Andrzej Sapkowski pojawił się na planie "Wiedźmina"!

Data: 2019-12-13 19:10:39 Autor: Tamer Adas

W piątek 13 grudnia Netflix opublikował kolejny interesujący materiał wideo dotyczących ich nadchodzącego serialu Wiedźmin. Tym razem możemy obejrzeć i posłuchać wywiadu, który przeprowadzony został z showrunnerką serialu - Lauren Hissrich i Andrzejem Sapkowskim.

WiedzminFot. mat. prasowe Netflix

Najbardziej znany polski autor książek fantasy - Andrzej Sapkowski - pojawił się na planie pierwszego sezonu serialu Wiedźmin, stanowiącego adaptację jego bestsellerowej serii książek. Autor samodzielnie mógł wówczas zobaczyć, jak wygląda proces produkcji serialu, stanowi to też element promocji nowej adaptacji stworzonej przez Netfliksa.

Podczas swojej wizyty na planie, pisarz miał okazję do poznania procesu produkcji od podszewki, poznając kolejne osoby odpowiedzialne za części składowe projektu, jakim jest serial Wiedźmin. Przy okazji polski twórca miał szansę na podzielenie się ze swoimi spostrzeżeniami i opiniami na temat serii.

Jedną z ciekawostek, jakie padły z ust słynnego autora fantasy na planie, było określenie... swojego ulubionego opowiadania! Dla Andrzeja Sapkowskiego ulubionym utworem jest opowiadanie pt. Mniejsze Zło. Wciąż nie wiemy, czy twórcy zdecydowali się zekranizować tę historię, ale o części z nich już wiemy za sprawą listy odcinków Wiedźmina.

Cały wywiad z autorem i Lauren Hissrich, showrunnerką serialu dostępny jest już na oficjalnym kanale Netfliksa na YouTubie:

 

Przypomnijmy, że niedawno platformowa udostępniła fanom ekskluzywny materiał z Henrym Cavillem, wcielającym się w rolę Geralta, ostateczny zwiastun Wiedźmina. Twórcy serialu nie zapomnieli też o wyjaśnieniu,  kim są Geralt, Yennefer i Ciri – bohaterowie serialu Wiedźmin. Jeszcze przed premierą sezonu pierwszego wiemy też, że powstanie drugi sezon serialu „Wiedźmin".

Premiera Wiedźmina na Netflixie zaplanowana jest już na piątek 20 grudnia 2019 roku.  

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski34
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje