Quantcast

Wiemy, kto zagra prezydenta Snowa w prequelu „Igrzysk Śmierci”! 

Data: 2022-05-16 22:44:07 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W poniedziałek studio Lionsgate ujawniło, kto wcieli się w postać młodego prezydenta Snowa w kontynuacji popularnych filmów z cyklu Igrzyska Śmierci. Znana jest też już dokładna data premiery adaptacji Ballady ptaków i węży

Obrazek w treściKadr z filmu W pierścieniu ognia / Monolith Films

Już od kilku miesięcy wiadomo, że studio Lionsgate pracuje nad realizacją kolejnej części z serii Igrzyska Śmierci. Teraz ujawniono, kto wcieli się w postać Coriolanusa Snowa, czyli głównego bohatera najnowszej produkcji osadzonej w dystopijnym świecie Panem. 

Pieśń ptaków i węży – trwają prace nad ekranizacją 

Przypomnijmy, że pierwsze filmy z serii Igrzyska Śmierci, których premiera odbyła się dobrych kilka lat temu, opowiadały o losach Katniss Everdeen, młodej kobiety zmuszonej do wzięcia udziału w Głodowych Igrzyskach – rozgrywce na śmierć i życie organizowanej ku uciesze publiki. Największym antagonistą Katniss był prezydent Panem – Coriolanus Snow.

Może zainteresować cię także...

Teraz prezydenta Snowa poznamy od zupełnie nowej strony – jako nastolatka, który stawia dopiero pierwsze kroki w dorosłym życiu. Coriolanus jest w wieku Katniss, kiedy – w ramach szkolnego projektu – musi stać się mentorem dla trybutów Głodowych Igrzysk. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ będzie miało na niego uczestnictwo w przedsięwzięciu. 

Ballada ptaków i węży – kto wystąpi jako Coriolanus Snow? 

W poniedziałek 16 maja 2022 ujawniono, kto wcieli się w najważniejszą rolę w najnowszej dystopii. Postać Coriolanusa Snowa zagrać ma młody aktor Tom Blyth. Za reżyserię ponownie odpowiadać będzie Francis Lawrence.

Aktora do tej pory widzowie mogli poznać m.in. za sprawą produkcji takich jak Pozłacany wiek czy Benediction. W ostatnim czasie zagrał z kolei główną rolę w serialu Billy the Kid zrealizowanym dla Epix. 

Igrzyska Śmierci 5 film – kiedy premiera? 

Jakiś czas temu ujawniono datę premiery adaptacji Ballady ptaków i węży, wydanej przed dwoma laty książki Suzanne Collins. Okazuje się, że na ekranach kin najnowszy film z popularnego cyklu zobaczymy już w przyszłym roku.

Premiera Ballady ptaków i węży, czyli 5 części Igrzysk Śmierci, zaplanowana została na 17 listopada 2023 roku. Przypomnijmy, że w podobnym, jesiennym okresie premierę miały poprzednie filmy z cyklu o Katniss Everdeen: Igrzyska Śmierci, W pierścieniu ognia, Kosogłos cz. 1 i Kosogłos cz. 2. We wszystkich dotychczasowych produkcjach w roli głównej wystąpili Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson oraz Liam Hemsworth

Książkę Ballada ptaków i węży, na podstawie której powstaje nowa produkcja, kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ballada Ptaków i Węży
Suzanne Collins1
Okładka książki - Ballada Ptaków i Węży

  AMBICJA GO NAPĘDZA.RYWALIZACJA GO MOTYWUJE.WŁADZA JEDNAK MA SWOJĄ CENĘ. Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje