Czarne S這鎍e

Wydawnictwo: 安iat Ksi捫ki
Data wydania: 2019-10-26
Kategoria: Literatura pi瘯na

Ocena: 4.75 (4 g這s闚)

Scenarzysta „Belfra", autor powie軼i, na podstawie której powsta serial HBO „奸epn帷 od 鈍iate" zaprasza, by obejrze koniec znanego nam 鈍iata.

Ojciec Premier rz康zi Wielk Polsk, oddzielon od Europy, która powoli umiera. Tu wrogowie nie maj 瘸dnych praw. Nie ma tu miejsca dla uchod嬈ów, zdrajców, degeneratów. Dla nikogo, kto móg豚y zagrozi Ojcu Premierowi.

Gruz dowodzi bojówk, maj帷 pozbywa si wszelkich spo貫cznych „elementów niepo膨danych". Zabija, bo po prostu to lubi. Teraz otrzymuje nowe zlecenie. Zlecenie, które zmieni wszystko.

Jakub 真lczyk w „antypolskiej", prowokacyjnej, lecz w gruncie rzeczy najg喚biej humanistycznej powie軼i „Czarne S這鎍e" 陰czy thriller, dystopi, krymina noir, powie嗆 drogi, dramat psychologiczny z niezwyk陰 histori mi這sn.

Kup ksi捫k Czarne S這鎍e

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Czarne S這鎍e

"Czarne s這鎍e, anty鈍iat這 - wiedza, 瞠 jest tylko tera幡iejszo嗆, tylko trwaj帷a w豉郾ie chwila, zawsze piekielna, zawsze straszna".

Wielkim uproszczeniem i strat by這by postrzeganie tej ksi捫ki przez pryzmat przemocy i ca貫go opisanego tu plugastwa. Osadzenie akcji w dystopii te nie wydaje mi si a tak istotne. To wszystko to 鈔odki: mocne, dosadne i czasem obrazoburcze. Ale, by mo瞠 w dzisiejszych czasach tylko takie "argumenty" dotr do czytelnika. Ta ksi捫ka wchodzi z nami w dialog. Dialog nieoczywisty, jak sam gówny bohater, który konfabuluje, próbuje nami manipulowa prezentuj帷 nam podrasowan wersj w豉snych wspomnie. A mo瞠 to narrator sieje zam皻?

"Czarne s這鎍e" protestuje przeciwko panoszacej si wspó販zesnie bezkrytyczno軼i wobec idei i s康ów. Sprzeciwia si hejtowi, manipulacji nami jako spo貫cze雟twem. To przede wszystkim szczera i 篡wa abominacja nienawi軼i w ka盥ej postaci.

Avatar u篡tkownika - Maryjusz70
Maryjusz70
Przeczytane:2019-12-08, Ocena: 5, Czytam,

真lczyk znowu mnie zaskoczy. Soczysto-wulgarno-dosadny j瞛yk i fabu豉, która przera瘸 i daje do my郵enia. 安iat widziany oczami faszysty, w Polsce opanowanej przez rz康y kleru. Nieoczekiwanie pojawia si w nim Maryja i kilkuletni Jezus, który umiera w przera瘸jacych okolicznociach, by móc ponownie zbawi 鈍iat. Naprawd warto przeczyta, bez wzgl璠u na obecne sympatie polityczne.

Avatar u篡tkownika - Danka_Kot
Danka_Kot
Przeczytane:2019-11-08, Ocena: 4, Przeczyta豉m,
Inne ksi捫ki autora
奸epn帷 od 鈍iate
Jakub 真lczyk; 0
Ok豉dka ksi您ki - 奸epn帷 od 鈍iate

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pe軟a zaskakuj帷ych zwrotów akcji i splotów wydarze, sk豉niaj帷a do zastanowienia, co znacz w dzisiejszych...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Okna z widokiem na Weron