reklama

Serial "Erynie" najpierw na Netflixie, a potem w TVP. Kiedy premiera?

Data: 2020-09-03 10:52:10 Autor: Patryk Obarski

O serialu na podstawie książki Erynie Marka Krajewskiego wiadomo już od pewnego czasu. Według nowych informacji, zaangażowany w produkcję Netflix jako pierwszy zaprezentuje widzom serial.

Obrazek w treściKadr z filmu "Ciemno, prawie noc" / Kino Świat / foto: Adam Golec/Aurum Film

Do nowych informacji na temat produkcji Erynie dotarł portal WirtualneMedia.pl, który przeprowadził rozmowę z prezesem Telewizji Polskiej, Jackiem Kurskim. W artykule Nikoli Bochyńskiej dowiadujemy się szczegółów na temat emisji Erynie

Erynie – o czym będzie serial? 

Na początek warto przypomnieć, że serial Erynie przeniesie widzów do Lwowa  pod koniec lat 30. XX wieku. W pięknym, historycznym zaczyna dominować jednak panika związana z tajemniczym morderstwem. Mieszkańcy szybko przekazują sobie brutalne, krwawe szczegóły dotyczące morderstwa małego, niewinne dziecka, co napędza spiralę nienawiści wobec lokalnej grupy ludności pochodzenia żydowskiego. Na dodatek wszyscy czują na karku oddech zbliżającej się światowej wojny, która na zawsze zmieni losy ludzkości. 

Czytaj także: Prace nad serialem "Erynie" Krajewskiego już w grudniu? TVP i Netflix rozpoczynają współpracę

Mieszkańcy mają nadzieję, że sprawę rozwiąż ceniony komisarz Edward Popielski. Nietypowy, lecz niezwykle skuteczny śledczy, początkowo nie chce zając się jednak sprawą. 

Erynie – serial na Netflixie

Jak dowiadujemy się z materiału Wirtualne Media, nowy serial z Edwardem Popielskim jest na zaawansowanym etapie produkcyjnym. Zdaniem Wyborczej.pl prace na planie już się zakończyły. Warto wiedzieć, że w sierpniu produkcja została nagrywana poza granicami kraju, a wcześniej na terenach Wrocławia i Krakowa. 

Czytaj także: Ruszyły prace nad serialem "Erynie". Zdjęcia zrobiono w Legnicy i Wrocławiu

Co jednak wydaje się ciekawsze, by zobaczyć serial, nie trzeba będzie posiadać telewizora. Pomimo współpracy z TVP, produkcja najpierw pojawi się bowiem na platformie Netflix, czyli płatnej internetowej usłudze streamingowej. 

W kolejnym etapie serial trafi na platformę TVP VOD, czyli indywidualną platformę z filmami i serialami Telewizji Polskiej. Na samym końcu Erynie zobaczyć będzie można w telewizji. Dzięki tak szerokiemu doborowi kanałów, twórcy serialu mają nadzieję na przyciągnięcie większej liczby widzów. 

Erynie – kiedy premiera? 

Na ten moment nieznana jest dokładna data premiery serialu Erynie. Wiadomo jednak, że produkcja łącznie liczyć będzie około 12 odcinków, a w roli głównej w serialu pojawi się znany polski aktor – Marcin Dorociński.  Przypomnijmy, że Dorociński w przeszłości zagrał m.in. w ekranizacji książki Joanny Bator Ciemno, prawie noc czy w filmie Róża

Czytaj także: Premiery na Netflixie we wrześniu 2020

Marcin Dorociński w październiku zaangażowany jest także w inną produkcję – Gambit królowej, co z kolei jest ekranizacją powieści Waltera Tevisa. W tej produkcji polski aktor wystąpi u boku Anyi Taylor-Joy. 

Erynie – książka

Serial Erynie powstanie na kanwie powieści pod tym samym tytułem, która przed laty ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. Warto wiedzieć, że – zgodnie z książkową chronologią – Erynie to już drugi tom z cyklu o Edwardzie Popielskim. Seria zaczyna się od książki Głowa Minotaura

Książkę Erynie kupić można w dobrej cenie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Erynie
Marek Krajewski4
Okładka książki - Erynie

Erynie Marka Krajewskiego zabiera nas do magicznego i pięknego Lwowa w maju 1939 roku. W mieście wybucha chaos spowodowany plotkami o rytualnym mordzie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje