W ułamku sekundy

Tom 2 cyklu Maggie O'Dell

Nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Agentka specjalna Maggie O`Dell przez dwa lata śledzi każdy jego krok, a on bawi się z nią w kotka i myszkę. Schwytany, Albert Stucky wkrótce ucieka z więzienia i rozpoczyna grę, wciągając Maggie w jej kolejną rundę. Poprzednia walka ze Stuckym mocno nadszarpnęła psychikę Maggie. Nawiedzają ją koszmarne sny, dręczy poczucie winy, że nie zdołała ocalić jego ofiar. W trosce o dobro Maggie jej szef odsuwa ją teraz od śledztwa. Ale przecież tylko ona ma wgląd w chory umysł zbrodniarza. Tylko ona ma szansę go złapać. Gdy staje się oczywiste, że kolejne ofiary Stucky`ego w jakiś sposób są powiązane z Maggie, FBI pozwala jej podjąć śledztwo. Razem z przydzielonym pomocnikiem agentka kontynuuje polowanie na psychopatę, lecz ten wciąż wyprzedza ich o jeden krok. Krwawy krok.

Informacje dodatkowe o W ułamku sekundy:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Split Second
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Kup książkę W ułamku sekundy

W ułamku sekundy - opinie o książce

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2019-03-10,

Czasami praca staje się obsesją. Chcemy być doskonali, niezastąpieni, zawsze przekraczać oczekiwania. Przesada jednak nigdy nie kończy się dobrze. A gdy praca polega na ściganiu groźnego psychopaty, cóż... obsesja na tym punkcie po prostu nie może się dobrze skończyć.

Nazwali go Kolekcjonerem i to bynajmniej nie dlatego, że zbiera niepotrzebne bibeloty. Zbiera, ale... ofiary, a potem pozbywał się ich w wyjątkowo okrutny sposób. Jest niezwykle inteligenty i przebiegły. Ciągle się chowa i jest o krok przed policją. Nawet złapany potrafi uciec z więzienia. Maggie O'Dell zrobi wszystko, żeby go skazać. Poświęciła dwa lata na poszukiwania i nie zamierza odpuszczać. Ta sprawa staje się jej obsesją, a kobieta coraz mniej odróżnia życie zawodowe od osobistego. Chce zemsty, odwetu za wszystkie okrutnie potraktowane ofiary. Czy Maggie wciąż pamięta... że jest z policji? A może pościg za psychopatą odkryje najmroczniejsze strony jej charakteru?

Jakiś czas temu miałam przyjemność recenzować Przedsmak zła, książkę będącą prequelem do serii o Maggie O'Dell. Ta powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie, wciągnęła, a jednocześnie przeraziła. Dlatego z zainteresowaniem wróciłam do mrocznego świata policyjnej profilarki.

Po raz kolejny nie rozczarowałam się. W ułamku sekundy porywa czytelnika już od pierwszych stron. Wartka akcja, intrygująca zagadka i dynamiczne opisy. Całe szczęście bez zbędnych scen, czy niepotrzebnego przedłużania. Historia jest niezwykle dynamiczna i bardzo skoncentrowana na głównym wątku.

Warto podkreślić, że jest to thriller psychologiczny o ciężkiej, wciągającej atmosferze. W powieści wyraźny jest klimat szaleństwa oraz moralnych dylematów. Głównej bohaterce przyjdzie przemyśleć wiele kwestii, a wraz z nim czytelnikowi. Co jest moralne, a co niekoniecznie? Czy okoliczności uzasadniają wyście poza regulamin?

Ciąg dalszy:

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Poziom pierwszej części utrzymany. Nadal jest mrocznie, krwawo, a jednocześnie bardzo kobieco. Maggie O'Dell znów trafia na psychopatycznego mordercę. Znów zalatuje odrobiną ckliwego romansu. Ale wszystko w miarę fajnie podane. Czytało się znakomicie.
Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2015-12-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Od początku wiadomo, kto jest mordercą, ale i tak pochłania i wciąga.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Powrót mordercy Druga część przygód Maggie O'Dell, w której bohaterka próbuje schwytać wyjątkowo okrutnego i niezwykle przebiegłego mordercę, jej nemezis, Alberta Stucky'ego. Maggie rozwodzi się z mężem, przeprowadza do nowego domu, chce zacząć życie od nowa. Ale dawne koszmary i twarz brutalnego mordercy wciąż do niej powraca, we śnie i na jawie. Wkrótce w spokojnej okolicy jej nowego domu zaczynają ginąć młode kobiety. O'Dell zauważa, że wszystkie te kobiety łączy jedno- miały styczność z nią samą. A to w barze, a to w sklepie, a to przy odbiorze pizzy. Czyżby Stucky śledził każdy jej krok i mordował ofiary przypadkowego spotkania z O'Dell. Na to wygląda, ale niewielu kolegów agentki specjalnej chce jej wierzyć. Do momentu... Kolejna książka Kavy, w której toczy się nieustający wyścig z czasem, walka o uratowanie kolejnej porwanej kobiety. Powieść trzyma w napięciu do ostatnich stron i podobnie jak Maggie O'Dell nie pozwala czytelnikowi spokojniej odetchnąć.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2013-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jak ktoś przeczytał ;Kolekcjonera"to ta książka jest dalszą częścią zmagań Agentki FBI Maggie ODell z okrytnym zbrodniarzem Stuckym.Trzyma nas fabuła w napięciu.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
,,Jeśli nie pozwalasz się zbliżyć ludziom, masz pewność, że cię nie skrzywdzą.". Albert Stucky nazwany został Kolekcjonerem, ponieważ kolekcjonował swoje ofiary. Zanim pozbywał się ich ciał, znęcał się nad nimi okrutnie. Agentka specjalna Maggie O'Dell spotkała się z nim osobiście. Przeżyła wielką traumę. Albert pozostawił na jej cielę bliznę, o której nigdy nie zapomni. Nie zapomni też widoku ofiar tego człowieka. Albert trafił w końcu do więzienia, ale spokój nie trwał długo, ponieważ zdołał uciec. Teraz zaczyna prowadzić z Maggie swoje psychologiczne gierki.. Maggie O'Dell to agentka specjalna. Zajmuje się tworzeniem portretów psychologicznych. Jest dzielną i twardą kobietą, niezwykle uzdolnioną. Gdy dowiaduje się, ze Albert Stucky uciekł z więzienia jej życie znowu staje się jednym wielkim niepokojem i strachem. FBI początkowo stara się trzymać kobietę z dala od tego wszystkiego jednak gdy zaczynają ginąć kobiety, które były w jakiś sposób związane z Maggie kobieta przyłącza się do śledztwa. Maggie jest pewna, że to sprawka Alberta, ale jej koledzy myślą, że ma obsesję. Uwielbiam thrillery, a najbardziej psychologiczne. Alex Kava pozytywnie mnie zaskoczyła. Autorka ma niezwykły talent. Książka jest napisana prosty, zrozumiałym językiem. Czyta się ją bardzo szybko. Nie można się oderwać. Rozdział nie są zbyt długie z czego jestem bardzo zadowolona. Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Nie brakuje opisu scen gwałtu, przemocy, więc osobom bardzo wrażliwym nie koniecznie przypadnie do gustu. Momentami bywa groźnie, mrocznie. Koniec książki zaskoczył mnie. Troszeczkę zabrakło mi psychologii. Poświęciłabym więcej uwagi Stucky'emu. W każdym razie jest to dobry, a właściwie bardzo dobry thriller. Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/04/alex-kava-w-uamku-sekundy.html
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-02-22, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane, 52 książki 2013,
Książka bardzo wciągająca jak to dobry thriller psychologiczny. Agentka specjalna Margaret O'Dell mierzy się z bohaterem swoich koszmarów sennych, Albertem Stuckym, zwanym kolekcjonerem. Czytając poprzednią książkę zastanawiałam się skąd ten przydomek dla akurat tego seryjnego mordercy. Właściwie jest dosyć oklepany - często pojawia się w literaturze i filmach- poza tym, dlaczego, skoro wycinane ofiarom narządy zostawiał w miejscach publicznych - a kolekcjoner kojarzy się raczej z osobą która gromadzi... dopiero podczas lektury W ułamku sekundy zrozumiałam dlaczego. W tej książce natomiast nurtowała mnie jedna zasadnicza kwestia, dlaczego Stucky podczas spotkań z przyjaciółką Maggie, Gwen myślał o sobie w trzeciej osobie? W dużym stopniu ocenę uwarunkowałam drobnym nieścisłościami w fabule. Na chwilę w książce pojawia się wątek księdza Kellera - w sumie bardziej w domyśle, ale tym bardziej zainteresowało mnie co będzie dalej.

Książka taka jak lubię. Szybka, wartka akcja. Narastające, na każdej kolejnej przeczytanej stronie, napięcie i bardzo wyrazista główna bohaterka. Brutalny, pozbawiony jakichkolwiek ludzkich uczuć, bawiący się ludźmi morderca. A także FBI, policja, psycholodzy, ich praca, procedury i zależności. Nonszalancja i opieszałość. Także ich wiedza, doświadczenie, samodysyplina i determinacja. Przeczytałam e-booka. I odejmuję jedną gwiazdkę za mnóstwo literówek, które przeszkadzają w odbiorze lektury. Mam nadzieję, że kolejne pozycje cyklu nie będą obarczone tym niedociągnięciem.

Avatar użytkownika - Mari39
Mari39
Przeczytane:2019-02-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Jak zwykle autorka trzyma w napięciu do końca.

Mroczna powieść, trzymająca w napięciu i zmuszająca do myślenia. Mimo, iż czytelnik ma wiele danych, to i tak angażuje się w przebieg akcji. W rolach głównych - Agentka Maggie O’Dell oraz jej obsesja czy prześladowca. Seria brutalnych morderstw. Poczucie osaczenia. Szaleńcza, niebezpieczna gra. Szkoda, że stawką jest życie tylu kobiet.

Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czarny piątek
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Czarny piątek

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze...

Łowca dusz
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Łowca dusz

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial...