Kolejna książka Agathy Christie zostanie zekranizowana. Zajmie się tym Hugh Laurie

Data: 2019-10-30 08:46:06 Autor: pobarski

Agatha Christie nazywana jest królową angielskiego kryminału. Nic dziwnego, jej powieści o detektywie Poirocie do dziś chętnie czytane są przez moli książkowych na całym świecie. Teraz dowiadujemy się, że kolejna książka pisarki ma zostać zekranizowana.

Hugh Lauriefot. materiały promocyjne serialu The Night Manager/ BBC Media Centre

Całkiem niedawno na ekranach kin pojawił się film Morderstwo w Orient Expressie, który powstał na podstawie kultowej książki Agathy Christie o tym samym tytule. Wówczas produkcja miała charakter międzynarodowy, a w głównych rolach wystąpili znani i cenieni aktorzy – m.in. Kenneth Branagh, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer czy Judi Dench. Teraz dowiadujemy się, że kolejna książka ma zostać zaadaptowana.

Czytaj także: "W wysokiej trawie" Stephena Kinga zekranizowane – co wiadomo o produkcji?

O sprawie donosi portal Variety, którego dziennikarze odkryli, że znany aktor telewizyjny i muzyk, Hugh Laurie, zajął się teraz pisaniem scenariusza na zlecenie brytyjskiej stacji publicznej BBC. To kolejna nowa produkcja Brytyjczyków, którzy niebawem zekranizują Mroczne Materie, o czym pisaliśmy w ostatnim artykule.

Jaka dokładnie książka Christie zostanie zaadaptowana? Tego na razie nie zdradza ani stacja telewizyjna, ani sam Laurie. Wiadomo jednak, że ma być to miniserial telewizyjny, a nie film. Nie wiadomo też, czy scenarzysta zostanie także aktorsko zaangażowany w produkcję.

Oprócz BBC, wyprodukowanie serialu zaangażowana ma zostać także firma Mammoth Screen.

Hugh Laurie znany jest telewidzom – przez lata grał tytułową postać serialu Doktor House. Ważną rolę odegrał także w serialu Nocny recepcjonista, który stworzony został na podstawie powieści Johna le Carre. Oprócz tego Hugh Laurie jest autorem powieści kryminalnej Sprzedawca broni, która parę lat temu ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Jesteście ciekawi nowej produkcji? Jak myślicie, która z produkcji zostanie zekranizowana?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.