Netflix zekranizuje kolejną trylogię Ricka Riordana – autora cyklu o Percym Jacksonie

Data: 2020-09-13 16:39:12 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Jak poinformował autora, Rick Riordan, już niebawem rozpoczną się prace nad ekranizacją cyklu Kroniki rodu Kane, będącego drugim cyklem fantasy w dorobku autora. 

Obrazek w treści Netflix zekranizuje kolejną trylogię Ricka Riordana – autora cyklu o Percym Jacksonie [jpg]

12 września amerykański pisarz młodzieżowych powieści fantasy, Rick Riordan, poinformował, że jego druga seria – trylogia Kroniki rodu Kane – zostanie zekranizowana. Najpierw informacja pojawiła się na social mediach, a następnie na stronie internetowej autora. 

Kroniki rodu Kane – opis 

O czym będą nowe filmy? W książkach Ricka Riordana poznajemy historię rodzeństwa – Cartera oraz Sadie, które oddziela się od siebie po śmierci mamy. Dziewczynka trafia pod opiekę dziadków, z kolei chłopiec wraz z tatą, badaczem i egiptologiem, rozpoczyna podróż po świecie. Kiedy po pewnym czasie ojciec spróbuje ponownie zespolić rodzinę, nie spodziewa się, że obudzi… starożytnego, egipskiego boga Seta. 

Czytaj także: Nastolatek do zadań specjalnych. Recenzja serialu "Alex Rider"

Wydarzenia, jakie zapoczątkowuje egiptolog, budzą wszystkich dawnych bogów egipskich. A wybudzone bóstwa nie wydają się mieć pokojowe zamiary. Sadie i Carter  będą musieli połączyć siły, by nie tylko uratować świat, ale także własną rodzinę. 

Kroniki rodu Kane – filmy 

Jak poinformował Rick Riordan, za ekranizacje jego powieści odpowiedzialny ma być gigant streamingowy Netflix. Na ten moment nieznane są szczegóły dotyczące ekranizacji, jednak wiadomo, że Riordan wraz z Netflixem podpisali umowę na cały cykl filmowy. Przypuszczać można, że powstaną przynajmniej trzy filmy z cyklu Kroniki rodu Kane

Czytaj także: TOP 10 seriali młodzieżowych na Netflixie

Pracowaliśmy nad tą umową od października zeszłego roku, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy zaczęliśmy pracować nad Percym i bardzo się cieszę, że mogę to teraz ogłosić! To wszystko, co mogę na razie powiedzieć, ale bądźcie czujni – czytamy na blogu autora. 

Przypomnijmy, że Rick Riordan zasłynął dzięki popularnym powieściom o Percym Jacksonie. W przeszłości zekranizowano dwie z nich. W maju br. autor poinformował, że Disney zrealizować ma własny serial oryginalny na podstawie cyklu o Percym. Na początku czerwca autor potwierdził, że Disney realizować będzie nowy serial, a widzowie zobaczą go prawdopodobnie dopiero za dwa lata. 

Kroniki rodu Kane – książki 

Kroniki rodu Kane to trylogia, na którą składają się tomy: Czerwona piramida, Ognisty tron oraz Cień węża. W 2018 r. ukazał się także dodatek do serii – Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego

Książki kupić można w pakiecie w korzystnej cenie lub pojedynczo. Pierwszą część, powieść Czerwona piramida, kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czerwona piramida
Rick Riordan7
Okładka książki - Czerwona piramida

Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje