Czarne Słońce

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-10-26
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380317499
Liczba stron: 512
Język oryginału: polski

Ocena: 4.8 (5 głosów)
Inne wydania:

Scenarzysta „Belfra", autor powieści, na podstawie której powstał serial HBO „Ślepnąc od świateł" zaprasza, by obejrzeć koniec znanego nam świata. 

Ojciec Premier rządzi Wielką Polską, oddzieloną od Europy, która powoli umiera. Tu wrogowie nie mają żadnych praw. Nie ma tu miejsca dla uchodźców, zdrajców, degeneratów. Dla nikogo, kto mógłby zagrozić Ojcu Premierowi.

Gruz dowodzi bojówką, mającą pozbywać się wszelkich społecznych „elementów niepożądanych". Zabija, bo po prostu to lubi. Teraz otrzymuje nowe zlecenie. Zlecenie, które zmieni wszystko.  

Jakub Żulczyk w „antypolskiej", prowokacyjnej, lecz w gruncie rzeczy najgłębiej humanistycznej powieści „Czarne Słońce" łączy thriller, dystopię, kryminał noir, powieść drogi, dramat psychologiczny z niezwykłą historią miłosną. 

Tagi:

Kup książkę Czarne Słońce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Czarne Słońce

"Czarne słońce, antyświatło - wiedza, że jest tylko teraźniejszość, tylko trwająca właśnie chwila, zawsze piekielna, zawsze straszna". 


Wielkim uproszczeniem i stratą byłoby postrzeganie tej książki przez pryzmat przemocy i całego opisanego tu plugastwa. Osadzenie akcji w dystopii też nie wydaje mi się aż tak istotne. To wszystko to środki: mocne, dosadne i czasem obrazoburcze. Ale, być może w dzisiejszych czasach tylko takie "argumenty" dotrą do czytelnika. Ta książka wchodzi z nami w dialog. Dialog nieoczywisty, jak sam główny bohater, który konfabuluje, próbuje nami manipulować prezentując nam podrasowaną wersję własnych wspomnień. A może to narrator sieje zamęt? 


"Czarne słońce" protestuje przeciwko panoszacej się współczesnie bezkrytyczności wobec idei i sądów. Sprzeciwia się hejtowi, manipulacji nami jako społeczeństwem. To przede wszystkim szczera i żywa abominacja nienawiści w każdej postaci.

Link do opinii
Avatar użytkownika - RitaRita
RitaRita
Przeczytane:2020-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020,

Ciężko mi było odnieść się do tej książki. Do ostatnich trzech rozdziałów wróciłam po dłuższej przerwie. Nie jest to książka dla każdego (umówmy się, Żulczyk nie jest dla każdego). Wiele scen w tej książce mnie odrzucało, denerwowało i męczyło. Zdecydowanie wolałabym ją w krótszej formie. Sens pozostałby ten sam, tak samo dobitny i okrutny, ale nie przegadany. Koniec końców duży plus za przesłanie płynące z tej książki. Największy plus za koniec, w którym mówi do nas autor. Nasycenie trafnymi wnioskami odnośnie wiary i w zasadzie po prostu życia w dużym stopniu poprawiło moje zdanie o tej książce. Cieszę się, że przez nią przebrnęłam.

Link do opinii

Wielka Polska, którą rządzi Ojciec Premier. Plan na przyszłość to wyeliminowanie obcych, innych. Książka brutalna, wulgarna, prowokacyjna, kontrowersyjna. Nasuwają się pytania o poglądy autora i cel, którym kierował się pisząc tę powieść. Czy chciał czytelnikowi zwrócić uwagę na to, co dzieje się teraz na naszej scenie politycznej, czy jednak walczy o rozgłos? Czy w przerysowany sposób nakreślił swoją wizję przyszłości? Czy ta lektura to owoc jego obaw i lęków? To nie jest lektura dla każdego.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Maryjusz70
Maryjusz70
Przeczytane:2019-12-08, Ocena: 5, Czytam,

Żulczyk znowu mnie zaskoczył. Soczysto-wulgarno-dosadny język i fabuła, która przeraża i daje do myślenia. Świat widziany oczami faszysty, w Polsce opanowanej przez rządy kleru. Nieoczekiwanie pojawia się w nim Maryja i kilkuletni Jezus, który umiera w przerażajacych okolicznociach, by móc ponownie zbawić świat. Naprawdę warto przeczytać, bez względu na obecne sympatie polityczne.

Link do opinii
Inne książki autora
Zmorojewo
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Zmorojewo

Nieopodal Zmorojewa rozpoczęła się wojna. Nie była głośna; nie rozbrzmiewały wystrzały, krzyk żołnierzy, huk spadających bomb. Nikt nie zakłócał spokoju...

Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry video są o miłości
Jakub Żulczyk0
Okładka ksiązki - Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry video są o miłości

Dawid to 25-letni student prawa, w którego życiu nie może już wydarzyć się nic więcej. Wszystko jest ustalone. Poślubi jakąś koleżankę Swojej Byłej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Ucieczka Sary H.
Paulina Wróbel;
Ucieczka Sary H.
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje