B” to polecam Wam tą pozycję, a z pewnością się na niej nie zawiedziecie.

Friend-Zoned
Belle Aurora; 0
Okładka ksiązki - Friend-Zoned

Nikolai Leokov nigdy nie sądził, że zakocha się w jedynej dziewczynie, z którą kiedykolwiek się zaprzyjaźnił. Valentina Tomic ma problem z zaangażowaniem...

Słodkie szaleństwo
Belle Aurora; 0
Okładka ksiązki - Słodkie szaleństwo

Opis pochodzący od wydawcy. Max Leokov mógł się tylko przyglądać, jak ludzie wokół niego znajdują szczęście w miłości.W jego życiu był taki...

Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski