reklama

Raw

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-07-10
Kategoria: Romans
ISBN: 9788381780100
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: Raw
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska

Tom 1 cyklu Raw Family

Ocena: 4.64 (14 głosów)

Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach.
Niektóre kryją się w świetle dnia.
Alexa Ballentine, gdy tylko skończyła 16 lat, uciekła z domu. Wolała mieszkać na ulicy, niż dłużej żyć z ludźmi, którzy nie potrafili jej pokochać. Teraz w wieku 26 lat, mimo trudnych życiowych doświadczeń, ma pracę, którą kocha, jest wykształconą, młodą kobietą i może pomagać innym ludziom, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ona. W jej życiu jest pewien mężczyzna. Alexa nie wie, kim on jest. Zwykle ma na głowie kaptur i obserwuje ją z daleka. Dziewczyna wie, że powinna zgłosić tę sprawę policji, ale wbrew zdrowemu rozsądkowi, czuje się bezpieczna, kiedy jej stalker jest w pobliżu. Jest wręcz zafascynowana nieznajomym mężczyzną. Kiedy zostaje napadnięta, to właśnie on przychodzi jej na ratunek. W ten sposób Alexa będzie w końcu mogła dowiedzieć się kim jest nieznajomy mężczyzna w kapturze. Wkrótce dowie się również, że nie chodził za nią bez powodu i że wbrew pozorom nie jest ani bezdomny, ani nie kierują nim szlachetne pobudki. Będzie chciał, żeby Alexa zapłaciła za coś, co zrobiła w przeszłości i zrobi to na jego zasadach.

Tagi: miłość seks pożądanie namiętność ucieczka uczucia sekrety władza napaść obrońca opiekun obserwator narkotyki ratunek nieznajomy zasady

Kup książkę Raw

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Raw

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020, 52 książki 2020, E-booki, Romans,

"Raw" Aurory Belle to pierwszy tom z cyklu " Raw Family". Powieść należy do literatury obyczajowej, romansu. Porusza przeróżne kwestie między innymi : miłość, namiętność, pożądanie, przyjaźń, władzę, narkotyki, sekrety,rodzinę,...
Książka opowiada o demonach przeszłości. Każdy ma jakąś traumę lub coś po czym ciężko mu się pozbierać. Każdy się czegoś boi lub nie może sobie z czymś poradzić. Właśnie o tym opowiada ta książka.
Alexa Ballentine uciekła z domu kiedy skończyła szesnaście lat. Wolała mieszkać na ulicy niż w własnym domu. Jednak mimo trudnych życiowych doświadczeń ma pracę, którą kocha i przyjaciół których darzy odwzajemnionym zaufaniem. Jest wykształconą, młodą kobietą i może pomagać innym ludziom. Poradziła sobie z ciężką przeszłością. Jednak jest też on. Alexa nie wie, kim jest. Zazwyczaj ma na głowie kapturki obserwuje ją z daleka. Dziewczyna wie, że powinna w sumie zgłosić tę sprawę na policję, ale wbrew rozsądkiem czuje się bezpiecznie, kiedy jej stalker jest w pobliżu. Jest nim wręcz zafascynowana.
Kiedy zostaje napadnięta to właśnie on przychodzi jej na ratunek. W ten sposób Alexa w końcu dowiaduje się kim jest jej tajemniczy prześladowca. Wkrótce również dowie się, że nie chodził za nią bez powodu. Będzie chciał żeby Alexa zapłaciła za coś co zrobiła w przeszłości.
Cała książka jest bardzo dobrze napisana, a historia tych dwojga całkowicie mnie poruszyła. Uważam, że zdecydowanie jest to książka godna przeczytania.
Historia dwojga ludzi okrutnie doświadczonych przez los, którzy musieli zmagać się z demonami ze swojej przeszłości.
Myślę, że książka porusza naprawdę bardzo ważną kwestię i naprawdę uważam, że warto się z nią zapoznać.

Nie mogę się doczekać kontynuacji, ponieważ książka kończy się po prostu w fatalnym momencie. 

Link do opinii

Bardzo wciągająca pozycja, jednak przewidywalna i schematyczna. Dla wielbicieli literatury erotycznej, raczej nie romantycznej. Taka średniawka dla wypchania czymś wolnego czasu. Jeśli nie będę miała nic lepszego sięgnę po część drugą.

Link do opinii
Avatar użytkownika - BarbaraAndHerBoo
BarbaraAndHerBoo
Przeczytane:2019-11-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach. (…) Niektóre kryją się w świetle dnia.”

„Nie każdy może być bohaterem. Świat potrzebuje też złoczyńców.”

„Miłość to miłość. Ona nie wybiera. I z pewnością nie czeka, aż będziesz gotowy.”

.

.

Alexa Ballentine miała trudne dzieciństwo, ale mimo tego udało jej się wyjść na ludzi. Ma świetną pracę, która sprawia jej wiele przyjemności i może pomagać innym.

Od jakiegoś czasu z daleka obserwuje ją człowiek z kapturem na głowie. Lexi nigdy nie widziała jego twarzy, ale coś ją w nim fascynuje. Wie, że powinna zgłosić to policji, ale co najdziwniejsze właśnie dzięki niemu dziewczyna czuje się bezpiecznie.

Gdy zostaje napadnięta, to właśnie tajemniczy mężczyzna ratuje ją z opresji. Wkrótce wyjdzie też na jaw, że nie chodził za nią bez powodu i nie jest ani szlachetny, ani bezdomny. Alexa ma zapłacić za coś, co zrobiła w przeszłości i to właśnie na jego zasadach.

.

.

Pióro Belle Aurora poznałam dzięki słodkiej serii „Friend-Zoned”, którą zresztą bardzo polubiłam. Przewracając kolejne kartki „RAW” byłam więc bardzo zdziwiona i zaskoczona brutalnością, którą Autorka w niej pokazała. Nie zdawałam sobie sprawy, że potrafi tak pisać i z początku nie bardzo mi się to podobało. Cały czas przed oczami miałam obraz bohaterów z jej poprzednich książek i jakoś mi to nie grało. Z każdą kolejną kartką jednak byłam coraz bardziej zaintrygowana historią Lexi i jej stalkera o wymownym imieniu Twitch (skurcz).

Narracja została w niej poprowadzona z perspektywy dwójki głównych bohaterów, co bardzo lubię, gdyż w ten sposób mam okazję lepiej poznać obie postaci i bardziej zagłębić się w ich psychikę. Oboje zmagają się z problemami z przeszłości i gołym okiem widać, że Lexi poradziła sobie z tym o wiele lepiej niż Twitch. Nie podobało mi się to, że tak przedmiotowo traktował dziewczynę, a ona jeszcze mu na to pozwalała mimo, iż praktycznie go nie znała. Nie potrafiłam tego zrozumieć i to mnie w tej książce właśnie wkurzało.

„RAW” absolutnie nie jest łatwą i lekką pozycją, do jakich przyzwyczaiła nas Autorka. To historia przesiąknięta cierpieniem, walką z duchami z przeszłości, zemstą za okazane dobro. Pokazuje w jaki sposób ogromne zło wyrządzone dziecku wpływa na jego przyszłe życie i go po prostu niszczy, ale daje również nadzieję, że zawsze możemy coś w sobie zmienić.

Jeżeli lubicie książki, w których nie jest słodko, a raczej brutalnie i nie ruszają Was sceny z niestandardowymi  upodobaniami seksualnymi, a główny bohater nie jest w żadnym wypadku bohaterem przez wielkie „B” to polecam Wam tą pozycję, a z pewnością się na niej nie zawiedziecie.

Link do opinii
Inne książki autora
Friend-Zoned
Belle Aurora; 0
Okładka ksiązki - Friend-Zoned

Nikolai Leokov nigdy nie sądził, że zakocha się w jedynej dziewczynie, z którą kiedykolwiek się zaprzyjaźnił. Valentina Tomic ma problem z zaangażowaniem...

Słodkie szaleństwo
Belle Aurora; 0
Okładka ksiązki - Słodkie szaleństwo

Opis pochodzący od wydawcy. Max Leokov mógł się tylko przyglądać, jak ludzie wokół niego znajdują szczęście w miłości.W jego życiu był taki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje