Nadesłano 150 książek. Koniec konkursu na powieść Czwartej Strony

Data: 2019-05-01 10:26:25 Autor: pobarski
News - Nadesłano 150 książek. Koniec konkursu na powieść Czwartej Strony

Od października 2018 roku trwał konkurs organizowany przez Wydawnictwo Poznańskie, w którym wygrać można było wydanie własnej powieści. Do wczoraj nadsyłać można było jeszcze prace konkursowe. W czerwcu jury wybierze najlepszą z nich.

W konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Poznańskie można wygrać wydanie własnej powieści kryminalnej pod szyldem wydawnictwa Czwarta Strona. Czwarta Strona od lat rozwija rynek książki nowymi powieściami z gatunku kryminał i thriller.

Czytaj także: Wiemy, kto wygrał wydanie własnego kryminału!

O konkursie pierwszy raz pisaliśmy tutaj, wówczas wspominaliśmy, że aby wziąć udział w konkursie, należy posiadać pełnię praw obywatelskich oraz dostarczyć organizatorowi pracę konkursową o objętości minimum 8 arkuszy wydawniczych. W jury zasiadają między innymi popularni pisarze: Robert Małecki (Skaza, Wada), Magda Stachula (Idealna, Trzecia) i Marta Guzowska (Ślepy archeolog, Chciwość).

Jak udało nam się ustalić w rozmowie z Adrianem Tomczykiem, redaktorem prowadzącym Wydawnictwa Poznańskiego oraz jednym z członków jury, do wtorku rana redakcja wydawnictwa otrzymała ponad 150 prac konkursowych!

Propozycji spełniających wymogi regulaminu dostaliśmy ponad 150, a termin jeszcze nie upłynął i spodziewam się, że do jutra przyjdzie kolejnych kilkadziesiąt tekstów – mówił nam Adrian Tomczyk, odpowiadający za markę Czwarta Strona Kryminału.

Redaktor dodał także, że wiele prac spływa w ostatnim momencie, gdyż autorzy często do samego końca czytają i poprawiają swoje prace.

Będę zwracał uwagę na bohatera, zamysł fabularny i język, a także na to, jak te elementy współgrają ze sobą – mówił nam w listopadzie Robert Małecki, juror konkursu. – I jestem przekonany, że wśród tych wszystkich propozycji trafi nam się prawdziwa perełka!

Zwycięzca zostanie wyłoniony do 21 czerwca 2019 roku i może liczyć na wydanie swojej książki, a także nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W imię natury
Jędrzej Pasierski
W imię natury
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Bułgaria. Złoto i Rakija
Magdalena Genow
Bułgaria. Złoto i Rakija
Pokaż wszystkie recenzje