Trwają prace nad ekranizacją nowej części Igrzysk Śmierci

Data: 2021-08-27 07:52:05 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W 2022 roku ruszyć mają prace nad ekranizacją najnowszej powieści Suzanne Collins. Ballada ptaków i węży stanowi prequel popularnych Igrzysk Śmierci i przedstawia młodość Coriolanusa Snowa. 

Obrazek w treści

Przed rokiem Suzanne Collins powróciła do uwielbianego przez czytelników świata Igrzysk Śmierci. Prequel popularnej historii o Katniss Everdeen zostanie zekranizowane, a prace na planie ruszyć mają w przyszłym roku. 

Ballada ptaków i węży – ekranizacja już wkrótce 

Jeszcze w zeszłym roku studio Lionsgate zakupiło prawa do ekranizacji najnowszej książki Suzanne Collins, opowiadającej o losach bohaterów sprzed wydarzeń z pierwszej części trylogii Igrzyska Śmierci. Szybkiej reakcji studia trudno się dziwić, bo filmy oparte na poprzednich książkach autorki okazały się kasowym sukcesem i przyniosły filmowcom prawie 3 miliardy zysku. 

Może zainteresować cię także...

Niedawno Joe Drake z kierownictwa Lionsgate poinformował, że studio wiąże duże nadzieje wobec nowej produkcji nawiązującej do popularnej serii filmów opowiadających o nastoletniej buntowniczce. Według zapowiedzi Drake’a, obecnie trwają prace związane z preprodukcją filmu i idą one w dobrym tempie. Na planie zdjęciowym aktorzy znaleźć mają się z kolei w 2022 roku.

Ballada ptaków i węży – kto wystąpi w filmie?

Jak wskazuje serwis Deadline, obecnie prace nad filmem są na bardzo wczesnym etapie, a produkcja nie zorganizowała jeszcze castingów do ekranizacji powieści Collins. Warto wiedzieć, że nowy film przeniesie widzów do młodości prezydenta Snowa, co oznacza, że w nowej adaptacji raczej nie zobaczymy Jennifer Lawrence, Josha Hutchersona czy Liama Hemswortha. 

Pewne jest jednak, że reżyserią ponownie zajmie się Francis Lawrence, który wyreżyserował trzy filmy z cyklu – W pierścieniu ognia, Kosogłos cz. 1 oraz Kosogłos cz. 2

Premiera filmu Ballada ptaków i węży dopiero w 2023? 

Ballada Ptaków i Węży - filmKadr z filmu W pierścieniu ognia / Donald Sutherland jako Coriolanus Snow

Wczesny etap prac nad filmem, ale również niestabilna sytuacja rynku kinowego w związku z pandemią koronawirusa sprawia, że studia filmowe z większą ostrożnością planują swoje premiery. 

Fani Igrzysk śmierci będą musieli zatem uzbroić się w cierpliwość, bo – jak się okazuje – filmowcy zajmujący się Balladą ptaków i węży zapowiedzieli, że premiera filmu najwcześniej odbędzie się w 2023 roku. A najpóźniej? Możliwe, że nawet i w 2024 roku.  Na nowy film trzeba będzie zatem poczekać. 

Ballada ptaków i węży – światowy bestseller 

Ballada ptaków i węży to czwarta książka, która odnosi się do świata Panem stworzonego przez Suzanne Collins. Prequel, którego premiera miała miejsce w 2020 roku, stanowił sporą niespodziankę dla czytelników – autorka, po publikacji ostatniej części trylogii, nigdy nie zapowiadała, że chciałaby powrócić do świata Igrzysk Śmierci

Może zainteresować cię również...

Na trylogię Suzanne Collins składały się powieści: Igrzysk Śmierci, W pierścieniu ognia oraz Kosogłos. W Polsce cykl wydany został nakładem wydawnictwa Media Rodzina i skierowany był do starszej młodzieży. 

W 2015 roku Wydawnictwo IUVI opublikowało pierwszą książkę Gregor i niedokończona przepowiednia, czyli pierwszą książce z cyklu Kroki podziemia, który stworzony został z myślą o młodszych czytelnikach. Ostatnia z książek z cyklu – Gregor i kod pazura – ukazała się w 2016 roku. 

Książkę Ballada Ptaków i Węży kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ballada Ptaków i Węży
Suzanne Collins1
Okładka książki - Ballada Ptaków i Węży

W nowej książce przedstawione zostaną losy Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta Panem, który w nowej książce Suzanne Collins ma dopiero... 18...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje