„Dżentelmen w Moskwie" – serial na podstawie książki Amora Towlesa wkrótce w Polsce!

Data: 2024-04-15 13:02:25 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Już 18 kwietnia 2024 na platformie streamingowej SkyShowtime zadebiutuje serial A Gentleman in Moscow z Ewanem McGregorem w roli głównej. To ekranizacja bestsellerowej powieści Amora Towlesa, zatytułowanej Dżentelmen w Moskwie

Dżentelmen w Moskwie kadr z serialu

Dżentelmen w Moskwie - o czym jest serial?

Liczący osiem odcinków serial opisuje losy hrabiego Aleksandra Rostowa (w tej roli Ewan McGregor, znany z ekranizacji książki Stephena Kinga Doktor Sen czy filmu Pinokio), który został skazany przez bolszewicki sąd za... jeden wiersz. Ze szczytu, ze wspaniałego apartamentu w luksusowym hotelu nasz bohater trafił do małej klitki na poddaszu, której opuścić nie może. Z pana swojego losu zmienił się w jego sługę. Stracił pieniądze, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pomagają mu w tym zaprzyjaźniony kucharz, aktorka i dziewczynka. Hrabia stara się zachować przyzwoitość w czasach, gdy świat szaleje. I pokazuje, że największe skarby nosimy w sobie, dzięki czemu nikt nie może nam ich odebrać. 

Czytaj również: Dżentelmen w Moskwie - powstaje ekranizacja

Dżentelmen w Moskwie - kiedy premiera?

Premiera serialu Dżentelmen w Moskwie będzie miała miejsce 18 kwietnia 2024. W tym dniu na platformie SkyShowtime pojawią się pierwsze trzy odcinki. Kolejne do biblioteki trafiać będą w każdy czwartek. Serial liczy łącznie 8 odcinków.  

Dżentelmen w Moskwie - obsada, kto wystąpi?

Obok Ewana McGregora w serialu wystąpiła Mary Elizabeth Winstead (znana z serialu Ahsoka, filmu akcji Kate, Birds of Prey). Wciela się ona w piękną aktorkę Anną Urbanovą, która stanowi jeden z łączników ze światem głównego bohatera. Obok niej zobaczymy Alexę Goodall (The Devil’s Hour, Lockwood and Co) jako niezwykłą młodą przyjaciółkę hrabiego, Ninę. Johnny Harris gra funkcjonariusza tajnej policji Osipa, a Fehinti Balogun – Mishkę, najlepszego przyjaciela hrabiego ze studiów. 

Przeczytaj także:


Dżentelmen w Moskwie - książka

Serial powstaje na podstawie bestsellerowej powieści, której autorem jest Amor Towles. Towles pełni również funkcję producenta wykonawczego, obok Bena Winstona, Sharon Hughff, Pancho Mansfielda czy Xaviera Marchanda. Pisarz znany jest w Polsce również z książek Dobre wychowanie oraz Lincoln Highway. To opowieść o Emmecie Watsonie, który po pobycie w poprawczaku postanawia zacząć nowe życie i zapewnić szczęśliwą przyszłość sobie oraz swemu bratu. Przyjaźń, przygoda, wchodzenie w dorosłość – to tematy przewodnie tej książki. 

Dżentelmen w Moskwie był wielkim międzynarodowym bestsellerem. To uniwersalna opowieść o zwykłej, ludzkiej przyzwoitości, która jest wartością najwyższą. To także opowieść o tym, że wielka historia nie musi człowieka zmienić, jeśli ten postanowi być wiernym wyznawanym przez siebie wartościom. 

Dżentelmen w Moskwie - zwiastun

W sieci pojawił się już zwiastun serialu Dżentelmen w Moskwie. Obejrzycie go poniżej: 

Planujecie obejrzeć serial? A może czytaliście książkę? 

Tagi: literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dżentelmen w Moskwie
Amor Towles2
Okładka książki - Dżentelmen w Moskwie

Wszystko zmienił jeden wiersz… To przez niego hrabia Rostow musiał zamienić przestronny apartament w Metropolu, najbardziej ekskluzywnym hotelu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje