Netflix zapowiada kolejny polski serial. „Gang Zielonej Rękawiczki” to komedia kryminalna

Data: 2022-09-22 08:53:16 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Już niedługo na Netflixie zadebiutuje nowa, polska komedia kryminalna! Gigant streamingowy właśnie udostępnił pierwszy zwiastun serialu. O czym opowie produkcja i kim są jej bohaterki?

Obrazek w treści

Gang Zielonej Rękawiczki to polska ośmioodcinkowa komedia kryminalna w reżyserii Tadeusza Śliwy. Scenariusz został napisany przez Joannę Hartwig-Skalską i Annę Novak-Zemplinską. Popularny serwis streamingowy poinformował o premierze produkcji, ujawnił także pierwszy zwiastun.

Gang Zielonej Rękawiczki – opis i zwiastun nadchodzącego serialu Netflixa

Gang Zielonej Rękawiczki to serial, który opowiada o trzech nieuchwytnych złodziejkach. Zuza, Kinga i Alicja nie są jednak nieomylne. Jeden z ich napadów kończy się fiaskiem, a one zaczynają być ścigane przez policję. Kobiety decydują się więc ukryć w zacisznym ośrodku opieki zwanym Drugim Domem. To tam będą kontynuować swoje akcje, wciągając w nie przy okazji starszych mieszkańców domu seniora. Czy kobiety zostaną złapane przez duet śledczych?

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu:

Gang Zielonej Rękawiczki – wyjątkowe bohaterki i obsada

Przyjrzyjmy się dokładnie trzem głównym bohaterkom i aktorkom, które je odgrywają. Zuza to zimna i zdystansowana kobieta. Wcześniej zajmowała się pilotowaniem myśliwców. Przy tym wszystkim jest niesamowicie inteligenta i na domiar złego potwornie złośliwa. W tej roli wystąpi Magdalena Kuta, znana z udziału w filmie Seksmisja, serialu Czas honoru oraz produkcji Ranczo

czytaj także:  Ekranizacja powieści Leopolda Tyrmanda nagrodzona na Festiwalu w Gdyni!

Kolejną bohaterką jest głośna i energiczna Kinga. Kobieta pełni funkcję kustoszki sztuki. Żyje pełnią życia i jest bezwstydną hedonistką, dla której najwyższą wartością jest odczuwanie rozkoszy. W postać Kingi wcieliła się Małgorzata Potocka. Wiele osób aktorkę może kojarzyć z seriali takich jak Plebania czy Barwy szczęścia. Wystąpiła także w filmie Och, Karol 2

czytaj także: Po 77 latach zwrócił do biblioteki biografię Adolfa Hitlera

Trzecią członkinią Gangu Zielonej Rękawiczki jest Alicja – romantyczna outsiderka. Liczy się dla niej rozwój duchowy i emocjonalny. Sporo czasu spędza nad swoim życiem wewnętrznym. Wydaje się wrażliwa i spokojna, ma jednak sporą dozę poczucia humoru i nie brakuje jej ciętych ripost. Alicję zagrała Anna Romantowska, którą widzowie z całą pewnością kojarzą z ostatnim hitem Netflixa Gry rodzinne oraz z produkcją TVN, serialem Pułapka

Gang Zielonej Rękawiczki – kiedy premiera nowej komedii od Netflixa?

Na produkcję wcale nie trzeba będzie długo czekać. Już w przyszłym miesiącu pojawi się ona na Netflixie! Jej premiera została zaplanowana konkretnie na 19 października 2022 roku. Serial wydaje się czymś świeżym i zupełnie innym od tego co prezentuje polska kinematografia ostatnich lat. Zapowiada się coś naprawdę ciekawego i intrygującego. Czekać nas będzie osiem wciągających odcinków. Każdy liczy sobie około trzydziestu minut. 

Gang Zielonej Rękawiczki – czy nowy serial oparty jest na książce?

Najnowsza produkcja powstała na podstawie oryginalnego pomysłu i scenariusza stworzonego przez Annę Novák-Zemplińską i Joannę Hartwig-Skalską. Oznacza to, że nadchodzący serial komediowy nie jest powiązany z żadną wydaną do tej pory komedią kryminalną. A szkoda, bowiem ten gatunek literatury popularnej staje się w Polsce coraz popularniejszy.

Pośród najchętniej czytanych autorów komedii kryminalnych w Polsce znajdują się dziś m.in. Marta Matyszczak, Aleksander Rogoziński, Jacek Galiński czy Olga Rudnicka. W tym gatunku tworzyć zaczęła także Marta Kisiel, której najnowsza książka – Nagle trup – ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Mięta. Powieść Marty Kisiel opowiada o sprawie tajemniczej śmierci redaktora znanego wydawnictwa, a wśród bohaterów powieści znajdują się pracownicy wydawnictwa, niezbyt pochłonięci śmiercią kolegi.

Nagle trup książka

Książkę Marty Kisiel w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje