Nowa książka Jakuba Żulczyka już w październiku. Oto „Czarne słońce"

Data: 2019-09-30 13:01:08 Autor: Sławomir Krempa

Już w październiku na rynku pojawi się najnowsza książka Jakuba Żulczyka Czarne słońce! To połączenie historii miłosnej, thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego. 

jakub zulczyk
fot. profil Wydawnictwa Świat Książki na Facebooku

Wydawnictwo Świat Książki rozpoczęło przedsprzedaż najnowszej książki Jakuba Żulczyka, popularnego polskiego autora i scenarzysty. Autor powieści Ślepnąc od świateł, na podstawie której powstał popularny serial produkcji HBO, wyda wkrótce książkę Czarne Słońce, którą wydawca określa jako „antypolską".

Czytaj także: Ślepnąc od świateł zostanie wydane w Wielkiej Brytanii

Tytuł i fabuła nie ma związku z żadnymi piosenkami o tytule „Czarne słońce”. Nie mogę się doczekać, aż ją przeczytacie. Nawet jak ją wszyscy zje**ecie. Innego końca świata nie będzie.

- napisał Jakub Żulczyk w swoim profilu na Facebooku

Czarne Słońce Jakub Żulczyk – opis

Nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły nowej powieści Żulczyka. Wiemy, że ma opisywać koniec znanego nam świata. W bliżej nieokreślonej przyszłości Wielką Polską rządzi Ojciec Premier, który oddzielił kraj od reszty Europy. W zamkniętym społeczeństwie wrogami są wszyscy obcy, inaczej myślący, nie ma tu miejsca dla uchodźców ani zdrajców czy degeneratów. Pozbywa się ich lider bojówki, Gruz, który kocha zabijać. Nie wie tylko na razie, że nowe zlecenie od władz zmieni wszystko. Według wydawcy, prowokacyjne Czarne Słońce ma być w istocie humanistyczną w duchu historią duchowej przemiany. 

– Podobno niektórzy nadużywają pojęcia "faszyzm". Symbol na tej koszulce jest emblematem składającym się z trzech swastyk, których granice są odziane w okrąg formujący obraz słońca. Można go znaleźć jako ornament podłogi zamku Wewelsburg w Niemczech, gdzie odbywały się zloty i przyjęcia nazistowskich partii centrali SS. Heinrich Himmler zaczerpnął wzór ze starego aryjskiego emblematu, mającego imitować okrągły stół króla Artura ; każdy promień na słonecznym kole miał reprezentować jednego rycerza czy oficera SS. Nazwa tego symbolu to "Die Schwarze Sonne", czyli Czarne Słońce. Nie uważam, aby miało sens pisanie o moich emocjach w związku z wydarzeniami w Białymstoku i postępującą faszyzacją dyskursu publicznego w Polsce. Zamiast tłuc się po mediach społecznościowych przez ostatni rok wolałem pisać książkę. Mój głos w sprawie Polski pod koniec października. Nie wiem, czy zapraszam - informuję – tak Jakub Żulczyk zapowiada Czarne Słońce na Facebooku. I dodaje, że to – prawdopodobnie – jego najlepsza powieść.

Czarne Słońce Jakub Żulczyk – kiedy premiera?

Premierę najnowszej książki Jakuba Żulczyka zaplanowano już na końcówkę października bieżącego roku, na czas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Książka pt. Czarne Słońce ukaże się w księgarniach za niecały miesiąc, dokładnie 26. października 2019.

Dotychczas wydane powieści Jakuba Żulczyka to Zrób mi jakąś krzywdęInstytutWzgórze psówŚwiątyniaRadio Armagedon oraz Ślepnąc od świateł.  

  Recenzja książki Instytut dostępna jest już w naszym serwisie.

Czytaj także: Ślepnąc od świateł - serial HBO

W 2018 roku na antenie HBO i na platformie HBO GO można było obejrzeć oparty na podstawie powieści Żulczyka serial Ślepnąc od świateł

Nową książkę Żulczyka możecie kupić już teraz w przedsprzedaży w księgarni Świata Książki. Obok książki sprzedawane są także pakiety, w skład których wchodzą powieść, koszulka i czapeczka oraz prezent-niespodzianka. Cena: 120 zł.

Czarne Słońce możecie również zamówić w innych popularnych księgarniach internetowych. Ceny sprawdzicie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czarne Słońce
Jakub Żulczyk1
Okładka książki - Czarne Słońce

Scenarzysta „Belfra", autor powieści, na podstawie której powstał serial HBO „Ślepnąc od świateł" zaprasza, by obejrzeć koniec znanego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo